آرشيو خبر صفحه تهران داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بدهی ۳۳ هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران
دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۳
رئیس کمیسیون سلامت،‌محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: حداقل میزان بدهی های شهرداری قریب ۳۳ هزار میلیارد تومان است.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: رحمت اله حافظی در نوبت دوم جلسه شورای شهر تهران در بررسی درآمدهای بودجه شهر تهران در سال ۹۴، با اشاره به اینکه طبق قانون باید جلسه با حضور شهردار تشکیل می‌شد که عدم حضور ایشان توجیه ندارد،‌ افزود:‌ در حالی به بررسی لایحه ۹۴ می پردازیم که هیچ گزارشی از عملکرد تبصره های بودجه سال ۹۳ توسط شهرداری به شورا ارائه نشده است.

وی با اشاره به اینکه در پیوست پنج لایحه، فهرست املاک و مستغلات قابل فروش در سال ۹۴ آورده شده است، تصریح کرد: در این فهرست ۳۵۷ ملک با قیمت ۲ هزار و ۶۹ میلیارد تومان برای فروش پیش بینی شده که برخی از این املاک کاربری خدماتی داشته و در پهنه S است، مانند چند مورد پارکینگ و حتی در یک مورد نیز کاربری فضای سبز دارد، ولی به بهانه اینکه در طرح تفصیلی در پهنه M است در لیست فروش قرار گرفته است.

رئیس کمیسیون سلامت،‌محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران همچنین گفت:‌ در فهرست بدهی ها و برنامه بازپرداخت وام بانک های داخلی و خارجی، میزان بدهی های شهرداری به بانک ها قریب ۱۰ هزار میلیارد تومان قید شده است همچنین در فهرست بدهی شهرداری به افراد حقیقی و حقوقی در مناطق ۲۲ گانه باستثناء مناطق ۵ و ۱۷ که نامشخص است،‌ سر جمع بدهی سایر مناطق ۲۰ گانه بالغ بر ۲۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است.

حافظی اعلام کرد: با توجه به مطالب مطرح شده، حداقل میزان بدهی های شهرداری قریب ۳۳ هزار میلیارد تومان است. با توجه به لایحه وزارت کشور به منظور کاهش درآمدهای کلان شهرها از سهم ناپایدار طی ۵ سال که سهم شهرداری از ۵۵درصد فعلی به ۱۳ درصد خواهد رسید لازم است که بودجه سال آتی بصورت انقباضی دیده شود. از سوی دیگر انتظار داریم شهردار نقش اقتصاد مقاومتی در این لایحه را مشخص کند.

وی گفت: به جرات می توان شهر تهران را در سال آینده با همین کیفیت و با بودجه ای معادل ۷۵ درصدی بودجه سال جاری اداره کرد که البته نیاز به عزم جدی برای جلوگیری از حیف و میل ها و ریخت و پاش ها دارد. همچنین برای بودجه سال آتی حداقل ۱۰ درصد کاهش نسبت به سال ۹۳ را پیشنهاد می کنیم.
الف
کد: 261853