آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
امتیاز مثبت 
۱
 
Share/Save/Bookmark
جزئيات تازه از دستگيري و فرار ۳ فوتباليست
چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۳۰
برگزاری یک جشن تولد برای بازیکن خارجی تیم لیگ برتری دردسرساز شد و تیمی که اصلاً دوست ندارد در متن حاشیه‌ها باشد، ناخواسته در کانون حواشی قرار گرفت.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:  روزنامه خبر ورزشی نوشت : غروب دوشنبه وقتي خبر رسيد اعتراض همسايه‌ها به سر و صداي ناشي از جشن تولد يك فوتباليست، مسئله‌ساز شده، به اين خيال كه موضوع اصلاً مهم نبوده- و البته به اين دليل كه مدارك مستندي براي اثبات وقوع اين اتفاق نداشتيم- بي‌‌تفاوت از كنار خبر ورود نيروهاي انتظامي و قضايي به آپارتمان مسكوني يك بازيكن فوتبال رد شديم اما ديروز برخي رسانه‌ها به خصوص در فضاي مجازي با آب و تاب به اين موضوع پرداخته بودند و همين توجه رسانه‌اي باعث شد موضوع را پيگيري كنيم و البته به اطلاعات جالبي برسيم.

جنجال پارتي شبانه و بازداشت ملي‌پوش
اصل خبر اين بود كه يك ملي‌پوش مصدوم فوتبال كه در هفته‌هاي ابتدايي ليگ برتر غايب بوده، يك مهماني شبانه گرفته و در حالتي نامتعادل در اين مهماني شبانه دستگير شده است. دو همبازي او كه در خبرها «م.چ» و «م.د» معرفي شده‌اند هم در اين ضيافت شبانه كه پارتي قلمداد شده، حضور داشتند كه آنها همزمان با ورود مأموران يا قبل از آن، فرار كرده‌اند.

پارتي نبود، جشن تولد بود
پيگيري‌هاي خبرنگاران خبرورزشي اطلاعات تازه‌اي از اين ماجرا به همراه داشت. اگر چه روايت‌هاي مختلفي از اين ماجرا به گوش مي‌رسد اما برابر با شنيده‌هاي ما، پارتي شبانه در كار نبوده و جشن تولد يك بازيكن خارجي در خانه همبازي‌اش برپا شده كه سر و صداي زياد اين جشن تولد باعث مي‌شود همسايه‌ها با مأموران تماس بگيرند. مأموران حوالي ساعت يك و نيم بامداد وارد اين خانه مي‌شوند و صاحبخانه را بازداشت مي‌كنند.

م.ج، م.چ و م.د چه كساني هستند؟
قبل از هر چيز سؤال اينجاست كه چه كساني در اين جشن تولد بودند. سايت‌هاي خبري اسمي از كسي نياورده‌اند و فقط «م.ج، م.چ و م.د» ذكر شده كه برابر با ادعای برخی منابع آگاه که صحت و سقم آن هنوز رسماً اعلام نشده احتمالاً «م.ج»، مهرداد جماعتي ملي‌پوش مصدوم فولاد است. «م.چ»، ماتياس چاگو، هافبك خارجي اين تيم و «م.د» هم مهدي دغاغله! اما از آنجايي كه دوست نداريم با آبرو و اعتبار كسي بازي شود، ما هم به همان حروف اختصاري بسنده مي‌كنيم.

روايتي از ماجراي جشن تولد
... و اما اصل ماجرا... «م.ج» كه چند بازي ابتدايي فصل پانزدهم را به دليل آسيب‌ديدگي از دست داده، در آپارتمان مسكوني خود براي م.چ همبازي خارجي‌اش جشن تولد مي‌گيرد و چند همبازي ديگرش كه گفته مي‌شود «م.د» هم در ميان آنها بوده، همراه چند مهمان ديگر در اين جشن تولد شركت مي‌كنند. جشن تولد تا پاسي از نيمه شب ادامه پيدا مي‌كند و سر و صداي زياد حاضران در اين جشن تولد باعث ايجاد مزاحمت براي همسايه‌ها مي‌شود. يكي از همسايه‌ها با مأموران تماس مي‌گيرد و آنها وقتي به اين آپارتمان مي‌رسند، خبري از كسي كه تولدش بود، نيست و بقيه بازيكنان هم رفته‌اند و فقط صاحبخانه را بازداشت مي‌كنند. طبق يك روايت «م.چ» و «م.د» وقتي متوجه حضور مأموران مي‌شوند، پا به فرار مي‌گذارند و مطابق روايتي ديگر، اين مهمانان با پايان مراسم از آپارتمان صاحبخانه رفته بودند كه مأموران سر مي‌رسند.

