آرشيو خبر صفحه تهران داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس انجمن میکروب شناسی ایران:
آب شرب تهران سالم است
دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۹
رئیس انجمن میکروب شناسی ایران، از روند فضاسازی هایی که در ارتباط با وضعیت سلامت آب شرب تهران عنوان می شود، انتقاد کرد.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: دکتر محمدمهدی فیض آبادی روز یکشنبه در نشست خبری شانزدهمین کنگره بین‌المللی میکروب شناسی ایران که قرار است از سوم تا پنجم شهریور ۹۴ ماه در محل سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شود، با اعلام اینکه ۴۲ آزمایشگاه اداره آب و فاضلاب به طور مرتب سلامت آب شهر تهران را کنترل می‌کنند، تاکید کرد: از دیدگاه میکروب شناسی، آب آشامیدنی تهران تایید می‌شود و مشکلی ندارد.

وی در ادامه به موضوع مقاومت های میکروبی و بروز بیماری ها اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مقاومت میکروبی به چالشی در سطح دنیا تبدیل شده و مشکل‌زاست.

فیض آبادی افزود: پرهیز از مقاوم‌سازی میکروب‌ها راهکاری است که دنیا تلاش می‌کند آن را به دست آورد.

وی افزود: در ایران به علت تجویز و مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک‌ها این مقاومت‌ها بیشتر می‌شود. تب مالت نیز همچنان بزرگ ترین چالشی است که در بین بیماری های باکتریایی وجود دارد و از بیماری سل نیز بغرنج‌تر است.

فیض آبادی به کنگره میکروب شناسی ایران اشاره کرد و گفت: کنگره امسال رشد چشمگیری از لحاظ شرکت کنندگان خارجی داشته است. امسال از کشورهای مختلف دنیا از جمله ارمنستان، عراق، نیجریه، آلمان، اسپانیا، بلژیک، انگلیس، استرالیا، هلند، فرانسه، ایتالیا، ترکیه و افغانستان قرار است در این کنگره میهمانانی داشته باشیم.

وی همچنین از حمایت انجمن اورولوژی اروپا، انجمن شیمی درمانی جهان، میکروب شناسی اروپا و بلژیک، کنگره میکروب‌شناسی آسیا و اقیانوسیه از این کنگره خبر داد و افزود: همچنین از انستیتو پاستور فرانسه در این همایش یک میهمان شرکت خواهد کرد.
م
منبع : مهر
کد: 293969