آرشيو خبر صفحه تهران داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
حجت الاسلام پناهیان:
آمریکا به هیچ عهدی در تاریخ مذاکرات خود عمل نکرده است
سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۴
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به سابقه بد آمریکا در معاهدات بین المللی، تاکید کرد: آمریکا کشوری است که به هیچ عنوان در تاریخ خود به تعهداتش عمل نکرده است.
آمریکا به هیچ عهدی در تاریخ مذاکرات خود عمل نکرده است
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: حجت الاسلام علیرضا پناهیان، کارشناس فرهنگی، جمعه شب در مسجد النبی محله تهرانسر در مراسم یادبود روحانی مرحوم، علی مطلبی، گفت: دو امر بسیار مهم در قرآن به عنان مساله اصلی بیان شده است، مورد اول جهاد و موضوع دوم هجرت، با توجه به این دو اصل می‌توان گفت که روحانی مجاهد، علی مطلبی فردی بود که در زندگی در راه خدا هجرت کرد و در آخر نیز در بالاترین مرتبه با عروجی شهادت گونه از دنیا رفت.


وی افزود: مجاهد بودن مطلبی به دلیل فعالیت‌های تبلیغی اوست، زیرا مطلبی برای جبهه حق تلاش می‌کرد و باید زندگی وی به عنوان یک الگو برای نسل جوان و به ویژه طلاب مورد توجه قرار بگیرد.


حجت الاسلام پناهیان با اشاره به موضوع مهم وظایف طلبگی، افزود: طلبه واقعی کسی است که می‌پرسد و بی دلیل چیزی را قبول نمی‌کند، مطلبی نیز از این گونه افراد بود، او نیز با درایت به موضوع مهم و به‌روز مذاکرات هسته‌ای پرداخت و به هیچ وجه در این راه متظر دعوت نماند.


استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: روحانی مجاهد، علی مطلبی یک نماد افتخار در زندگی طلبگی است، زیرا او یک طلبه با روحیه‌ای مستقل بود و به اقتضای زمان موارد مهم را درک کرد و در این راه نیز خداوند برای وی عروجی شهادت گونه را رقم زد.


حجت الاسلام پناهیان در بخش دیگری از این سخنرانی با اشاره به موضوع مذاکرات هسته‌ای، گفت: ما باید متوجه باشیم که دشمن داریم و با شعار و خیال بافی از این موضوع غافل نشویم، زیرا اگر خودمان را به خواب بزنیم، قطعا در آینده‌ای نزدیک زیر لگد دشمن از خواب بیدار خواهیم شد.


وی افزود: امروز دشمن ما از هر لحاظ به ما نزدیک‌تر است و هدفش از بین بردن زنان و کودکان ما و حتی دین ماست، پس باید نبست به این موضوع آگاه باشیم و دشمن شناسی داشته باشیم.


کارشناس فرهنگی با اشاره به جریان مذاکرات هسته ای، خاطر نشان کرد: ما باید آگاه باشیم که با دشمنان و جنیاتکاران بشریت مذاکره می کنیم و آنها قدرت های جهانی نیستند، از این رو بسیار باید مراقب باشیم که دشمن ما بزرگترین دروغ گویان تاریخ هستند و در روند مذاکرات نیز هر لحظه این خطر وجود دارد.


استاد حوزه و دانشگاه به موضوع اعتراف سران ایالات متحده به شکست در مقابل مردم ایران اشاره کرد و ادامه داد: بزرگترین سود مذاکرات این بود که سران امریکا به شکست خود در مقابل ملت ایران اعتراف کردند، در صحنه داخلی نیز بالای هفتاد درصد از مردم بر اساس نظرسنجی ها به آمریکا بی اعتماد بودند که این دلیل کافیست تا ما در روند بررسی بیانیه پایانی بسیار دقت کنیم.


وی در پایان با بیان این مطلب که رهبری معظم، محبوب ترین فرد در میان مردم هستند، تاکید کرد: رهبر انقلاب در دل تمام مردم جا دارند و این موضوع را نیز تمام دشمنان ما می‌دانند، از این رو هر لحظه ملت آماده هستند تا به فرمان ولی امر خود، در مقابل دشمن بایستند، ضمن این‌که نمایندگان مجلس و شورای عالی امنیت ملی باید در روند بررسی بیانیه پایانی بسیار دقت کنند، زیرا این توافق می‌تواند منشا پیروزی و نصرت برای مسلمانان باشد و در نقطه مقابل نیز می تواند با یک اشتباه، ما را به نابودی کامل بکشاند.

لازم به ذکر است در این مراسم کلیپی از زندگی روحانی مجاهد، علی مطلبی پخش شد، ضمن این که در بخش دیگری از این مراسم مداحان به مدیحه سرایی پرداختند
د

منبع : رسا
کد: 292618