آرشيو خبر صفحه خراسان رضوی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اسراف ۵۰ هزار میلیارد تومان از سرمایه‌های کشور در بخش مسکن مهر
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۴
عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی با بیان اینکه ۵۰ هزار میلیارد تومان از سرمایه‌های کشور در بخش مسکن مهر اسراف شده است، گفت: بخش زیادی از مسکن مهر در کشور فاقد سکنه مانده است.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: رمضانعلی سبحانی‌فر صبح امروز در دیدار با دهیاران و اعضای شوراهای بخش ششتمد سبزوار با بیان اینکه توجه به مطالبات جامعه روستایی به حق است، اظهار داشت: نیازهای جامعه روستایی کشور باید برطرف شود تا روستائیان بتوانند در یک فضای آرامش بخش و رفاه نسبی زندگی کنند.

وی با بیان اینکه امروز دولت در زمینه ارائه خدمت به روستاها نگاه ویژه‌ای دارد تصریح کرد: دولت با وجود کمبود اعتبارات و محدودیت‌هایی که دارد در قوانین بودجه امسال و آینده توجه ویژه‌ای را به بخش روستایی داشته و در این زمینه نیز اعتبارات خاصی را اختصاص داده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز دولت در بحث فروش نفت با مشکل جدی روبه‌رو است گفت: متاسفانه عوامل مختلفی سبب شده تا درآمدهای مالی دولت کاهش یابد که این مسئله سبب بروز مشکلات زیادی در ابعاد مختلف شده است.

وی با بیان اینکه بروز این گونه مسائل توازن مالی دولت را برهم می‌زند، گفت: یکی از کارهای صورت گرفته در دولت گذشته مسئله مسکن مهر بود که متاسفانه برخی از این مسکن‌ها در مکان‌هایی ساخته شده که در داخل شهر واقع نشده‌اند و یا از زیرساخت‌های لازم برای سکونت برخوردار نیستند.

سبحانی‌فر افزود: در گذشته بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان از سرمایه کشور در مسکن مهر هزینه شده که بخشی از آنها امروز خالی از سکنه هستند.

وی با اشاره به اینکه امروز دولت با یک انضباط مالی مناسب به سمت اجرای پروژه‌ها رفته است، یادآور شد: امروز باید از سرمایه‌ها و درآمدهای حاصل شده به درستی استفاده کرد تا در آینده دچار مشکل نشویم.

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای عملی شدن خواسته‌های مردم در منطقه سبزوار اظهار کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته بخش زیادی از روستاهای منطقه دارای آب شرب بهداشتی، راه روستایی آسفالته، تلفن همراه و ثابت و اینترنت پرسرعت هستند.

سبحانی فر با اشاره به مسئله گازرسانی به روستاهای منطقه ادامه داد: با پیگیری‌های صورت گرفته بیش از ۵۰ روستا و دو شهر روداب و ششتمد در منطقه سبزوار گازرسانی شده‌اند که امیدواریم امسال و سال آینده تعداد دیگری از روستا به شبکه گاز متصل شوند.

وی با اشاره به آبرسانی به بخش ششتمد سبزوار نیز گفت: برای آبرسانی به این منطقه بیش از ۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تاکنون ۲ میلیارد تومان آن تامین شده و در حال پیگیری هستیم تا پیمانکار کار خود را هر چه سریع‌تر آغاز کند.

سبحانی‌فر ادامه داد: در حال حاضر چاه مورد نیاز در منطقه حفاری و لوله‌های خط انتقال نیز خریداری شده و امیدواریم کار هر چه سریع‌تر آغاز شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به طرح مجلس برای گازرسانی به روستاهای سراسر کشور عنوان کرد: بر اساس این طرح دولت اجازه خواهد یافت تا از ردیف «ق» قانون بودجه اعتباری را برای گازرسانی به روستاها اختصاص دهد که در صورت تصویب طرح در شورای نگهبان بخش زیادی از روستاهای کشور از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه امروز کارگاه‌های کشاورزی زیر پنج نفر نیز از نعمت بیمه بازنشستگی بهره‌مند می‌شوند افزود: بر اساس این طرح بخش عمده‌ای از هزینه حق بیمه را دولت و بخش کمی را کارگران کارگاه پرداخت می‌کنند که کمک خوبی برای جوانان ساکن در روستاست.

سبحانی‌فر تصریح کرد: امروز روستائیان و عشایر نیز دارای حق بیمه تامین اجتماعی برای بازنشستگی هستند و می‌توانند با بیمه کردن خود و پرداخت حق بیمه در مدت قانونی از حق بازنشستگی بهره‌مند شوند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس با اشاره به مشکلات مختلف روستائیان با سازمان منابع طبیعی نیز گفت: خوشبختانه در مجلس قانونی به تصویب رسیده که براساس آن کمیسیون ماده واحده‌ای که در گذشته در مراکز استان‌ها مستقر بود به شهرستان‌ها بازگردد و تا مدت پنج سال در آنها به ارائه خدمت بپردازد.

وی افزود: در این قانون پیش‌بینی شده تا مبنای سندهای روستائیان در مورد زمین‌هایشان تغییر کند و عکس‌های هوایی گرفته شده در سال ۴۶ به عنوان یکی از شرایط اسناد مشخص شده است.
الف
کد: 259687