آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
۷
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ظریف چه سیگاری می کشید؟
پنجشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۰۴
"محمدجواد ظریف" وزیر امور خارجه می گوید در روزهای آخر مسوولیت خود به عنوان سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد به دلیل فشار روحی و روانی روزی سه سیگار برگ می کشیده است.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:ظریف درخاطرات خود به سال پایانی حضورش قبل از بازنشستگی در نمایندگی ایران در سازمان ملل اشاره می کند و در پاسخ به سوالی درباره نحوه پایان یافتن دوران سفارتش در سازمان ملل گفته است:
"بنده به مرکز فراخوانده نشدم. یک سال بود که بنده بیش از چهار سال معمول ماموریت، در آنجا (نیویورک) مامور بودم. بنابراین جانشین بنده (محمد خزاعی) مشخص شد. من بسیار از انتخاب ایشان استقبال کردم و خوشحال شدم. حتی یکی از نشانه های خوشحالی من این بود من که به شدت سیگار می کشیدم، از خوشحالی این جابه جایی، از روزی که جانشینم ویزا گرفت تا به امروز سیگار نکشیده ام، زیرا بزرگترین فشار روحی و روانی بنده که بار مسوولیت سنگین نمایندگی جمهوری اسلامی در سازمان ملل بود، در یک لحظه از دوشم برداشته شد. الحمدالله چهار سال است که لب به سیگار نزده ام، در صورتی که روزانه سه سیگار برگ می کشیدم. پس از اینکه مسوولیت بنده تمام شد، از طرف ایرانیان آمریکا و دیپلمات ها مورد محبت بسیار قرار گرفتم. مطبوعات نیز مطالبی در مورد بنده نوشتند. در همان زمان اعلام کردم که دوست دارم فقط به کار آکادمیک بپردازم. با کمال صداقت عرض می کنم که می دانستم نه کار اجرایی به بنده سپرده خواهد شد و نه به کار اجرایی تمایلی دارم. زمانی که به تهران بازگشتم، علی رغم اینکه عنوان پرطمطراقی در وزارت امور خارجه داشتم، یعنی دستیار ارشد وزیر امور خارجه که به لحاظ سلسله مراتب هم تراز معاون وزارت خارجه است، صرفا در دانشگاه تهران و دانشکده وزارت امور خارجه تدریس می کردم."
ش
کد: 277570
 
مردم
۱۳۹۴-۰۳-۰۱ ۰۷:۵۴:۴۵
ظریف وعشق چرچیلی (6994)
 
مردم
۱۳۹۴-۰۳-۰۱ ۰۷:۵۶:۵۴
ظریف وعشق چرچیلی-ظریف رافقطخدامیشناسه-حتی دوست داره یکروز رئیس جمهوربشه حتی رهبریابه پادشاهی برسه-به دوروش به اینکارهم خواهدرسید1-...2-...فعلا نمیشه گفت (6995)
 
United States
۱۳۹۴-۰۳-۰۱ ۱۲:۲۲:۳۰
تبلیغ سیگار کشیدن نکن داداش من به اندازه کافی توی ایران مرگ ومیر بخاطر سیگار کشیدن داریم تو دیگه نمی خواد مزدور بی مزد باشی . (6997)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۳-۰۴ ۱۰:۰۶:۳۹
شخصی مسئول حرفی دارد که نمی تواند بهصراحت اعلام نماید شاید کلایه از مسئولانی باشد که اور را از وزیری خلع کردن وترور شخصیت نمودند حق دارد واقعا ترور شخصیت شد جای او در کابینه های بعدی هم باید باشدنه دبخاطر این گفته گوها بدلایل زادی دیگر (7044)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۳-۰۷ ۱۴:۲۲:۵۰
سيگار گلستان (7115)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۰ ۱۰:۱۳:۱۷
جواد جون ما راضی نیستیم بخاطر احساس تکلیفی که میکنی و بخاطر خدمت به مردم اینهمه به خودت ضرر برسانی >> برو با کدخدا پیاده روی ، برو بگرد و برو خوش باش .. استرس سمه برات عزیزم ... باید مواظب خودت هم باشی یا نه ؟؟
دستاوردهای نظام اینقدر هم ارزش نداره که تو جونتو بخاطرشون به خطر بندازی !
هستند کسانی که بخاطر اعتقاداتشون و بخاطر امام شهیدان شون سرشان را بدهند .. تو چرا بخاطر چیزهایی که اعتقاد نداری ، مجبوری فیلم بازی کنی و سیگار بکشی ؟؟ نکن با خودت این کار و .. والله ما که اصلا راضی نیستیم ..
تو همون بری یه گوشه کاخ و منزلت بشینی و خوش باشی والله ما راضی تریم .... (7156)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۰ ۲۳:۳۷:۴۷
خخخ (8144)