آرشيو خبر صفحه بین الملل داخلی
۵
امتیاز مثبت 
۱
 
Share/Save/Bookmark
آل سعود پایش را از گلیم خود درازتر کرد
دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۱۱
«عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان سعودی در اظهاراتی مداخله جویانه درباره ایران و برنامه هسته ای آن تصریح کرد: ایران برای تضمین صلح آمیز بودن برنامه هسته ای خود باید غنی سازی اورانیوم را متوقف کند.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: النشره خبرداد: «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان سعودی امروز دوشنبه در جریان کنفرانس مطبوعاتی با «فرانک والتر اشتاین مایر» همتای آلمانی خود در برلین بار دیگر ضمن مداخله در امور داخلی ایران، اظهاراتی را در رابطه با برنامه هسته ای آن مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، وی در سخنانی مداخله جویانه گفت: ایران باید غنی سازی اورانیوم را متوقف کند تا صلح آمیز بودن برنامه هسته ای آن متوقف شود.

وی مدعی شد: نقش ایران در منطقه منفی است و تلاش ها بر جلوگیری و مهار این نقش متمرکز شده است.

الجبیر در ادامه سخنان خود با بیان اینکه ایران باید اجازه دهد تا بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی از تمامی تأسیسات اتمی آن بازرسی کنند، اظهار داشت: اگر ایران به تعهدات خود در قبال برجام پایبند نباشد، تحریم ها علیه آن به صورت فوری بازگردانده خواهد شد.

وزیر خارجه عربستان در بخش دیگری از سخنان خود درباره سوریه مدعی شد: بشار اسد در آینده سیاسی سوریه هیچ نقشی نخواهد داشت.

گفتنی است، اظهارات مداخله جویانه وزیر خارجه عربستان علیه ایران و سوریه در حالی صورت می گیرد، که این رژیم از حدود ۵ ماه پیش به صورت وحشیانه مردم بی دفاع یمن را هدف قرار داده و در ارتکاب جنایت های بی سابقه با صهیونیست ها در حال رقابت هستند.

د
منبع : مهر
کد: 294056
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۵-۲۰ ۰۹:۲۶:۱۷
اقای عادل جبیر چشم امر دیگه ای ندارید اگه داشتید حتما انجام میدهیم ممنون از لطفتان (8256)
 
غلام
۱۳۹۴-۰۵-۲۰ ۱۱:۳۰:۴۱
اگر قرار است بیگانگان راجع به مسائلی که به مردم سوریه مربوط می شود صحبت کنند پس بیگانگان دیگری هم می توانند بگویند : آل سعود در آینده سیاسی عربستان هیچ نقشی نخواهد داشت. (8261)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۲۰ ۱۶:۳۳:۰۳
سردار بیشتر اعتراض کمتر دولت ما فقط به منتقدان پرخاشگری میکند از عرب جماعت حسا ب می برد امثال نادر میخواهد دندان این گرگ صفتانرا خرد کند تا طوله سگی چشم باز نکرده و ق و ق نکند (8269)
 
مجتبی
۱۳۹۴-۰۵-۲۹ ۰۱:۰۶:۱۹
شمارو چه به این غلط ها.افرین پسر موچولو بدو برو الان حاج قاسم میاد گوشتو میبره ها، از ما گفتن بود (8494)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۲۹ ۰۵:۱۱:۵۴
چقدر فضول تشریف دارن چقدرپرروح سوسمار خوار عوضی غلط هایی بزرکترش نکرده میکنه کثافت (8495)