آرشيو خبر صفحه بین الملل داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
گزارش سازمان ملل ازجنایت تروریستهاعلیه زنان
شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۹
"زینب بانگورا" نماینده دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام کرد: گروه های تروریستی در سوریه جنایات زیادی علیه زنان انجام می دهند که ازدواج اجباری و خرید و فروش آنان به عنوان کنیز از آن جمله است.
گزارش سازمان ملل ازجنایت تروریستهاعلیه زنان
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: پایگاه اینترنتی سازمان ملل متحد به نقل از بانگورا که در یک کنفرانس مطبوعاتی در مقر این سازمان در نیویورک سخن می گفت،گزارش کرد: شماری از این دختران به طور اجباری وادار به ازدواج موقت یا زودهنگام شده اند تا به اصطلاح در جهاد شرکت داشته باشند.

وی افزود: برخی از این دختران در بازار رتبه بندی شده و برای توزیع در میان سرکردگان و عناصر داعش به "رقه"، "موصل" یا اماکن دیگر منتقل می شوند.  

بانگورا ادامه داد: زنان در سوریه و عراق در معرض این اقدام تروریستی و برنامه ریزی شده قرار دارند و زنان ایزدی عراق بیش از همه با این اقدام های جنایتکارانه مواجه هستند.

گزارش سالانه دفتر بانگورا منتشره در ماه آوریل 2015 حاکیست، سازمان های تروریستی مانند داعش و "جبهه النصره" در سوریه و عراق و "بوکو حرام" در "نیجریه" از خشونت جنسی به عنوان تاکتیکی برای ایجاد رعب در میان غیر نظامیان استفاده می کنند.

در این گزارش آمده است: این نوع خشونت بخشی از استراتژی داعش به منظور ایجاد وحشت و سرکوب اقلیت های دینی و قومی و نابود سازی جمعیت هایی است که با ایدیولوژی آنان مخالفند.
م
منبع : مشرق
کد: 275237