آرشيو خبر صفحه بوشهر داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس صنعت و تجارت استان بوشهر:
۱۴ درصد خرمای کشور در استان بوشهر تولید می‌شود
چهارشنبه ۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۲
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: استان در حوزه تولید و فرآوری محصول خرما دارای جایگاه مهمی در کشور است به‌گونه‌ای که ۱۴ درصد خرمای کشور در این استان تولید می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: سید حسین حسینی محمدی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه توجه به صنوف و افزایش سلامت آنها در ابعاد گوناگون مورد توجه است اظهار داشت: اکنون 120 اتحادیه صنفی در استان بوشهر زمینه خدمات رسانی به 33 هزاراصناف در حوزه‌های گوناگون بر عهده دارند.

وی از انتقال صنوف آلاینده به خارج از شهر خبرداد و گفت: برای این مهم مکانی تعیین شده است که پس از تایید نهایی و ایجاد زیرساخت‌های لازم صنوف آلاینده به خارج از شهر منتقل می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر،  فلزکاران، صنایع ریخته گری، فرآوری سنگ، درودگران از جمله واحدهای صنفی آلاینده ای دانست و گفت: با ایجاد زیرساخت‌های لازم صنایع یاد شده به خارج از شهر منتقل می‌شود. 

حسینی به واحدهای فرآوری خرما در استان بوشهر پرداخت و با بیان اینکه 59 واحد فرآوری صنعتی خرما در استان بوشهر فعالیت می‌کند بیان کرد: از یک‌هزار و 759 واحد بسته بندی خرما دراستان بوشهر یک‌هزار و 700 واحد سنتی و 59 واحد صنعتی است.

وی، از اشتغال 16 هزار نفر در حوزه تولید خرمای استان بوشهر خبرداد و گفت: 144 هزار تن خرما در استان بوشهر سال قبل تولید شد که 14 درصد محصول خرمای کشور شامل می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر سطح کشت نخیلات در استان بوشهر را 39 هزار هکتار دانست و افزود: 76 درصد از خرمای استان بوشهر در شهرستان دشتستان تولید می‌شود.

انتهای پیام/

د

منبع : تسنیم
کد: 284301