آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
۴
امتیاز مثبت 
۱
 
Share/Save/Bookmark
مجله "بیزینس اینسایدر" و سایت "گلوبال" منتشر کرد،
رده بندی ارتش ایران در بین سایر ارتش های جهان
يکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۲
مجله "بیزینس اینسایدر" و سایت "گلوبال" آماری از قدرت‌های نظامی برتر دنیا ارائه کردند که استناد بر روی آن نیاز به مداقه بیشتری است.
رده بندی ارتش ایران در بین سایر ارتش های جهان
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: مجله "بیزینس اینسایدر" و سایت "گلوبال" آماری از قدرت‌های نظامی برتر دنیا ارائه کردند که استناد بر روی آن نیاز به مداقه بیشتری است.
 
 
**آمار "بیزینس اینسایدر" و سایت "گلوبال"
 
در اعلام آمار قدرت نظامی در "بیزنیس اینسایدر" جمهوری اسلامی ایران با 545 هزار نیروی خط مقدم، 2 هزار و 409 تانک، 481 فروند جنگنده و 31 زیردریایی بیست و دومین قدرت نظامی جهان مطرح شده حال آنکه نکات قابل تأمل بسیاری در این زمینه به نظر می‌رسد (بیشتر بخوانید).
 
در رنکینگ "گلوبال فایرپاور" جمهوری اسلامی ایران با 471 فروند جنگنده، 32 زیردریایی و بیش از 500 هزار نیروی خط مقدم در رتبه بیست‌وسوم دنیاست (بیشتر بخوانید).
 
جالب است که تفاوت در تعداد تجهیزات نظامی، اولین مشکل بزرگ دیتابیس‌های معرفی قدرت‌های بزرگ دنیاست.
 
 
 
**قدرت نظامی ایران بیش از این‌هاست
 
اولا قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران یقینا بیش از این‌هاست چون قرار نیست تمام تجهیزات نظامی کشورمان رسانه‌ای شود و توان بازدارندگی ایران بارها توسط مقامات ارشد نظامی کشورمان مطرح شده است.
 
ایران چندمین ارتش دنیاست؟
 

 
**قدرت نظامی سپاه لحاظ نشده است
 
ثانیا در این رده بندی قدرت نظامی سپاه پاسداران لحاظ نشده که خود در منطقه غرب آسیا صاحب نظر و رتبه است.
 
ایران چندمین ارتش دنیاست؟
 

 
ایران چندمین ارتش دنیاست؟

 
 
 
**لحاظ نشدن توان موشکی در قدرت نظامی ایران
 
ثالثا ایران با داشتن موشک‌های متنوع زمین به زمین، زمین به هوا، ساحل به دریا و... از قدرت‌های صاحب سبک موشکی دنیاست.
 
ایران چندمین ارتش دنیاست؟
 
 
ایران چندمین ارتش دنیاست؟
 

 
 
**سردار موسوی:رتبه اول موشکی منطقه و ششم جهان هستیم
 
سردار سرتیپ "سید مجید موسوی" جانشین فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به نقش شهید "تهرانی مقدم" در صنعت موشکی کشورمان عنوان داشت: رتبه اول موشکی منطقه و ششم جهان هستیم.
 
 
ایران چندمین ارتش دنیاست؟
 
 
 
رابعا یکی از علل اصلی این رنکینگ براساس قدرت تجهیزاتی است که باید گفت کشورهایی که انبار نظامی آمریکا هستند و هیچ تاکتیکی ندارند با خرید میلیاردی سلاح خود را برتر نشان می‌دهند ، حال آنکه در میدان جنگ در مقابل گروه‌های کوچک پیروز نمی‌شوند.
 
 
 
ایران چندمین ارتش دنیاست؟
 
 
 
**سردار جوانی: ایران دارای اقتدار نظامی و عمق راهبردی است 
 
سردار سرتیپ "یدالله جوانی" مشاور عالی نمایندگی ولی فقیه در سپاه درباره قدرت نظامی ایران اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی ایران یک کشور قدرتمند در حوزه نظامی و سیاسی و دارای عمق راهبردی و اقتدار نظامی است.
 
 
درباره صحت رنکینگ "بیزینس" و "گلوبال" تأمل بیشتری نیاز است چون اطلاعات نظامی کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران به نظر حفاظت شده و طبقه بندی شده است و دسترسی آسان از طریق این سایت کمی مضحک به نظر می‌رسد.
د
منبع : باشگاه خبرنگاران
کد: 283567
 
باقری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۲۳:۱۷:۰۶
ارتش و سپاه ایران قدرتمندتراز تمام نیروهای مسلح دنیاست چونکه فرمانده ان علاوه بر فرمانده بودن مرجع تقلید
تک تک سربازان جان بر کف میباشد که فتوای معظم له علاوه بر دستور نظامی بودن فتوای شرعیست و واجب الاجرا که هیچ فرماندهی در دنیا چنین قدرتی ندارد (7443)
 
بهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۱۵:۱۰:۲۷
نباید ساده و ببو باشم .یه آمار الکی می دن خصوصا یه چیزی هم میگن که به ما بر بخوره زود اونایی که آمارهایی دارن غیرتی بشن لو بدن و بقولی از ایران دفاع کنن . باید بگیم آره ما اصلا از نظر نظامی آخر جهانیم کاپی که می خوان بدن به اولی ها بدن نخواستیم . (7600)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۱۱:۴۲:۱۰
فکر کنیید قدرت چهارم دنیا باشیم به چه درد می خورد مهم اینست که مردم که قدرت اول هستن با حکومت ها باشند (7604)
 
محمد قم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۰:۰۸:۳۵
اتفاقا دستور قرآن به حکومت اسلامی در مقابله کفار همون ایست که سپاه روی پرچمش نوشته و معنیش اینه که در مقابله دشمنانتان آنچه میتوانید از سازو برگه نظامی قدرتمندجمع آوری کنید(که شامله خریدن و طراحی وساخت و ابداع میشه) وتعداد بالای نیروهای زبده تا به آن وسیله در دل دله دشمنان خدا و دشمنان خودتان رعب و وحشت افکنید.بله این استراتژی ودستوره قرآنیست .همون دفاعه پویا و همه جانبه رو میرسونه.ما تو نستیم بدونه سلح اتمی گر چه فن آوریشو داریم به اون دست پیدا کنیم که در مذاکرات هسته ای مشخصه اونا از قدرته موشکی ایران که اسراییل و امریکا رو درو میکنه به وقتش وحشت دارند .من طرحی دارم که دیگه وقته مطرح کردنشه اونم بر اساسه این دستوره قرآنی شکلگیری ارتشه جهانیه اسلام هست.که کشورهای اسلامی میتونن اون رو با اتحاد وهمدلی خودشون ایجاد کنند و دشمن به شدت از تشکیلش وحشت داره چون دیگه هیچ قدرتی نمیتونه باش مقابله کنه و لذا نمیزارن تشکیل بشه چون نتیجشو میدونن.ایران اولین بازوی قدرتمنده اسلام هست که به برکت جمهوری اسلامی شکل گرفته و بیداری اسلامی مقدماته ارتشه جهانیه اسلام هست. (7633)