آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
۵
امتیاز مثبت 
۲
 
Share/Save/Bookmark
درخواست اضطراری کره شمالی از ایران
سه شنبه ۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۲
سفیرجمهوری دموکراتیک خلق کره در تهران با ارائه پیام و درخواست اضطراری نخست‌وزیر کره شمالی به رئیس جمعیت هلال احمر ایران گفت: جای خرسندی است که ایران با وجود تحریم‌های بسیار، روز به‌ روز از شرایط و رشد اقتصادی بهتری بهره‌مند می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: سید امیرمحسن ضیائی، رئیس جمعیت هلال‌احمر در این دیدار با تقدیر از کمک‌های کره شمالی به ایران به‌خصوص در دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: تحریم، رنج مشترک ایران و کره شمالی است، طبیعی است که در این شرایط زندگی و رفاه مردم تحت تاثیر قرار گرفته و از سویی خشکسالی که بیشتر کشورها درگیر آن شده‌اند؛ مشکلاتی را برای تامین نیازهای مردم ایجاد کرده است.

ضیائی تاکید کرد: هلال‌احمر ایران به عنوان نهادی عام‌المنفعه و عضوی از جامعه بین‌المللی، وظیفه خود می‌داند تا خدمات انسان‌دوستانه را به همه کشورها ارائه کند.

وی در پاسخ به اعلام پیام اضطراری و درخواست نخست‌وزیر جمهوری دموکراتیک خلق کره مبنی بر کمک به کشورش به‌منظور رفع مشکل خشکسالی در این کشور، گفت: برای ما روشن شده است که کره شمالی به طور مشخص در چه زمینه‌ای درخواست کمک دارد و لذا همه تلاش خود را به‌کار می‌بندیم تا پس از بررسی این موضوع، هر اندازه برای ما مقدور است، انجام دهیم.

اظهار خرسندی از رشد اقتصادی ایران، باوجود تحریم‌های بسیار

کانگ سام هیون، سفیر جمهوری دموکراتیک خلق کره در تهران هم در این دیدار با اعلام اینکه حامل پیام اضطراری و درخواست نخست‌وزیر جمهوری دموکراتیک خلق کره برای رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران است، گفت: درخواست اضطراری کره شمالی از ایران کمک به منظور حل مشکل خشکسالی بی‌سابقه در این کشور است.

وی با اشاره به اینکه کره شمالی از گذشته با ایران روابط بسیاری داشته و حتی در دوران دفاع مقدس، از هیچ کمکی به ملت و دولت ایران دریغ نکرد، اظهار کرد: بسیار خرسندیم که ایران و کره شمالی همچنان دوستی خود را حفظ کرده و در جهت گسترش تعاملات گام بر‌می‌دارند.

سفیر جمهوری دموکراتیک خلق کره در تهران با اظهار امیدواری نسبت به اینکه مذاکرات ژنو به نفع ایران و حذف تحریم‌ها به نتیجه برسد، گفت: جای خرسندی است که ایران با وجود تحریم‌های بسیار، روز به‌ روز از شرایط و رشد اقتصادی بهتری بهره‌مند می‌شود.

وی با تقدیر از کمک‌های امدادی انسان‌دوستانه هلال‌احمر ایران به کره شمالی در سال‌های همکاری دو کشور، خاطرنشان کرد: کره شمالی نیز با توجه به تحریم‌های بسیار، هم اکنون با مشکلات بسیاری در بخش اقتصادی به‌خصوص تامین مواد غذایی مواجه است و لذا در این زمینه از بسیاری کشورهای آسیایی تامین ابزارهای مورد نیاز برای رفع خکسالی و بهبود شرایط کشاورزی را تقاضا کردیم و از ایران نیز درخواست داریم تا هر اندازه در توان دارد، در این زمینه کمک حال کره شمالی باشد
ب
کد: 286174
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۲۲:۳۹:۲۵
چراغی که به خانه رواست، به مسجد حرام است! (7588)
 
درياچه
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۰۸:۳۲:۰۰
اصلا معلوم نيست كه آآآب ميخوان (7594)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۱۵:۴۵:۰۱
جوک روز (7601)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۴:۳۹:۴۸
در حالی که کشور خودمان مشکل دارد از مسولینی که بیت المال مردم دستشان است توقع نداریم حاتم بخشی کنند. (7634)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۶ ۰۷:۱۰:۰۹
بایذ کمک کرد حتما چون هر جا انسانی نیاز به کمک داشته باشه این وظیفه همه است کمک کنند مخصوصا که تو جنگ کمک کرده (7686)