آرشيو خبر صفحه البرز داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
صبح امروز و با حضور مسئولان انجام شد
رونمایی از سه طرح ملی و استانی در سازمان فنی و حرفه‌ای البرز
سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۵
با حضور مسئولان از سه طرح ملی و استانی در سازمان فنی و حرفه‌ای استان البرز رونمایی شد.
رونمایی از سه طرح ملی و استانی در سازمان فنی و حرفه‌ای البرز
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: این سه طرح شامل طرح‌های فاطر، انفال و طرح توانمندسازی اشتغال زنان است که امروز و همزمان با ششم مرداد هفته ملی مهارت رونمایی شده است.

بر اساس این گزارش، دو طرح انفال و فاطر به عنوان طرح‌های ملی هستند و طرح توانمندسازی زنان به عنوان طرح استانی است.

مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای استان البرز صبح امروز در حاشیه مراسم رونمایی از این سه طرح در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: این سه طرح همزمان با هفته ملی مهارت رونمایی شده است که گامی مهم در جهت توسعه خدمات به علاقمندان به فراگیری رشته‌های مختلف فنی و حرفه‌ای است.

حسن عزیزی ارتقای مهارت‌ها را در بین جویندگان کار مهم ارزیابی کرد و افزود: هرچه افراد جویای مهارت بیشتری را داشته باشند بهتر می‌توانند جذب محیط‌های کار شوند.

وی در ادامه سخنان خود به طرح ملی انفال اشاره کرد و ادامه داد: این ظرفیت ایجاد شده می‌تواند برای بانوان و آقایان مورد استفاده باشد.

عزیزی تأکید کرد: با توجه به اینکه در گذشته ایجاد برخی از کارگاه‌ها در مراکز آموزشی بانوان امکان پذیر نبود اما با تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با اجرایی شدن طرح انفال، این مهم نیز امکان پذیر شده است.

مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای استان البرز خاطرنشان کرد: بازرسی جوش یکی از دوره‌های آموزشی است که برای بانوان برگزار می‌شود که در صورت استقبال بانوان این طرح در سطح وسیع‌تری اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه برخی از رشته‌ها مانند تراشکاری و جوشکاری مختص آقایان بوده افزود: با اجرایی شدن طرح انفال ارائه آموزش‌ها در این نوع رشته‌ها نیز برای بانوان امکان‌پذیر شده است و بانوان علاقمند به این رشته‌ها می‌توانند به رشته‌های مورد علاقه خود دسترسی بیشتری داشته باشند.

عزیزی در ادامه سخنان خود به طرح ملی فاطر اشاره کرد و گفت: طرح فاطر یا فرزندان ماهر ایران زمین طلایه داران راه توسعه، یکی از طرح‌هایی است که می‌تواند گامی مهم در جهت توسعه طرح‌های آموزشی محسوب شود.

وی بیان داشت: این طرح آموزشی در رشته‌های انیمیشن یا پویانمایی، تذهیب، طراح نقشه فرش با رایانه، سوخت نگار روی چوب، الگوساز کیف، اندروید، برق کار عمومی و... است.

به گفته میدرکل سازمان فنی و حرفه‌ای استان البرز این طرح در مراکز خواهران الزهرا، شهید خدایی، شهید رهبری و مرکز اشتهارد آماده ارائه آموزش‌های مهارتی است.

عزیزی اعلام کرد: به مهارت آموختگان در صورت موفقیت در آزمون‌های پایانی گواهینامه مهارت اعطا خواهد شد. 

طرح توانمندسازی زنان نیز طرح استانی است که با هدف حمایت از زنان سرپرست خانوار اجرایی شد.
انتهای پیام/


د
منبع : فارس
کد: 291221