آرشيو خبر صفحه خراسان رضوی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تشکیل شورای هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی در خراسان رضوی
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۶
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی، خواستار تشکیل شورای هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی در استان شد.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: سید محسن صادقی در جلسه ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی، ضمن محکومیت اهانت به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام (ص)، اظهار داشت: اسلام دین محبت، مهربانی، اندیشه و عقلانیت است و توهین به مقدسات و موج دین ستیزی با استفاده از اندیشه‌های افراطی، استراتژی مدیریت شده صهیونیسم جهانی است که از استقرار نظام‌های مردم سالار دینی هراس دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی با اشاره به آغاز مراحل تدوین برنامه ششم توسعه، گفت: رویکرد پنج برنامه گذشته توجه به موضوعات اقتصادی و برنامه‌ریزی در این حوزه بوده است.

صادقی با اشاره به رویکرد دولت تدبیر و امید در استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی ادامه داد: در برنامه ششم توسعه، به موضوعات اجتماعی و فرهنگی توجه ویژه‌ای شده است.

وی با بیان اینکه ۱۶ کمیسیون، کارگروه و شورا در استان با محوریت موضوعات فرهنگی و اجتماعی فعال است، خاطرنشان کرد: مساجد نیز برشی از فرهنگ هستند که باید پیوندی بین کانون فرهنگی و هنری مساجد و این ۱۶ کمیسیون از طریق شورای هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی ایجاد شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه ۵۲ آسیب فرهنگی در استان شناسایی و اولویت‌بندی شده است، بر استفاده از ظرفیت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد برای رفع این آسیب‌ها تاکید کرد.

صادقی اظهار داشت: بر اساس تکالیف قانون برنامه پنجم توسعه، تا پایان این برنامه ۲۵ درصد مساجد باید دارای کانون فرهنگی باشند که این آمار در خراسان رضوی ۲۷ درصد است.

وی افزود: هم‌اکنون هزار و ۶۰۰ کانون فرهنگی و هنری فعال در استان مشغول به فعالیتند که ۹۶۰ کانون در روستاها شکل گرفته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی با اشاره به وجود ۶۰۰ مسجد در حاشیه شهر مشهد خواستار توجه ویژه روحانیون این مساجد به موضوعات فرهنگی و اجتماعی و فعال‌تر شدن کانون‌های فرهنگی و هنری این مناطق شد.

صادقی تصریح کرد: از محل کمک‌های شهرداری، اراضی مورد نیاز برای ساخت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد حاشیه شهر، تامین می‌شود.
الف
کد: 259689