آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
۲۳
امتیاز مثبت 
۱
 
Share/Save/Bookmark
صحبتهای جنجالی سید حسن خمینی
سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۳۶
سیدحسن خمینی: حکومت، امانت است و گروهى نمی‌توانند آن را گرفته و رها نکنند و بگویند هرچه ما می‌گوییم باید عملی شود!
صحبتهای جنجالی سید حسن خمینی
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:سید حسن خمینی در مجلس عزاداری هیأت ایثارگان به مناسبت شهادت رئیس مذهب جعفری گفت: جامعه اسلامی از افراد ظاهر الصلاح و متدین پر بود که دستگاهی مقابل دستگاه امام صادق(ع) داشتند و این دقیقا همان نقطه ای است که اگر تاریخ را ورق بزنیم می بینیم امیرالمومنین(ع) هم گرفتار آن بود. روزی فردی از علی(ع) سوال می کرد که این سوی میدان بزرگان اسلام هستند و آن سو هم بزرگان اسلام چون طلحه و زبیر قرار دارند؛ ما چه باید بکنیم؟

وی تصریح کرد: مردم دوره ائمه می دیدند که زور با حکومت وقت بوده و تزویر هم با چهره های دیندار و پیشانی های پینه بسته و بعضا با سابقه اهل وعظ، محراب و منبر به چشم می خورد و لذا در ملاک گذاری ها دچار سردرگمی می شدند. در دوره امام صادق(ع) تشتت های فرقه ای نیز در اوج بود. مردم اگر می خواستند به چهره ها رجوع کنند همه آنها ظاهر الصلاح بودند و اینگونه نبود که فقها و بزرگان دیگر جریانات منکرات علنی و رسمی مرتکب شوند.

سید حسن خمینی یادآور شد: از پیامبر (ص) سوال کردند مومن می‌تواند زنا کند، پیامبر فرمودند بله ممکن است اشتباه کند و بعدش توبه کند. پرسیدند می‌تواند دزدی کند، فرمودند بله ممکن است اشتباه کرده و دزدی کند اما بعدش توبه کند. این بار پرسیدند آیا مومن می‌تواند دروغ بگوید؟ پیامر فرمود نه. مومن دروغ نمی‌گوید.

وی در ادامه این بحث با اشاره به تعبیر اسلام کاریکاتوری گفت: دینی که پیامبر او می گوید مومن ممکن است فلان کار را انجام دهد،اما دروغ نه؛ دروغ درون آن عادی می شود و آن کارهای دیگر اصل قرار می گیرد؛ ایشان می فرماید غیبت از زنا بدتر است اما در عمل اینگونه نمی شود! اگر کسی شرب خمر کند بنده مطلقا روابطم را با او قطع می کنم اما اگر تهمت بزند ممکن است پشت سر او نماز هم بخوانم؛ در این شرایط غیبت هم واجب می شود.

سید حسن خمینی با اشاره به رفتار امام راحل در دوره از تهمت و دروغ یادآور شد: کسی جرأت نداشت جلوی امام غیبت کند. ممکن نبود جلوی امام به کسی تهمت زد؛ دین کاریکاتوری یعنی اینکه برای من آنچه برای خدا و رسول خدا صد بدی دارد معادل پنج بدی می شود اما آنچه پنج بدی دارد معادل صد بدی قرار می گیرد. تعبیر عوامانه ای هم در این زمینه وجود دارد که گوید «می بخور منبر بسوزان مردم آزاری مکن»! در حالی که هیچ کدام از این کارها مورد قبول نبوده و نباید انجام شود.

وی تصریح کرد: حجاب واجب بوده و دستور قرآن و اسلام است و باید رعایت شود اما دزدی و غیبت بدتر از بی حجابی است.

سید حسن خمینی با اشاره به مفهوم امانت در حدیث امام صادق(ع) گفت: امانت هر حقی از دیگران است که اختیار ماست و من و شما حق نداریم بدون اجازه در حق آنها تصرف کنیم. امانت اصل حکومت است و گروهى نمی تواند آن را گرفته و رها نکند و بگوید هرچه ما می گوییم باید عملی شود.