مدير برنامه «م.چ»: كي؟ چي؟ كجا؟ تكذيب مي‌كنم!
از آنجايي كه يكي از مهمانان مراسم «م.چ» بوده و گفته شد مراسمي كه پارتي شبانه تلقي شد، تولد «م.چ» بود، با مدير برنامه اين بازيكن خارجي تماس گرفتيم و از او پرسيديم ماجرا چيست؟ مدير برنامه اين بازيكن خارجي جواب داد: «من اصلاً در جريان نيستم! نمي‌دانم از چه چيزي حرف مي‌زنيد! بعيد مي‌دانم اصلاً چنين اتفاقي افتاده باشد! همين الان با اين بازيكن حرف زدم و او اصلاً اشاره‌اي به اين ماجرا نكرده؛ از شما هم مي‌خواهم اين موضوع را پيگيري نكنيد!»

اين روزها همه تكذيب مي‌كنند، شما چطور؟
چون دسترسي به «م.چ» از طريق تلفن ممكن نيست، با يكي از نزديكان اين بازيكن خارجي ارتباط برقرار كرديم كه او هم ابتدا ماجرا را تكذيب كرد اما وقتي توضيحات ما را شنيد و ديد جايي براي تكذيب نمانده، گفت: «اجازه بدهيد با او حرف بزنم، بعد در خدمت شما هستم!» بعد از اين تماس هم چند تماس ديگر با مديران و مربيان اين باشگاه گرفتيم كه يا اصلاً جواب تلفن را ندادند و يا از بيخ و بن ماجرا را تكذيب كردند.

خبر بازداشت چگونه لو رفت؟
اما باور كنيد ماجرا جدي‌تر از آن است كه با تكذيب حل شود... اين اتفاق ساعت يك و نيم تا ۲ بامداد شنبه‌شب در منطقه كيانپارس اهواز رخ داده و كار به جاهاي باريك كشيده شده است. اين حرف را يك منبع به شرط فاش نشدن اسم خود مي‌زند و مي‌گويد: «قرار نبود اين موضوع رسانه‌اي شود. به نظرم يكي، دو نفر از داخل باشگاه اين خبر را به رسانه‌ها داده‌اند. تيم كه در تركيه اردو داشت، سر ليست مسافران تركيه اختلافاتي پيش آمد و حالا شايد خواسته‌اند تسويه حساب كنند. گناه كسي را گردن نمي‌گيرم و گناه را هم گردن كسي نمي‌اندازم اما بيرون باشگاه كسي از ماجرا خبر نداشت!»

معرفي فراري‌ها، شرط آزادي ملي‌پوش
به گفته اين شخص، پرونده در دادگاه انقلاب اهواز باز و ملي‌پوش دستگير شده همچنان بازداشت است و تا زماني كه قاضي پرونده اخبار رسمي درباره آن ارائه نكرده، نمي‌توان جزييات پرونده را منتشر كرد... «شما هم از من نشنيده بگيريد اما انگار قاضي گفته تا زماني كه آن دو بازيكن كه در مراسم حاضر بودند، خودشان را معرفي نكنند، ملي‌پوش دستگير شده در بازداشت مي‌ماند اما همين كه آن دو نفر خودشان را معرفي كنند، ملي‌پوش مصدوم با قرار وثيقه آزاد مي‌شود.»

كدام فرار؟ وكيل باشگاه پيگير است
برخي رسانه‌ها در فضاي مجازي خبر داده بودند قاضي پرونده گفته اگر دو بازيكن ديگر كه فرار كرده‌اند، خودشان را معرفي نكنند، آنها را در منزل يا سر تمرين و حتي شايد موقع بازي تيم بازداشت كنيم... باشگاه هم وكيل گرفته و وكيل باشگاه پيگير اين پرونده است البته شخصي كه با خبرورزشي صحبت مي‌كرد، مدعي شد فراري در كار نبوده و آن دو نفر قبل از رسيدن مأموران، خداحافظي كرده و رفته بودند!

م.چ: تولدم بود، خلاف نكردم
اتفاقاً «م.چ» هم ادعا مي‌كند فرار نكرده و اصلاً خلافي مرتكب نشده كه نياز به فرار كردن باشد! شخصي كه يكي از نزديكان «م.چ» بوده، مي‌گويد: «او خلافي نكرده كه برود خودش را معرفي كند و خودش هم مي‌گويد جشن تولدم بوده، همبازي‌ام برايم تولد گرفت. شايد كمي در جشن تولد سر و صدا كرده باشيم اما خلاف نكردم!» به هر حال براي بازيكن خارجي، تولد گرفتن و حركات موزون انجام دادن غير عادي نيست.

«م.د» در دادگاه رويت شد
در عين حال گفته مي‌شود برعكس «م.چ» كه هنوز خودش را به دادگاه معرفي نكرده وكيل باشگاه در تلاش است او را راضي كند امروز به دادگاه برود، «م.د» در دادگاه انقلاب اهواز ديده شده است. برابر با خبرهاي رسيده از اهوا، «م.د» در دادگاه حاضر شده و در مورد حضورش در جشن تولدي كه پارتي شبانه تلقي شد اما در حقيقت انگار فقط يك جشن تولد ساده و البته پر سر و صدا بوده، توضيح داده است.

