آرشيو خبر صفحه بوشهر داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
انقلاب اسلامی معجزه تاریخ قرن معاصر است
سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۹
امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه در بررسی جامعه‌شناختی سیاسی هیچ نظریه‌پرداز سیاسی جایگاهی برای انقلاب قائل نبود، گفت: انقلاب اسلامی معجزه تاریخ قرن معاصر است.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری ظهر امروز در نشست با اعضاء ستاد دهه‌ فجر استان بوشهر، اظهار کرد: برنامه‌های دهه ‌فجر باید به گونه‌ای باشد که باعث رشد انقلاب و آموزش آموزه‌های انقلابی به جامعه شود.

صفایی‌بوشهری افزود: انقلاب یک پدیده ساده تاریخی نیست بلکه یک تحول اسلامی و انقلابی شکوهمند برای تغییرات جدی ملی و فراملی است.

وی به بررسی انقلاب‌های مصر، نیکاراگوئه و انقلاب‌های آمریکای لاتین پرداخت و گفت: در محاسبات تاریخی زمانی که یک انقلاب به وجود می‌آید یک فضای زمانی و تاریخی کوتاه اشغال می‌کند و تاثیرات آن اندکی پس از خودش است و به مرور زمان به افول می‌گراید و خاموش می‌شود.

صفایی‌بوشهری، با بیان اینکه تحول عظیم جهانی یکی از آثار و برکات انقلاب ماست، تصریح کرد: انقلاب ایران اسلامی یک انقلاب الهی برای تحول اساسی در جهان و تحولی نوین در کشور عزیزمان ایران و سرزمین‌های سراسر جهان است.

امام جمعه بوشهر به تشریح تفکرات لیبرال دموکراسی و کمونیستی پرداخت و ادامه داد: اندیشه‌های لیبرال دموکراسی همان اندیشه‌های غرب بود که بلوک‌های خاص خود را انتخاب و حمایت می‌کرد و با برنامه‌های استثماری می‌خواست جهان را به استعمار بکشد.

وی به افکار کمونیستی نیز اشاره کرد و افزود: مارکسیست‌ها جهان را بدون خدا می‌دانستند و مدیریت آن نیز به دست شرق بود.

صفایی‌بوشهری به اشتراکات این دو تفکر پرداخت و گفت: این دو تفکر مدیریت جهان را برای خود می‌دانند و جهان را بدون خدا و دین دانسته سلطه‌جویانه به دنبال سلطه جهان هستند.

وی با اشاره به اینکه ظهور انقلاب اسلامی معجزه تاریخ قرن معاصر است، افزود: در بررسی جامعه شناختی سیاسی هیچ نظریه‌پرداز سیاسی جایگاهی برای انقلاب قائل نبود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اظهار داشت: انقلاب اسلامی تمام محاسبات استکبار و استعمار را شکست و طلوع جدیدی برای بیداری اسلامی و شکست جهان سلطه و اندیشه‌های آنها شد.

وی اضافه کرد: جبهه گسترده‌ای از جهان سلطه، استکبار و حامیان آنها به دنبال ابتذال و فساد بوده و در مقابل انقلاب ما قرار گرفته‌اند همچنان ‌که منافقان، کفار و گروه‌های ظلم و ستم مقابل پیامبران و ائمه اطهار(ع) بودند.

صفایی‌بوشهری خاطرنشان کرد: روز به روز صدای شکست سامانه قطب استعمار و استکبار به گوش همگان می‌رسد.

امام جمعه بوشهر تصریح کرد: جبهه مقابل انقلاب اسلامی با جمعیتی بسیار، تکنولوژی برتر، در دست داشتن سیستم‌های ماهواره‌ای و اطلاعاتی قوی و تجربه کافی شکل گرفته است.

وی به استراتژی‌های دشمن در مقابل انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: دشمنان با دو استراتژی تهاجم سخت در هشت سال دفاع مقدس و تهاجم نرم فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و علم و فن‌آوری مقابل انقلاب ایستاده‌اند و به شدت سرمایه‌گذاری می‌کنند زیرا اگر این کار نکنند مرگ خود را روز‌به‌روز مشاهده خواهند کرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: انقلاب اسلامی به محوری برای مقابله با دشمنان و اندیشه‌های سلطه و دفاع از ارزش‌های اسلامی تبدیل شده است، لذا با ایران به دشمنی خود ادامه می‌دهند.

وی افزود: دشمنان هر چند با روش‌های مختلف به مقابله با ایران اسلامی می‌پردازند اما هر چه پیش می‌روند با یک سامانه قوی با محوریت ولایت فقیه و وحدت مردم، نخبگان و مسئولان روبرو شده و هر روز شکست بیشتری احساس می‌کنند و لذا هر چه ضعف‌های آنها نمایان‌تر می‌شود شروع به توهین پیامبر اسلام(ص) می‌کنند و این نشان از اوج ضعف جهان سلطه است.

صفایی‌بوشهری با اشاره به اینکه جهان غرب همچون شوروی در سراشیبی سقوط قرار گرفته است، اظهار داشت: هر مقدار آرمان‌ها و ارزش‌های الهی اسلامی ایران اسلامی در مسیر تولید و انتقال و وحدت مردم تحت رهنمودهای مقام معظم رهبری قرار گیرد روند شکست جهان سلطه سرعت بیشتری می‌گیرد و جهان آزاد می‌شود.

وی تحریم‌های دارویی، علمی و اقتصادی را زشت‌ترین تحریم‌ها دانسته و تصریح کرد: این گونه تحریم‌ها زشت‌ترین حرکت جهان سلطه بوده که بیداری جهان را در پی دارد.

امام جمعه بوشهر تاکید کرد: باید مراسم دهه فجر را همچون مراسم امام حسین(ع) برگزار کرد.
الف
کد: 260740