وی تصریح کرد: وقتی قانون اساسی حقوق افراد را تعیین می کند به چه حقی، یک گروه و جمعی به خوداجازه می دهند که اعمال نفوذ کنند، کسی را منع کنند یا بگیرند؟! نباید انسان احساس کند شأنی فراتر از شأن بقیه دارد و بگوید «این منم طاووس علیین شده». آنها تصور می کنند درست عمل می کنند، زیرا در طول تاریخ همه فکر می کردند درست عمل می کنند؛ در حالی که باید بینیم چه کسی ادای امانت می کند؟!

وی با اشاره به امانت های دینی، فرهنگی، حقوق مردم و حقوق سیاسی، یکی از فلسفه های هیات ایثارگران را تلاش در جهت ادای امانت دانست و یادآور شد: امام و شهدا امانتی داده اند که باید آن را همه ما ادا کنیم و اگر زمانی نان آن را خورده ایم حال که پای حفظ آن در میان است باید پیش از همه بایستیم. اینکه نگذاریم ارزشهای دینی در جامعه کمرنگ یا مصادره شود، وظیفه و ادای امانت است و اینکه سعی کنیم جامعه ای که در آن زندگی می کنیم از اندیشه ای که نسبت به آن احساس دین می کنیم خالی نشود یک وظیفه است.

سید حسن خمینی اظهار داشت: هر گروهی که کار خود را می کند زحمت می کشد اما نباید اسلام، انقلاب و امام در گروهی خاص مصادره شود، بلکه باید همه دست به دست هم داده و این بیرق را نگه داریم. البته ممکن است این راه سختی هایی هم داشته باشد، اما کدام گروه در طول تاریخ بوده است که بدون سختی کار کرده است؟

وی با اشاره به سختی های پیامبر در دوران اعلام رسالت الهی یادآور شد: برای امام ما هم دوره قم و نجف دوره آسانی نبود و گرچه امروز از امام گفتن نان دارد، اما ایستادن در آن روزها هزینه داشت. آیت الله شیخ حسن صانعی نقل می کنند که من و پدرت(مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی) در خانه یخچال قاضی می‌نشستیم و هفته‌ها چشمان مان به درب بود که یک نفر وارد شود و سلام کند. هرکاری اگر از معبر «سختی» نگذرد به ثمر نمی رسد و وقتی بیرق بلند شد مردم گروه گروه می پیوندند؛ البته ما نمی گوییم نیایند اما هرکس به اندازه نقش خودش باید دیده شود.

ش
کد: 294123
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۰ ۲۲:۵۳:۰۸
به نظر من صحبتهاش عین واقعیته متاسفانه برای یک عده امام شده یک آسانسور تا بوسیله آن به پست و مقام و شهوات خودشون برسن (8272)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۱ ۰۵:۲۹:۵۱
یادگار امام
خدا روح امام رو غرق در رحمت نماید شما را حفظ کند و ما را هدایت فرماید (8279)
 
omid
۱۳۹۴-۰۵-۲۱ ۰۸:۰۶:۱۹
جنجال چرا چون حرف حق میزنه تلخ و جنجالیه (8282)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۱ ۰۸:۳۵:۵۵
این سخنان کجایش جنجالی است (8284)
 
یک ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۲۱ ۰۹:۰۵:۵۲
جنجالی نیست شما جنجالیش می کنید کسانی که سخنان حسن آقا را رد می کنند برای روشنگری به صحنه بیایند (8285)
 
azad
۱۳۹۴-۰۵-۲۱ ۰۹:۵۰:۱۵
سلام
ممنونم از خبر رسانی تان اما برای صحبت های درست که عنوان جنجالی نمی گذارند کافی است شما این سخنان را با آموزه های دینی مقایسه کنید آنگاه پی به عنوان نامناسب ان می برید (8289)
 
مجید
۱۳۹۴-۰۵-۲۱ ۱۱:۲۴:۱۴
سلام
البته که این سخنان جنجالی است چون ریاکاران ونان به نرخ روز خورها ودزدان مکاری که همچون خوره به جان نظام وانقلاب ومردم افتاده اند وحیثیت دلسوزان واقعی را لکه دار میکنند را آشفته میسازد .
خدایا هرکسی را درهرلباسی که هست و قدما" وعملا" برای رفع مشکلات این مردم تلاش میکند حفظ فرما وبر تعدادشان بیفزا (8293)
 
