آرشيو خبر صفحه خراسان رضوی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
راه‌اندازی قرارگاه مبارزه با سرقت در نیروی انتظامی
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۵
جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از راه‌اندازی قرارگاه مبارزه با سرقت در ناجا خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: سردار حسین اشتری صبح امروز در حاشیه نشست منطقه‌ای حوزه بین‌الملل با مبادی درون و برون‌سازمانی در استان‌های مرزی کشور که در هتل معین مشهد برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این قرارگاه نقش بسیار مهمی درجهت جلوگیری و کاهش سرقت‌ها به ویژه سرقت‌های خرد ایفا خواهد کرد.

وی با اشاره به کاهش یک تا چهار درصدی سرقت‌های خرد در کشور افزود: با این حال نکته مهم در این زمینه توجه به عوامل و بنیان‌های ایجاد سرقت در کشور است که در این زمینه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران کارهای مهمی را با همکاری دستگاه‌های مختلف مانند دستگاه‌قضایی و دستگاه امنیتی انجام داده است.

وی با اشاره به اهداف برگزاری نشست منطقه‌ای حوزه بین‌الملل با مبادی درون و برون‌سازمانی در استان‌های مرزی کشور که به میزبانی شهر مقدس مشهد برگزار شده است، عنوان کرد: این همایش در راستای هماهنگی‌های منطقه‌ای در حوزه مرز با حضور دستگاه‌های مختلف به ویژه نمایندگی وزارت خارجه در شمال شرق کشور و با توجه به اهمیت استان خراسان رضوی و مرزهای مشترک این استان با کشورهای افغانستان و ترکمنستان برگزار شده است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به وجود حدود ۲ هزار کیلومتر مرز مشترک با کشورهای افغانستان و پاکستان متذکر شد: در حال حاضر در حوزه موضوعات امنیتی مرزها در وضعیت بسیار خوبی به سر می‌بریم.

وی ادامه داد: با این حال حرکاتی نیز از سوی برخی از گروه‌ها در خارج از کشور انجام می‌شود که کار را کمی دشوار می‌کند.

*گزارشی از ورود داعش به مرزهای کشور نداشتیم

اشتری در پاسخ به سوالی مبنی بر ورود اعضای گروهک تروریستی داعش به مرزهای کشور عنوان کرد: تاکنون گزارش و خبری در این خصوص به ما نرسیده و این گروهک تروریستی نیز جرأت ورود به مرزهای کشور ما را ندارد.
الف
کد: 260906