آرشيو خبر صفحه بوشهر داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دستگاه قضا در استان بوشهر در مبارزه با فساد تخصصی عمل می‌کند
دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۷
معاون قضایی دادگستری کل استان بوشهر گفت: دستگاه قضا در مبارزه با فساد، ناامنی و زمین خواری تخصصی عمل می‌کند و عملکرد دادگستری استان نشان از این مهم است.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:  محمد جعفر مقدس بعدازظهر امروز در نشست با مسئولان شهرستان دیر با بیان اینکه دادگستری در راستای تامین امنیت و رفاه مردم قدم‌های گسترده‌ای برداشته است اظهار داشت: دادگستری به مشارکت همه دستگاهها و نهادها در کاهش و پیشگیری از جرم و فساد برنامه‌ ریزی مهمی انجام داده است.

وی با بیان اینکه مبارزه با فساد در ابعاد گوناگون جز برنامه‌های مهم دستگاه قضا در استان بوشهر است افزود: دستگاه قضا عزم خود را به مبارزه با فساد، ناامنی و زمین خواری جزم کرده و عملکرد دادگستری استان این عزم را نشان می‌دهد.

معاون قضایی دادگستری کل استان بوشهربا بیان اینکه فراهم شدن بستر امنیت زمینه رشد و شکوفایی جامعه فراهم می‌شود افزود: لازمه امنیت در جامعه مبارزه با ظلم است که در این راستا دادگستری استان بوشهر بدون اغماض و با درایت با مجرمان برخورد قانونی و به موقع انجام می‌دهد.

مقدس با بیان اینکه قاضی با مستدلات حکم صادر می‌کند گفت: قاضی با مستندات و با دلیل حکم صادر می‌کند و بدن دلیل و مدرک حکم صادرنمی‌کند.

وی در با اشاره به ویژگی‌های یک قاضی گفت: قاضی باید روحیه نشاط علمی داشته باشد و بخشی از اخلاق قضایی داشتن اخلاق علمی است.

وی برخورد خوب با مردم یکی دیگر از خصلت‌های قاضی دانست و گفت: این شغل بسیار شغل سخت و خطیری است که قاضی با دقت و با درایت به ابعاد پرونده شاکی و متشاکی می‌پردازد.

معاون قضایی دادگستری کل استان بوشهر قاطع بودن را از دیگر صفات قضات دانست و بیان کرد: کار کارشناسی پرونده‌های دادگستری یکی از مشکلات دستگاه قضا است که در این راستا اقدامات موثری انجام شده است.

مقدس با تاکید بر مبارزه با جرائم مواد مخدر افزود: مواد مخدر اکنون یکی از آسیب‌های مهم در جامعه است که بیشتر پرونده‌های دادگستری را به خود معطوف کرده است ولی باید اذعان داشت که دادگستری استان بوشهر با سوداگران مرگ و مجرمان مواد مخدر برخورد قاطع داشته است.

وی در این نشست سعید باغبانی را به عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان دیر معرفی و از خدمات موسی ایمان‌دار قدردانی کرد.

امام جمعه موقت دیرنیز با بیان اینکه جایگاه قضا و قضاوت در اسلام والا و مهم است تاکید کرد: اهمیت دستگاه قضایی بگونه‌ای است که اگر به درستی از این دستگاه قضایی استفاده شود امنیت و آرامش جامعه ایجاد می‌شود.

حجت الاسلام ابراهیم بحرانی با اشاره به اینکه برخورد قاطع با متخلفان انتظارات مردم از دستگاه قضایی است خاطرنشان کرد: کاهش اطاله پرونده‌ها، نظارت مستمر برقضاوت‌ها، بالابردن علم و آگاهی قضات و برخورد قاطع با متخلفان انتظارات مردم از دستگاه قضایی است.
الف
کد: 260511