آرشيو خبر صفحه گلستان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نگارستان ایران میزبان شهدای غواص خط‌شکن
همه جناح‌ها و گروه‌ها برای تشییع شهدای غواص آمدند / وحدت نخستین ثمره حضور شهدای غواص
شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۹:۴۵
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه علی‌آبادکتول با اشاره به حضور همه اقشار و گروه‌های مردم و مسئولان در مراسم تشییع شهدای غواص در این شهرستان گفت: تعمیق وحدت نخستین ثمره حضور شهدای غواص بود.
همه جناح‌ها و گروه‌ها برای تشییع شهدای غواص آمدند / وحدت نخستین ثمره حضور شهدای غواص
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: حجت‌الاسلام امین قرایی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران استان گلستان، با اشاره برگزاری مراسم باشکوه تشییع شهدای غواص خط‌شکن در شهرستان علی‌آبادکتول اظهار کرد: خداوند منان را شاکریم که توفیق میزبانی شایسته شایسته‌ترین بندگان خدا را به دست آوردیم و با همت مردم ولایت‌مدار این خطه صحنه افتخارآمیز دیگری را برای این شهرستان و کشور عزیز رقم زدیم.

وی با تاکید بر برکات بی‌نظیر حضور پیکر مطهر شهدای غواص خط‌شکن در شهرستان علی‌آبادکتول افزود: در مراسم تشییع این بزرگواران همه اقشار مردم از جمله گروه‌ها و جناح‌های سیاسی، قشرها و طبقات مختلف اجتماعی و شغلی همه و همه با افتخار حضور پیدا کردند و این موضوع نشان داد نخستین برکت حضور این شهدا در شهرستان علی‌آبادکتول ایجاد همدلی و همزبانی و تعمیق وحدت میان آحاد مختلف مردم بوده است.

حضور شهدا دلبستگی مردم به انقلاب را بیشتر کرد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان علی‌آبادکتول از تقویت روحیه استکبارستیزی و مقابله با دشمنان اسلام به عنوان دیگر برکات حضور شهدا در این شهرستان یاد کرد و گفت: شهدای غواص خط‌شکن بار دیگر با یادآوری آرمان‌ها و ارزش‌های متعالی انقلاب اسلامی به مردم به تقویت دلبستگی مردم به انقلاب کمک شایانی کردند.

قرایی حاصل حضور حداکثری مردم را در تشییع شهدا ایجاد یاس و ناامیدی در دشمنان دانست و خاطرنشان کرد: حضور پرشور مردم در مراسم تشییع و در کنار آن پویای و نشاط فوق‌العاده جوانان این شهرستان به‌ویژه در رسانه‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی بسیار خاطره‌انگیز و بی‌نظیر بود و توطئه‌های دشمنان قسم‌خورده انقلاب را برای مدت‌ها نقش بر آب کرد.

وی با تاکید بر اهمیت تلاش برای اینکه شهدای غواص بعد از تدفین غریب نمانند، اضافه کرد: مطالعه هفتگی به همراه عمل کردن به وصیت‌نامه آنان و ترویج سبک زندگی آنان در طول زمان و همچنین برگزاری مراسمات متعدد بر سر مزار آنها و در کنار برنامه‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی می‌تواند به رفع غربت و مظلومیت شهدا کمک کند.

حضور مردم در صحنه سرمایه بزرگ انقلاب است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان علی‌آبادکتول از شور و نشاط همه اقشار مردم و تلاش‌های آنها برای آماده‌سازی شهر برای استقبال و همچنین حضور پررنگ آنها در مراسم استقبال و تشییع از شهدای غواص تقدیر کرد و افزود: باید دست تک‌ تک مردمان این شهرستان ولایت‌مدار را بوسید و بر گام‌های پر افتخار آنان برای حضور در این مراسمات به عنوان سرمایه‌های بزرگ نظام افتخار کرد.

قرایی، تهیه طومارهای مختلف، انتشار بیانیه، طراحی و چاپ پوسترها و بنرهای متعدد و برنامه‌های متعدد فرهنگی مردمی را در این حضور پرشور موثر دانست و گفت: هر چند در طول تاریخ همواره مردم ما نشان داده‌اند برای تکریم از شهدا از هیچ کوششی فروگذاری نکرده‌اند و همیشه در صحنه بوده‌اند اما نباید از نقش تلاش‌ها و پویش‌های مردمی نیز در برگزاری باشکوه این مراسمات غافل شویم.

وی با ابراز امیدواری مبنی بر افزایش توجه به سیره شهدا در زندگی مردم خاطرنشان کرد: نباید فراموش کنیم که این شهدای غواص با دست‌های بسته برای حراست از حریم ارزش‌های متعالی این نظام مقاومت و ایستادگی کردند و لحظه‌ای از حمایت ولایت کوتاه نیامدند.
د

منبع : فارس
کد: 293225