ميم‌ها از فوتبال محروم نمي‌شوند
آخرين خبرها حكايت از پيگيري مديران باشگاه براي بازيكن بازداشت شده دارد. باشگاه مي‌كوشد ماجرا را بدون جار و جنجال به پايان برساند. مديران باشگاه قول داده‌اند هر وقت لازم باشد «م.ج»، «م.چ» و «م.د» به دادگاه بروند. ديروز شايعاتي هم در خصوص محروميت اين بازيكنان از حضور در ليگ برتر شنيده شد كه يكي از نزديكان باشگاه با تكذيب اين خبر به خبرورزشي گفت: «اين چه حرفي است، مگر حكمي صادر شده كه آنها محكوم و محروم شوند. اول قاضي بايد حكم بدهد، بعد اگر لازم شد قاضي حكمي هم به اركان قضايي فوتبال ابلاغ مي‌كند و چون اتفاقي در زمين فوتبال، اردوي تيم و مكان‌هاي مربوط به فوتبال نيفتاده، فدراسيون دليلي نمي‌بيند آنها را محروم كند، مگر اينكه قاضي حكم سنگين بدهد البته باور كنيد تخلفي نكرده‌اند كه محروميت از فوتبال و محروميت در انتظارشان باشد، فقط يك جشن تولد ساده بود.»

خواهش غير رسمي، تكذيب رسمي!
شايد پايان‌بندي مناسب براي اين گزارش حرف‌هاي همين شخص باشد؛ «به نظر من موضوع در حد برگزاري جشن تولد براي يك فوتباليست خارجي بوده و بس... يك بازيكن براي همبازي خارجي‌اش كه غريب است، جشن تولد گرفته و حالا اگر سر و صدايي توليد شده و همسايه‌ها اذيت شده‌اند، قابل عذرخواهي و جبران است. اگر هم اين بچه‌ها اشتباهي كرده‌اند، بايد جواني‌شان را در نظر گرفت و با رأفت با آنها برخورد كرد. مطمئن هستم قاضي محترم پرونده هم همين نگاه را دارد و اميدوارم موضوع ختم به خير شود...» بد نيست بدانيد وقتي به همين شخص گفتيم: چه حرف‌هاي خوبي زديد، كاش قبول مي‌كرديد اين حرف‌ها را به اسم خودتان منتشر كنيم؟ جواب داد: اصلاً، به هيچ وجه... يك كلمه هم از قول من بنويسيد تكذيب مي‌كنم. من اين حرف‌ها را زدم كه خودتان متني بنويسيد و به اين جوانان كمك كنيد. از قول من اگر مي‌خواهيد مصاحبه چاپ كنيد، فقط بنويسيد فلاني گفت اصلاً چنين چيزي نيست، اتفاقي رخ نداده و تكذيب مي‌كنم و اگر اتفاقي هم افتاده، من در جريان نيستم.» انگار به همه گفته‌اند شما فقط تكذيب كنيد!

دغاغله: «م.د» من نيستم، من براي كار شخصي رفتم دادگاه
از آنجايي كه گفته مي‌شد «م.د» همان مهدي دغاغله است و رسانه‌ها هم با كد و آدرس، مخاطب را به سمت دغاغله هدايت مي‌كردند با مهدي دغاغله تماس گرفتيم تا حقيقت ماجرا را از زبان او بشنويم... دغاغله كه از پرسش‌هاي ما شوكه شده بود، گفت: «به جان مادرم، اصلاً چنين چيزي نيست. من رفته بودم دادگاه به خاطر مغازه‌اي كه خريده‌ام. در اهواز مغازه‌اي خريدم كه مشكل سند دارد. چند روز پيش سر همين مغازه رفتم دادگاه و قاضي مدركي خواست كه بردم دادگاه و به ايشان دادم.» دغاغله ادامه داد: «هيچ خبري از ماجراي پارتي و جشن تولد ندارم. باور كنيد اصلاً در جريان نيستم. مطمئن باشيد ميم.د هم من نيستم!» وقتي به دغاغله گفتيم برخي رسانه‌ها كد و آدرس داده‌اند و هر مخاطبي بر اساس اين كدها و آدرس‌ها به اين نتيجه مي‌رسد كه مهرداد جماعتي الان بازداشت است و مهدي دغاغله و ماتياس چاگو فرار كرده‌اند، دغاغله جواب داد: «دليلي ندارد به شما دروغ بگويم. اگر منظورشان از ميم.د من هستم كه اشتباه كرده‌اند چون من همين هفته هم بازي مي‌كنم و به شما ثابت مي‌شود، مشكلي نداشتم، اگر هم منظورشان من نبودم كه هيچ...»


کد: 295756