azad
۱۳۹۴-۰۵-۲۱ ۱۱:۲۴:۳۲
سلام
ممنونم از خبر رسانی تان اما برای صحبت های درست که عنوان جنجالی نمی گذارند کافی است شما این سخنان را با آموزه های دینی مقایسه کنید آنگاه پی به عنوان نامناسب ان می برید (8294)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۱ ۱۳:۱۵:۰۴
اقا سید حسن اینها همش حرفه .... توی فتنه 88 کجا بودی و پشت کی و چیکار می کردی ؟ جان من راستش بگو ... (8307)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۰ ۲۲:۰۰:۵۷
راست گفتی چرا علیه کسانی که عکس امام را پاره کردن و شعار جمهوری ایرانی دادن و به آمارنها حضرتش اهانت کردن واکنش نشان نداده و ساکت ماندی آقا سید چرا !!!!!!!! مگر نباید سختی را تحمل کرد تا به نتیجه رسید نتیجه انقلاب و اهداف آن که امام ترسیم کردن چه بود و می باشد یار مظلومان عالم یا همراهی ثروتمندان (8529)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۵-۲۱ ۱۵:۵۴:۱۲
زمان امام علی علیه السلام خوارج شعار میدادند " لا حکم الا لله "...
مردم به امام گفتند آنها سخن حق میگویند...
امام جواب داد: بله سخنی حق است اما آنها بوسیله این سخن اراده باطل دارند (8315)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۱۵:۰۵:۴۳
اشتباهی منفی زدم . لایک. (8460)
 
یک ایرانی مسلمان
۱۳۹۴-۰۵-۲۱ ۱۶:۲۸:۴۳
این سخنان کجاش جنجالیه1 (8317)
 
عبدا...
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۲۱ ۱۷:۳۰:۱۸
سخنان ایت ا.... سید حسن خمینی سخن دین است . اما ما انقدر در این چندساله حرف سیاسی که خارج دیانت بوده شنیدهایم که این سخنان برایمان تعجب افرین است. (8320)
 
بهرام
۱۳۹۴-۰۵-۲۷ ۰۰:۱۳:۰۷
خخخخخخخ آیت الله !!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟ (8472)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۱ ۲۱:۵۶:۲۶
شماهم امام رو مصادره کردید وفقط نام امام رو میبرید اما درعمل هیچ جیره خور هاشمی ودارودسته دزدش شدی ای کاش حداقل به وصیت نامه پدرت رفتاد میکردب شیخ حسن ازت الله .علامه ... (8330)
 
حیدر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۲۳ ۱۵:۳۹:۴۰
صاحبان اصلی این حکومت پا برهنگانند -و هر کس خارج ای این گروه هست قطعا تمام حرفهایش باطل است -و حرفهایشان قطعا پوچ هستند انقلاب ارث خانوادگی کسی نیست چون حکومت ما پادشاهی نیست اگر می بود قطعا فرمایشات آقایون درست بود که نیست (8405)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۱۵:۰۳:۵۱
منظورت چیه حسن اقا؟ (8458)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۱۵:۰۴:۵۸
حرف دلت رو بزن و پشت الفاظ قایم نشو اقا حسن. (8459)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۲۸ ۱۷:۴۵:۳۹
اگه راست میگی به جای خوارج و زبیریان اسم افراد رو بگو تا مردم بفهمن منظور از این حرفات کدوم جناحو اشخاصه اون موقع تازه میفهمی که کسی برات حتی تره هم خورد نمیکنه
مشخص شه کیه که از اسم و رسم امام داره نون در میاره (8487)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۵-۲۹ ۱۰:۴۹:۰۶
آیا شما از نام امام نان نمی خورید به جهت نوه بودن امام مورد احترام هستید ویلا شما هم یه طلبه ساده که پا را از گلیمت در حمایت از هاشمی دراز می کنید هستید (8502)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۹ ۱۱:۲۴:۴۸
ایشان از آقازاده ها هم جلوترن. یادتون نره امام زاده هستن. (8506)
 
یک جانبازجنگ تحمیلی
۱۳۹۴-۰۶-۰۳ ۱۶:۰۵:۲۴
مگر خامنه ای خمینی دیگر نبود؟ چرا مانند پدر با بصیرت ودر خط ولایتت ازمقام معظم رهبری حمایت قاطع نکردید؟ معلوم میشه ریگ توکفشتونه بهتره زندگی پدر عزیزت را یک بار دیگر مرورکنی. (8593)