آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
۱
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
"کانون صنفی معلمان" و جریان فتنه
چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۵۵
این گزارش چگونگی پیوند کانون صنفی معلمان با سران و فعالان جریان فتنه از زمان اصلاحات تا فتنه ۸۸ و پس از آن را بررسی می‌کند/"الف. ع" با اظهارات خود پرده از روابط نزدیک این کانون غیرقانونی با آشوبگران برداشت
"کانون صنفی معلمان" و جریان فتنه
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:  کانون صنفی معلمان در سال 1376 توسط عده ای از معلمین در دولت اصلاحات شکل گرفت. گرچه این تشکل با شعار پیگیری مسایل صنفی و معیشتی مربوط به فرهنگیان تأسیس شده بود اما رفته رفته عملکرد، نحوه فعالیت و اظهارات برخی از مسئولین این تشکل رنگ و بوی سیاسی گرفته و طی چند سال پس از تشکیل به سمت اقدامات حزبی و جریان های تندرو و دارای زاویه با نظام گرایش پیدا کرد.

در سالهای پایانی دهه 70 و همزان با اوج گرفتن هنجار شکنی کانون ها، NGOها ، احزاب و گروه های قانونی و غیر قانونی که قارچ گونه در هر کجایی سبز شده بودند، کانون صنفی معلمان نیز وارد میدان ساختار شکنی شد چنانکه بارها از سوی نهادهای انتظامی و قضائی مورد تذکر قرار گرفت.

این موضوع پس از بررسی های قضایی سال 1383 با برخورد با برخی از مسئولین وقت این کانون و مشخص شدن ارتباط آنها با بنگاه های خبر پراکنی بیگانه و همچنین گروه های تندرو دارای زاویه با نظام به اثبات رسید.

در این رابطه خبرگزاری دانشجو می نویسد: "در پی بازداشت «الف. ع.» یکی از سران این کانون غیر قانونی و از عوامل اصلی برپایی تجمعات غیر قانونی در داخل کشور، وی طی اظهاراتی صریح و تأمل برانگیز مدعی نفوذ جریان های افراطی اصلاح طلب نظیر جبهه منحله مشارکت در کانون غیرقانونی صنفی معلمان شد. این خبرگزاری همچنین به نقل از «الف. ع.» می آورد که همکاری این تشکل غیرقانونی با جریان های افراطی اصلاح طلب از زمان وقایع فتنه 88 شکل تازه ای به خود گرفت، چنانکه که یکی از اعضای شاخص جبهه منحله مشارکت به نمایندگی از ستاد انتخاباتی سران فتنه در جلسات آنها شرکت و تشکل غیر قانونی کانون صنفی معلمان را به سمت اقدامات انتخاباتی و سیاسی هدایت می نماید.

 «الف.ع» علت گرایش این کانون غیر قانونی به سمت این جریانات را عدم اقبال دولت دهم و جریان غالب انحرافی به درخواست‌های معلمین دانست و گفت: "اعضای این کانون در دولت اصلاحات هم ضعف وزرای ناکارآمد را دیده بودند و هم در تجمعات اعتراضی دوره اصلاحات به خواسته های خود نرسیده بودند." البته علاوه بر این «الف. ع.» گرایشات ایجاد شده توسط جریان فتنه و سیاسیون فرصت طلب برای استفاده ابزاری از این کانون در انتخابات 88 را موجب ایجاد یک خط فکری نادرست درکانون غیر قانونی صنفی معلمان بیان نمود.

از سویی اقدامات تخریبی رهبران این تشکل غیر قانونی که حتی با یک اینترنت گردی ساده قابل جمع آوری است، به همین حدبسنده نمی شود تا جایی که «الف.ع» در این خصوص چنین اظهار می دارد: "دیدار های پس از انتخابات سال88 باخانواده های قربانیان وقایع فتنه، با خانواده های زندانیان سیاسی مانند احمد زید آبادی، عبد الله مومنی، نسرین ستوده، عبدالفتاح سلطانی، ... و همچنین دعوت از افراد شاخص حزب منحله مشارکت  برای سخنرانی و حضور در جمع اعضای این تشکل همگی کاملا سیاسی و درچهارچوب حمایت از سران فتنه بوده و ربطی به مسایل صنفی نداشته است."

«الف. ع.» چنین ادامه می دهد: ارتباط من با جریان غیر قانونی به اصطلاح ملی- مذهبی ها توسط رسول بداغی یکی از اعضای اصلی سابق کانون صنفی که ارتباط گسترده ای و بسیار صمیمی با تقی رحمانی داشت صورت گرفت به گونه ای که  رحمانی یک ازدوستان فیسبوکی من شده بود و در توصیه های خود به من گفته بود تعداد دیدارها با مسئولین آموزش و پرورش را زیاد کنم.

البته دراین خصوص یک از سایت های ملی مذهبی مزد نامبرده را داده و بعداز دستگیری او با انتشار خبری به حمایت از وی می پردازد.

«الف.ع» همچنین در جایی می گوید: پس از وقایع سال88 به همراه تعدادی از مسئولین این کانون از جمله آقایان ایمان زاده، باغانی، بهشتی لنگرودی، زینال زاده و... به دیدار خانواده احمد زید آبادی(زندانی امنیتی) رفتیم و هدف از این دیدار همان اثبات وفاداری به جریان اصلاح طلب بود.

نامبرده در سخنان دیگری اظهار می دارد: حدود دو هفته بعد از آزادی محمد داوری(یکی از مجرمین فتنه88) مدیر سابق سایت سحام نیوز، مشاور مهدی کروبی(یکی از سران فتنه88) و عضو سازمان غیر قانونی معلمان ایران به همراه سیدمهدی قریشیان، بهشتی لنگرودی، مهدی بهلولی، باغانی، محمد رضا نیک نژاد و ... به دیدار وی رفتیم و ارتباط ما مدتها ادامه داشت.

همپچنین خبرنگار «نسیم» طی پرس و جو های خود به اینکنه دست می یابد که وی در تاریخ 22/04/94 در دیداری که با همسرخود داشت طی دست نوشته ای از همسر و طرفداران خود خواست که در حمایت از وی هیچگونه تجمع انجام ندهند که متاسفانه سران فعلی تشکل غیر قانونی کانون صنفی بدون توجه به در خواست وی سعی در برگزاری تجمعی بزرگ و امتیاز گیری از نظام بوده که با توجه به درایت فرهنگیان کشورمان از این فراخوان استقبال چندانی صورت نگرفت.

 اقدامات لیدرهای این تشکل غیر قانونی همگی مورد بهره برداری رسانه های معاند و بیگانه بوده و هست. اقدامات منفعت طلبانه و جناحی اعضای اصلی تشکل غیر قانونی کانون صنفی معلمان نه تنها موجبات حل مشکلات معلمین کشورمان را فراهم ننموده بلکه دستمایه فشار رسانه های معاند و سوءاستفاده سازمان های و نهادهای بین المللی مخالف با نظام اسلامی از طریق سوء استفاده از قشر فرهنگیان کشورمان گردیده است./

منبع:نسیم

کد: 295747
 
علی
۱۳۹۴-۰۵-۲۹ ۱۰:۱۰:۱۷
مامعلمین نه تنها با نظام زاویه نداریم بلکه در کنار نظام هستیم وگوش به فرمان ولی امر مسلمین امام خامنه ای هستیم فقط خواسته ما صنفی بوده ود چارچوب نظام می باشدشما فقط با نظام مشکل دارید یکروز در قالب فتنه و یک روز با در قالب جریان انحرافی (8501)