آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
۹
امتیاز مثبت 
۳
 
Share/Save/Bookmark
گستاخی جدید وزیر جوان سعودی درباره ایران
يکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۵۲
همزمان با تجاوز مستمر جنگنده‌هاي عربستان به مردم بی‌دفاع يمن که هر روز تعداد زيادي از مردم این کشور را به خاک و خون می کشد، وزیر خارجه سعودی مدعي شد كه ايران تنها كشوري است كه در امور دیگران دخالت می‌كند (!)
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:وزير خارجه سعودي كه به قاهره سفر كرده است، در كنفرانس خبري مشترك با همتاي مصري خود گفت: همه براي برکناری بشار اسد از قدرت تلاش مي‌كنيم و ايران تنها كشوري است كه در امور ما دخالت مي‌كند.

عادل الجبير وزير خارجه عربستان سعودي در اين نشست خبري گفت كه كشورش در راستاي تقويت روابط با مصر تلاش مي‌كند. وي بر خلاف گفته‌هاي وزير خارجه مصر مبني بر حمايت از راهكار سياسي براي حل بحران سوريه گفت: همه ما تلاش مي‌كنيم كه بشار اسد را از قدرت كنار بگذاريم.

وزير خارجه سعودي افزود: ما براي اينكه روسيه به حمايت‌هاي خود از بشار اسد خاتمه دهد، با اين كشور در تماس هستيم. در حالي كه شدت حملات عربستان به مناطق مختلف يمن و تعداد قربانيان در اين حملات رو به افزايش است، وزير خارجه سعودی مدعی شد؛ تلاش‌هايي براي از سرگيري مذاكرات سياسي در يمن در حال انجام است.

در شرايطي كه جنگنده‌هاي عربستان روزانه يمن را هدف قرار مي‌دهند و به شهادت ديدبان حقوق بشر عربستان از بمب‌هاي خوشه اي در يمن استفاده كرده است و هر روز تعداد زيادي از مردم يمن در اين حملات كشته مي‌شوند، عادل الجبير مدعي شد كه «ايران تنها كشوري است كه در امور ما دخالت مي‌كند و ما اقدامات ايران در سوريه، يمن و حمايت اين كشور از تروريسم را، محكوم مي‌كنيم و در برابر آن ساكت نخواهيم نشست.»

عادل الجبير صبح امروز به وقت قاهره همراه با شماري از مقامات سعودي وارد اين كشور شد. اين اولين سفر الجبير به مصر بعد از انتصابش به سمت وزير خارجه عربستان است.

سامح شكري وزير خارجه مصر هم در كنفرانس خبري مشترك با وزير خارجه سعودي در قاهره گفت: در ديدار با الجبير درباره بحران يمن و راه‌هاي بازگرداندن مشروعيت گفت‌وگو كرديم.

وي با بيان اينكه سفر عادل الجبير به مصر براي تاكيد بر روابط تاريخي مصر و رياض است افزود: ما براي حفظ امنيت بي نياز از كمك عربستان نيستيم. وزير خارجه مصر با بيان اينكه مصر و عربستان ديدگاه يكساني نسبت به بحرانهاي منطقه دارند، افزود: ما تلاش مي‌كنيم كه به راه حلي براي بحران سوريه دست پيدا كنيم.

وي گفت: ما با هرگونه دخالت خارجي در امور كشورهاي عربي مخالفيم. شكري همچنين انفجارهاي دو هفته گذشته در مناطق شيعه نشين عربستان را محكوم كرد.
ب
کد: 279932
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۱ ۰۷:۵۵:۴۹
عادل الجبیر = سگ (7199)
 
هانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۳-۱۱ ۱۰:۲۹:۵۸
خوب راست گفته ایران تنها کشوری است که از مظلومان دفاع می کند و چون کشوری عرب نیست به مزاق عربهای خوش نمی آید. و دیگران جرات مبارزه با تروریسم را ندارند. (7210)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۱ ۱۵:۰۶:۳۶
مگه مردم یمن هم عرب نیستن ؟ (7218)
 
lpsk
۱۳۹۴-۰۳-۱۱ ۱۰:۵۹:۲۷
السعود =ال شیطان =الخلیفه=النهیان=ال زبیر =ال امیه =السفیان{غیر المغضوب و الضا لین } هستند (7211)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۳-۱۱ ۱۱:۲۹:۱۱
جناب عادل انجیر وزير خارجه سوسمارخوار عربستان سعودي
قد این حرفها نیستی . زمانیکه شما در کویر سوسمار دنبال میکردین ایران و ایرانی دنبال علم و فرهنگ بودند . الان با مدارک جعلی انگلستان اومدی وزیر خارجه شدی و از این چرندیات میگی ؟ اگر نمیدانی بدان ایران قدرت اول منطقه است و همه کشورهای اطراف زیر نظر ایران هست . (7212)
 
یاسر
۱۳۹۴-۰۳-۱۱ ۱۱:۲۹:۵۴
غلط کردی درمورد ایران حرف میزنی . مردک بزمجه . (7213)
 
هموطن
۱۳۹۴-۰۳-۱۱ ۱۱:۵۸:۵۸
خدائیش سواد این عرب بی سواد رو دقت کردین میگه همه ما برای برکناری اسد از قدرت درتلاشیم اما ایران تنها کشوری است کهدر امور ما دخالت میکنه . یانکه همه در تلاشند یعنی دخالت آشکار در امور یک کشور مسقل اونوقت میگه چون ایران مخالف این کار ماست تنها کشوری است که در کار ما دخالت میکنن . همان ماجرا قسم حضرت عباس و باور کنیم یا دم خروس رو هستش . الها این اعراب نادان وجاهل و بی سوادرا سر براه کن و شر جهلشون رو از سر ملل مسلمان کم فرما . آمین یا رب العالمین (7216)
 
ایران
۱۳۹۴-۰۳-۱۱ ۱۶:۴۵:۱۳
غلطکرده این مردک وهابی مشرک (7221)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۹ ۱۵:۰۸:۲۳
ابن سعود يبن سعد لعنت الله اخوك اكبرفتنه (7299)