آرشيو خبر صفحه تهران داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آیت الله شاهرودی:
اقتصاد کشور را نباید به مذاکره گره‌زد/موفقیت تیم مذاکره کننده در گرو پایبندی به فرمایشات رهبری است
يکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۶
نایب رییس مجلس خبرگان رهبری رمز موفقیت تیم مذاکره کننده هسته ای را در گرو پایبندی به خطوط قرمز و عمل به فرمایشات رهبر انقلاب دانست.
اقتصاد کشور را نباید به مذاکره گره‌زد/موفقیت تیم مذاکره کننده در گرو پایبندی به فرمایشات رهبری است
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:  آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی نایب رییس مجلس خبرگان رهبری پنجشنبه شب در دیدار جمعی از دست‌اندرکاران تجمع بزرگ حوزویان در حمایت از مواضع رهبر انقلاب در زمینه مذاکرات هسته‌ای که روز شنبه در مدرسه مبارکه فیضیه برگزار خواهد شد، به چند توصیه مهم به مذاکره کنندگان اشاره کرد.


رییس سابق قوه قضاییه با بیان این که هر چه تابع فرمایشات رهبر معظم انقلاب باشیم و به توصیه های ایشان عمل کنیم بر عزت نظام افزوده می شود، گفت: فرمایشات و سخنان رهبر معظم انقلاب باید فصل الخطاب باشد، تیم مذاکره کننده هسته ای توجه داشته باشد باید به سخنان رهبر انقلاب جامه عمل بپوشاند.


وی افزود: روشنگری و تحلیل های صحیح باید در جامعه بیان شود تا مردم بتوانند در جریان کارها باشند اما به این نکته مهم باید توجه داشت که نقطه نظرات در زمینه مسائل هسته ای نباید به تضعیف تیم مذاکره کننده منجر شود.


آیت الله هاشمی شاهرودی با اشاره به بدعهدی ها و حیله گری های دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: دشمن خدعه گر است و امکان دارد با ترفندی تیم مذاکره کننده را مات کند، یا این که به قول آقای صالحی دبه در بیاورد.


وی ادامه داد: دقت و هوشیاری در مذاکرات و پایبندی به اصول و خطوط قرمز می تواند سبب پیروزی شود، تیم مذاکره کننده فرمایشات و دستورات رهبر معظم انقلاب را با تعبد قبول کرده و آنها را عملی کند، البته می دانیم که تیم مذاکره کننده در حال جهاد هستند.


نایب رییس مجلس خبرگان رهبری با بیان این که مذاکره با دشمنان زیاده خواه و حیله گر بسیار سخت است، ابراز داشت: مسؤولان هسته ای باید بادقت، هوشیاری و زرنگی کارهای خود را پیش ببرند، صحنه مذاکرات همانند جنگ و جبهه است.


وی عنوان کرد: با تکیه بر عزت نظام مذاکرات باید ادامه پیدا کند، مردم جامعه باید از واقعیات و عظمت ملت خود آگاه باشند و بدانند در چه جایگاهی قرار دارند؛ فضای کشور نباید به گونه ای ترسیم شود که اگر مذاکرات به نتیجه نرسد اقتصاد کشور نابود می شود.

 

رییس سابق قوه قضاییه خاطرنشان کرد: خداوند متعال به اندازه ای امکانات برای این نظام الهی در نظر گرفته که دشمنان نمی توانند از آن جلوگیری کنند، نباید در برابر دشمنان و بیگانگان ابراز ضعف و عجز کرد، چنین احساسی نباید در جامعه انتشار پیدا کند.


وی اضافه کرد: عظمت نظام جمهوری اسلامی ایران سبب شده تا آمریکا، رژیم غاصب اسرائیل، غرب و برخی کشورهای پست خلیج فارس با انقلاب دشمنی کنند، این دشمنی ها کاشف از بزرگی ایران است؛ ایران تحول عظیمی را در منطقه ایجاد کرده و کشورهای زورگوی منطقه را به انفعال کشانده است.


آیت الله هاشمی شاهرودی با بیان این که خداوند دشمنان را از احمقان قرار داده است، گفت: دشمنان هرچه به کشورهای منطقه بیشتر حمله می کنند، وحدت این کشورها افزایش پیدا می کند؛ امروزه کشور های اطرف از برکات انقلاب بهره می برند.


وی افزود: آمریکا هزار میلیارد دلار برای جنگ عراق سرمایه گذاری کرد اما به کجا رسیده است، هرچه دشمن در صدد ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران برآید نتیجه عکس خواهد دید؛ نباید تصور کنیم که ایران در جهان تنها است نفوذ و عظمت جمهوری اسلامی باید برای مردم بیان شود.


نایب رییس مجلس خبرگان رهبری با بیان این که نباید فریب تبلیغات های دروغین دشمن را خورد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران بدون هیچگونه لشکر کشی بیشترین نفوذ در میان کشورهای منطقه و برخی کشورهای جهان را دارد، این مسأله به دلیل آرمان ها بلند انقلاب اسلامی است.


وی ادامه داد: فتنه های ایجاد گروه های تکفیری برای مقابله با تشیع و جلوگیری از گسترش فرهنگ انقلاب اسلامی پدید آمده است اما با هوشیاری و حکمت های نظام و رهبر معظم انقلاب تمام فتنه ها دفع می شود.


نایب رییس مجلس خبرگان با بیان این که مردم باید بدانند دارای چه عزتی هستند، ابراز داشت: مـتأسفانه برخی تحت تأثیر تبلیغات غرب مسائل را معکوس تحلیل کرده و تنها نقاط قوت کشور را ضعف می بینند، برخی از این گونه تحلیل ها مغرضانه و برخی نیز جاهلانه است.

د
منبع : رسا
کد: 279768