آرشيو خبر صفحه تهران داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آخرین وضعیت طرح ترافیک ۹۴
دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۰۸
معاون شهردار تهران گفت: سهمیه بگیران تا نیمه اسفند ماه فرصت خواهند داشت تا فرایند ثبت نام را در سامانه الکترونیکی آرم طرح ترافیک تکمیل کنند .
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: سیدجعفر تشکری هاشمی معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه نتایج بررسی ها درخصوص واجدین شرایط دریافت آرم طرح ترافیک اواسط بهمن ماه اعلام می شود، گفت : نامه های سهمیه بگیران به نهاد ها اعلام شده است. سهمیه بگیران تا نیمه اسفند ماه فرصت خواهند داشت تا فرایند ثبت نام را در سامانه الکترونیکی آرم طرح ترافیک تکمیل کنند .

وی با بیان اینکه تا پایان اسفندماه آرم طرح ترافیک سال ۹۴ به متقاضیان ارسال می شود، گفت: با توجه به اینکه برای شهروندان ساکن محدوده طرح ترافیک امتیاز ویژه ای گذاشته شده است، اگر فردی در هنگام ثبت‌نام اطلاعاتی وارد کند و نتواند این مدارک را ارائه دهد، حذف خواهد شد .

وی در ادامه با تاکید بر اینکه طی هفته آینده نیز سهمیه رسانه ها اعم از خبرگزاری ها ، روزنامه ها و رسانه های دیداری و شنیداری به مدیران رسانه ها اعلام خواهد شد ، تصریح کرد: در فرایند ثبت آدرس برای خبرنگاران تنها شغل آنها مهم است و اینکه آدرس محل کار و یا منزل شان در محدوده طرح ترافیک باشد یا نباشد برای دریافت آرم طرح ترافیک امتیازی نخواهد بود .

معاون شهردار تهران با بیان اینکه لایحه نرخ آرم طرح ترافیک سال ۹۴به شورای شهر ارائه شده است، گفت: افزایش نرخ آرم‌های طرح ترافیک دارای مسیری قانونی است. روز گذشته با تصویب اعضای شورای شهر افزایش ۳۰ درصدی نرخ آرم طرح ترافیک به تصویب رسید .

به گفته تشکری هاشمی با توجه به اینکه اقشار خاص و جانبازان درخواست آرم طرح ترافیک دارند با تصویب اعضای شورای اسلامی شهر برای جانبازان ۲۵ تا ۷۰ درصد، معلولین، بیماران خاص و خبرنگاران حدود ۲۵ درصد افزایش خواهد داشت .

وی افزود: طبق سنوات قبل برای جانبازان ۷۰ درصد به بالا نیز طرح ترافیک رایگان خواهد بود.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه میزان افزایش نرخ‌ آرم‌ها رقم بالایی نیست، ادامه داد: طبق مصوبه شورای شهر تهران درآمدهای حاصله از محل فروش آرم‌‌ها باید به‌صورت کامل در راستای بهبود جریان ترافیک شهر اختصاص یابد و یک ریال از آن در جایی غیر از این محل استفاده نمی‌شود.

وی در تشریح جزییات درخواست آرم طرح ترافیک ویژه خبرنگاران گفت: کماکان همچون سنوات گذشته واگذاری آرم طرح ترافیک تنها به اسم شخص خبرنگار امکانپذیر است در عین حال به خودروهای همسران خبرنگاران نیز آرم تعلق می‌گیرد .

معاون شهردار تهران با بیان اینکه اگر فردی در هنگام ثبت‌نام اطلاعاتی وارد کند و نتواند این مدارک را ارائه دهد، حذف خواهد شد، اظهارکرد: در صورت احراز اطلاعات غیرواقع، حتی پس از ارائه آرم نیز، آرم وی ابطال و تا یک الی دو سال آرم به فرد تعلق نخواهد گرفت.

تشکری هاشمی با بیان اینکه برچسب آرم طرح ترافیک در سال ۹۴ حذف خواهد شد، خاطرنشان کرد: در مبادی ورودی محدوده طرح اصلی و زوج و فرد، دوربین نصب شده است و پلاک ها ثبت الکترونیکی می‌شود و عملا برچسب‌ها کارآیی ندارند . در همین راستا نیز کارت‌های چند منظوره صادر خواهد شد که فرد می‌تواند نسبت به ارائه آن به پلیس اقدام کرده و یا به عنوان کارت‌های اعتباری حمل و نقل عمومی از آن استفاده کند.

منبع:باشگاه خبرنگاران
الف
کد: 260543