آرشيو خبر صفحه بوشهر داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرعامل صنایع فراساحل ایران‌:
سکوی لایه نفتی پارس جنوبی به بهره‌برداری می‌رسد
چهارشنبه ۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۴
مدیرعامل شرکت صنایع فراساحل ایران‌ گفت: پیش راه‌اندازی سکوی لایه نفتی پارس جنوبی با ظرفیت فراورش روزانه ۳۵ هزار بشکه نفت خام به ۹۰ درصد رسید که تا ۱۵ روز دیگر این عملیات به پایان می‌رسد.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: فرشید سید حسینی، با اشاره به نصب سکوی لایه نفتی پارس جنوبی 22 اردیبهشت امسال در موقعیت خود، اظهار داشت:‌ هم اکنون عملیات پیش راه اندازی به پیشرفت 90 درصدی رسیده است که تا 15 روز دیگر این عملیات به پایان رسیده و سکوی لایه نفتی را به پیمانکار (شرکت پتروایران) تحویل می‌شود.

به گفته وی سکوی فرآورشی لایه نفتی پارس جنوبی با وزن 890 تن، ظرفیت فرآورش روزانه 35 هزار بشکه نفت خام دارد.

مدیرعامل شرکت صف تصریح کرد: بعد از تحویل سکو به شرکت پتروایران عملیات حفاری ادامه می‌یابد و یک‌سال بعد از این تاریخ، دوباره برای عملیات راه‌اندازی قطعی پروژه را تحویل می‌گیریم.

سید حسینی درباره طولانی شدن روند ساخت سکوی لایه نفتی نیز افزود: با این که ساخت این سکو از سال 85 ابلاغ شده بود، اما به سبب مشکلات فراوان از جمله نداشتن منابع این کار انجام نشد؛ اما طی یکسال اخیر با توجه به تاکید وزیر نفت مبنی بر برداشت از لایه نفتی پارس جنوبی ساخت این سکو نیز سرعت گرفت و توانستیم در مدت یکسال این کار را به پایان برسانیم.

شرکت ملی نفت ایران کارفرمای اصلی توسعه لایه نفتی پارس جنوبی بوده و شرکت توسعه پتروایران به عنوان پیمانکار اصلی پروژه مدیریت اجرای همه عملیات توسعه میدان از جمله مطالعات مخزن، تهیه طرح جامع توسعه، عملیات حفاری و تکمیل چاهها، مدیریت ساخت، نصب و راه‌اندازی تمام تجهیزات فرآورشی و بهره‌برداری را برعهده دارد.

پیش بینی می‌شود با تکمیل عملیات ساخت دیگر تجهیزات فرآورشی مورد نیاز برای تکمیل این طرح، بهره‌برداری از لایه نفتی پارس جنوبی در نیمه دوم سال 1395 آغاز شود.

انتهای پیام/

د

منبع : تسنیم
کد: 284303