آرشيو خبر صفحه تهران داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
توصیه های سرلشکر صفوی درباره پایتخت
دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۳
سردار سرلشکر سیدیحیی رحیم صفوی با اشاره به اهمیت تمرکززدایی پایتخت، گفت: باید مهم‌ترین دغدغه سیاستمداران، ‌مسئولین و شهروندان تمرکززدایی پایتخت باشد.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: سیدیحیی صفوی که به عنوان دبیر همایش تمرکززدایی و ساماندهی پایتخت در این همایش سخن می‌گفت، با تاکید بر اینکه ساماندهی پایتخت و معضلات آن از اهمیت و جایگاه بالایی برخوردار است، گفت: به اعتقاد من دانشگاه‌های کشور علاوه بر تربیت مدیران برای کشور باید مشکلات کشور و ملت را رصد کنند و برای حل آنها ضمن ارائه پیشنهادات مناسب پیش قدم شوند.

دبیر همایش تمرکززدایی و ساماندهی پایتخت تاکید کرد: دانشگاه‌های ما در حال حاضر در مسائل پژوهشی و علمی رتبه بالایی دارند اما باید مشکلات کشور و ملت را شناسنایی کنند و پیشنهادات کارشناسی و علمی مناسب را ارائه بدهند.

وی افزود: البته عمل به این پیشنهادات توسط دولت بحث دیگری است و دولت می‌تواند مطابق نظرات دیگری عمل کند اما رسالت دانشگاه‌های کشور، رصد این مشکلات و ارائه پیشنهادات است. امیدواریم خروجی این همایش با وجود اساتید داخلی و خارجی و دانشجویان در دانشگاه تربیت مدرس به عنوان قطب علمی جغرافیای سیاسی، پیشنهاداتی برای حل بخشی از معضلات پایتخت باشد.
منبع: ایسنا
الف
کد: 265471