آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
۷
امتیاز مثبت 
۲
 
Share/Save/Bookmark
تجهیز ایران به جنگنده جی ۱۰ چینی
پنجشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۹:۵۲
یک رسانه چینی از تجهیز نیروی هوایی ایران به جت‌های جی _ ۱۰ ساخت چین در آینده خبر داد.
تجهیز ایران به جنگنده جی ۱۰ چینی
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: روزنامه «مردم» ارگان رسمی حزب کمونیست چین به نقل از منابع تایوانی نوشت: ایران در بیست سال آینده ۲۴ جت جنگنده جی _ ۱۰ از چین وارد خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، این اقدام ایران در قبال امضا قراردادی با چین صورت می‌گیرد که بر اساس آن این کشور حق قانونی استفاده از بزگترین میدان نفتی ایران را بدست خواهد آورد.

جت‌های جی _ ۱۰ که از سوی کارخانه «چنگدو» ساخته می‌شوند در غرب «اژدهای قدرتمند» نام گرفته اند و هزینه هرکدام از آن‌ها ۴۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود ولی قرار است ایران هیچ پول نقدی بابت دریافت آن‌ها پرداخت نکند.

این روزنامه چینی نوشت: برد این هواپیماها برابر با ۲۹۴۰ کیلومتر خواهد بود و آن‌ها قادر به دفاع از تمامی فضای ایران و خلیج فارس هستند.

تحلیلگران نظامی چینی در این زمینه گفتند که با ارسال ۲۴ جت جی _ ۱۰ به ایران قابلیت‌های دفاع هوایی این کشور افزایش خواهد یافت و ایران می‌تواند از تاسیسات کلیدی‌اش در برابر تهدیدهای اسرائیل دفاع کند هرچند که در وضعیت راهبردی خاورمیانه تغییری خاص ایجاد نخواهد شد.
د
منبع : فارس
کد: 292976
 
ایرانی
China
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۵:۱۶:۴۶
این عکس جی 10 نیست و جی 31 است که هنوز خود چین هم به تولید انبوه آن نرسیده و موتورهای آن روسی است. همه جنگنده های چینی با موتورهای سوخو روسیه پرواز می کنند. (8177)
 
بی نام
Belgium
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۷:۴۷:۲۲
پس قاهر 313 چی شد؟!؟

مثل انرژی هسته ای که از یک طرف شعار غنی سازی می دهیم و از طرف دیگر قرار داد ساخت نیروگاه با روسیه امضا می کنیم (8182)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۹:۲۸:۴۶
عجب توفیقی در ۲۰ سال آینده ۲۰ جنگنده آنهم از نوع چینی
۴۰ سال قبل تاپ گان امریکیی داشتیم الان افتخارمان جنگنده جی ۱۰ است که درهیچ عملیات واقعی شرکت نداشته در سالهای قبل یکی از این جنگنده خواست یک هواپیمای جاسوسی امریکا رو رهگیری کنده که به لحاظ اشکال در سیستم هیدرولیک سقوط کرد (8183)
 
بی نام
Belgium
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۲۰:۵۰:۲۳
واقعا درد آوره، این همه نیروی متخصص و کار درست تو ایران و جهان داریم. به جای اینکه از اینها استفاده کنیم و نیروی بومی و فناوری بومی راه بندازیم فقط شعار می دهیم!!!!!!

این نفت بلای جان این ملت شده

کشورهای دیگه می گن "می سازیم" ما و اعراب می گوییم "می خریم" (8184)
 
رضا
Romania
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۲۲:۲۴:۱۳
هر دم از این باغ بری میرسد (8187)
 
Germany
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۰۱:۴۷:۴۵
چهل سال پيش اف چهارده الان تازه جنكنده چيني قراره لطف كنند بهمون بدهند اگر تحريما برداشته شود خيلي پيشرفت كرديم از بنز و بيوك و كاديلاك و شورلت هم به پرايد و جيلي و ليفان رسيديم (8188)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۵-۱۸ ۱۵:۳۶:۱۹
دردآور امتیازی که دادن به چینی. (8233)