آرشيو خبر صفحه مازندران داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاد اخلاق حوزه علمیه قم:
اظهارات اخیر هاشمی از جهات مختلف محل اشکال است
يکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۹:۱۲
استاد اخلاق حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه خیلی به هاشمی بها نمی‌دهم، گفت: اظهارات هاشمی از جهات مختلف محل اشکال است.
اظهارات اخیر هاشمی از جهات مختلف محل اشکال است
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: آیت‌الله سیدرحیم توکل ظهر امروز در بازدید از دفتر سرپرستی فارس مازندران در پاسخ به سئوالی مبنی بر وظیفه اصلی مجلس خبرگان در خارج از جلسات مجلس برای پیش‌برد و اهداف نظام اسلامی، اظهار کرد: مصوباتی صورت می‌گیرد که باید پیگیری شود و این کار را دولت هم در تصویب طرح‌ها انجام می‌دهد و عمده نکات بعد از جلسات باید پیگیری شود.

وی افزود: کار عمده خبرگان، پیگیری این مصوبات است تا اگر به مانعی برخورد کردند این مانع را مرتفع کنند و در غیر این صورت، مصوبه اجرایی شود.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه رهبری رهبر معظم انقلاب را در مدت 26 سال اخیر که سال‌های پرالتهاب جهانی را سپری کردند، چگونه ارزیابی می‌کنید، بیان کرد: همه به رهبری این عزیز معترف هستند و امامت رهبر معظم انقلاب را پذیرفتند.

وی با بیان اینکه پوتین وقتی با رهبری دیدار کرد، برای نخستین‎بار بود که با یک رهبری دینی ملاقات داشت، خاطرنشان کرد: رهبری وقتی شروع به صحبت کردند، پوتین از بیانات رهبری متحیر شد.

توکل در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه خبرگان برای کارآمدی بیشتر باید از چه طرح‌ها و برنامه‌هایی برخوردار باشد، اضافه کرد: باید موضوع را شناخت، وقتی موضوع را بشناسند کارآمد بودن در وجود موضوع است، اگر موضوع نباشد کارآمدی هم منتفی است، موضوع را باید از بیان رهبری گرفت که دغدغه، نیاز و آسیب الان چیست، خبرگان باید به‌دنبال این مسائل باشد.

وی در سئوال دیگری مبنی بر نظرات اخیر هاشمی درباره روستایی خطاب کردن عده‌ای، ادامه داد: عملکرد هاشمی طوری است که من خیلی به وی بها نمی‌دهم، احترامی که در گذشته داشت، کاهش یافته است.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه حرف اخیر هاشمی که بین روستا و شهر را جدا کرده، حرف ناصحیحی است و تعبیر به روستایی وی در بیان، تحقیر فرد است، گفت: اسلام بن‌بست ندارد، کافر می‌تواند مسلمان شود، راه باز است، اگر کسی خطا کرده چون روستایی بوده آیا نباید برگردد؟ تعبیر روستایی و انقلابی خطاب کردن، ناصحیح است، خیلی‌ها سد انقلاب بودند اما انقلابی شدند و عزت عجیبی به‌دست آوردند، همه یاران پیامبر (ص) ابتدا کافر و مشرک بودند و بعد مسلمان شدند و به عقیده من، تعبیر هاشمی، از جهات مختلفی محل اشکال است.

انتهای پیام/

د

منبع : فارس
کد: 293575