آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
۴
امتیاز مثبت 
۱
 
Share/Save/Bookmark
تکلیف ماهواره ها مشخص شد
شنبه ۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۲
رئیس پژوهشگاه هوافضا از دستور رئیس جمهور برای تشکیل کنسرسیوم ماهواره های دانشگاهی به منظور تعیین تکلیف ماهواره های آماده پرتاب که روی زمین مانده اند، خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: فتح الله امی در مورد تعیین تکلیف ماهواره های آماده پرتاب که تاکنون محقق نشده و روي زمين مانده اند، اظهار داشت: تعریف پروژه‌های فضایی و ساخت ماهواره‌های گوناگون در دولت قبل شکل کارشناسی نداشت.

وی افزود: در دولت قبل، دانشگاه‌ها به طور موازی به ساخت ماهواره‌های مشابه با سطح فناوری یکسان پرداختند که این اتفاق مورد انتقاد بود؛ البته دانشگاهیان مقصر نیستند و مشکل اصلی از مدیریت فضایی کشور بود که نتوانست به درستی از ظرفیت‌های دانشگاهی در حوزه فضایی بهره ببرد.

رئیس پژوهشگاه هوافضا گفت: اکنون به دستور رئیس جمهور، قرار است برای حل این مشکل، کنسرسیوم ماهواره‌ای دانشگاهی تشکیل شود که ما نیز به عنوان پژوهشگاه هوافضای وزارت علوم، پیشنهاد داده‌ایم محوریت این موضوع را بر عهده بگیریم. در این صورت قطعاً مساله کاربردهای فضایی و خدمات ماهواره ای بیش از پیش مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی در مورد ظرفیت های پژوهشگاه هوافضا برای انجام برنامه های متعدد در زمينه های هوايی و فضايی خاطرنشان کرد: پژوهشگاه هوافضا پیش از این که در دولت قبل به آن شکل غیرکارشناسی به یک پژوهشکده، نزول جایگاه و رتبه داشته باشد، فعالیت‌های متنوع و کاربردی در زمینه‌های مختلف هوایی و فضایی داشته است.

امی از احیای مجدد بخش هوایی پژوهشگاه هوافضا خبر داد و افزود: هم‌اکنون برنامه‌های بسیار خوبی در هر دوبخش هوایی و فضایی داریم و به طور قطع در صورت تعریف هر پروژه از نیروهای توانمند هر دو حوزه هوایی و فضایی بهره خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: شکی نیست که این ظرفیت وجود دارد و ما با برنامه‌ریزی کارشناسی و همکاری‌های بین سازمانی، پروژه‌های متعدد را انجام خواهیم داد.
د
منبع : مهر
کد: 285081
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۴-۰۷ ۰۸:۱۷:۴۷
با این تفاصیل دولت قبلی هیچ کار خیری انجام نشده فقط و فقط چپاول بوده و دزدی و کارهای غیر کارشناسی . بابا بسه دیگه چقدر تهمت و افترا ما که دراین دو سال چیزی جز شر از دولت آقای روحانی ندیدیم . (7556)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۷ ۰۹:۲۵:۳۸
در شانزده سال دولت خاتمی و هاشمی و دو سال دولت شما ما هیچ چیزی از بخش هوا و فضا ندیدیم و هر چه دیدیم از دولت قبل بوده.
برادر من دولت قبل فقط مشایی واحمدی نژاد نبودن بلکه وزرای محترمی بودن که با جان و دل کار میکردن.
با این کینه ورزی های بچه گانه و علنی، این دولت داره عابروی خودش رو میرزه.
مثلا مسکن مهر چه ایرادی داشت که میخواستین بزارین مسکن اجتماعی.......
نه، مردم به تغییر اسم ها نمره نمیدن به عملکردتون نمره میدن..........عملکرد......بیارین...... (7557)
 
علي
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۰۸:۳۹:۵۱
هرچي ماهوار پرتاب كرده اند دولت قبل بوده ما كه از اين دولت

جز حرف زدن چيزي نديديم (7595)
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۲ ۰۱:۴۹:۱۷
فکر می کنم که این آقا می خواد بگه که یعنی اگه مثل دوره ی احمدی نژاد ماهواره پرتاب کنیم اشتباه کردیم و اگه مثل دوره ی روحانی این صنعت رو به باد بدیم رشد کردیم! (7921)