آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
۱۲
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رفسنجانی با مرجع فتنه گران دیدار کرد
دوشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۹:۵۳
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کار من در انتخاب سال ۹۲ در حدّ نام نویسی بود که دیدید چه تأثیری در کشور داشت و نتیجه اش انتخاب آقای روحانی بود.‌
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: هاشمی رفسنجانی با شیخ یوسف صانعی در مشهد دیدار کرد. هاشمی رفسنجانی در این دیدار، با یادآوری خاطرات تلخ و شیرین ایام طلبگی، سال های مبارزه و مسئولیت­های سال های اول پس از پیروزی انقلاب و هدایت و راهنمایی های امام(ره)، گفت: همه ما باید تلاش کنیم تا راه و اندیشه های امام عزیز حفظ و برای نسل های بعدی از تحریفات سیاسی در امان باشد.

وی با بی نظیر توصیف کردن حرکت امام راحل در جهان اسلام، انقلاب اسلامی را حجت خدا خواند و گفت: نباید بگذاریم مشعلی را که امام برای جامعه اسلامی ایران روشن کرده، خاموش شود که اگر چنین شود، گناهی نابخشودنی خواهد بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، انتخابات سال ۹۲ را لطف خداوند در حق انقلاب اسلامی دانست و با اشاره به افشاگری هایی که از جریان انحرافی شده است، گفت: حرف هایی که این روزها گفته می شود، تازه نیست و فقط ابعاد جدیدتری برملا شده است.

وی با تأکید بر لطف خداوند به مردم ایران در مراحل مختلف، به تصمیم خویش برای نام نویسی و اتفاقات پس از آن اشاره کرد و گفت: خداوند نخواست راهی را که امام به عنوان یک فقیه دینی در جایی مثل ایران باز کرده، به انحراف کشیده شود و کار من در مقطع انتخاب سال ۹۲ در حدّ نام نویسی بود که دیدید چه تأثیری در کشور داشت و نتیجه اش انتخابات آقای روحانی بود که با انگیزه و انرژی بیشتری در حال فعالیت است.

هاشمی رفسنجانی با بیان این نکته که انقلاب اسلامی ایران، ریشه‌ای الهی دارد، گفت: اگر چه انقلاب اسلامی یک پدیده اجتماعی براساس تعالیم قرآن است و خداوند از آن حفاظت می کند، اما شروطی دارد و یکی از شرطها، همراهی مردم و رضایت آنهاست.

هاشمی رفسنجانی با یادآوری خاطرات زمان مبارزه مشترک با آیت الله صانعی، خطاب به وی گفت: شما در همه مقاطع از زمان شروع مبارزه همراه امام بودید و امیدواریم کمک کنید که تا زنده ایم تلاش کنیم که یاد و راه امام زنده مانده و نهادینه شود.

صانعی نیز در این دیدار با تشریح خاطرات اولین دیدار خویش با آیت الله هاشمی رفسنجانی در درس سیوطی در حوزه علمیه قم، گفت: فراموش نمی­‌کنیم که رابطه شما و امام به عنوان شاگرد و استاد به گونه ای بود که طلبه ها سؤالات خود را به شما می گفتند تا از امام بپرسید و امام هم با رویی گشاده جواب می دادند.

وی در ادامه سخنان خویش برای مصداق جایگاه هاشمی رفسنجانی در گفتار و رفتار امام، به مقطع درگذشت پدر هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: وقتی امام آن خبر را شنیدند، هم تا آخر در تشییع جنازه بودند و هم با لحن زیبا و نافذشان بر پیکر پدرتان نماز میت خواندند که فکر می کنم پس از آن بر هیچ جنازه دیگری نماز میت نخواندند.

صانعی با ارائه تحلیلی از دوران سخت مبارزه و تأکید بر این نکته که هاشمی علی رغم شکنجه و زندان همیشه همراه امام بودند، گفت: بارها گفتم و باز هم می گویم که آقای هاشمی مورد علاقه امام بودند و وقتی خبر سلامتی شما را پس از ترور شنیدند، دستور دادند گوسفند قربانی کنند.

وی افزود: امام در بحث های علمی و مبارزاتی به حرف های شما عنایت داشت و یاران نزدیک امام در زمان مبارزه هم شما را عالمی فاضل، انسانی وارسته، متخلّق، پاک و از یک خانواده اصیل می دانند و می دانند راز تلاش بعضی ها برای ترور شخصیت شما که مورد وثوق امام بودید، چیست؟

صانعی با بیان عبارت عرفانی «البلا للولا» به تمام سختی های آیت الله هاشمی رفسنجانی و خانواده ایشان در مقاطع مختلف اشاره کرد و گفت: امیدوارم خداوند متعال مقدمات حل مشکلات مردم و رفع موانع را فراهم کند.
د
منبع : فارس
کد: 296523
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۶-۰۲ ۱۳:۳۲:۳۶
بالاخره ما نفهمیدیم شما خودتان فتنه گر هستید یا نه (8567)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۲ ۲۱:۰۴:۲۵
1100میلیارد دلار در 8 سال!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (8576)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۶-۰۳ ۰۹:۲۲:۲۹
آقای هاشمی داری همون مسیری رو میری که موسوی کروبی رفتند متاسفانه کهولت سن حضرتعالی باعث پاره شده رشته تدبیر شما شده شما دیگه انقلابی نیستی بلکه به کانون فتنه و توطئه و به ملعبه ضدانقلاب در کشور تبدیل شدی (8586)
 
موسوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۶-۰۳ ۰۹:۲۶:۰۵
دارم به این فکر میکنم که هاشمی دیگه کارش به کجاها رسیده که با این دیدارها و مواضع دو پهلو میخواد در افکار عمومی کشور فراموش نشه تلاش بیهوده ای که فرجام خوشایندی ندارد (8587)
 
حمداله
۱۳۹۴-۰۶-۰۴ ۱۵:۴۴:۵۱
اینهمه ازوحدت دم میزنیداماخودتون درعمل هیزم بیاراتش تفرقه هستیدوهنوزهوشیارنشدید.انکه حرمتهاراشکست چشم فتنه است وبایدکورشود. (8601)
 
سیدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۶-۰۴ ۱۶:۱۰:۳۳
خودش در خاطره گویی کم بود تازه یه سفیه دیگه هم پیدا کرده تا در چرندیات کمکش کنه.....ای وای بر این تاریخ مظلوم (8602)
 
محتشم
۱۳۹۴-۰۶-۰۵ ۰۱:۴۳:۲۳
توسل به چنین اموری از سوی آقای هاشمی نشان می دهد که دیگر رشته تدبیر و تعقل ایشان پاره شده جناب هاشمی در عالم سیاست فعلی شبیه غریقی است که حتی به برگ درخت هم برای نجات خود متوسل میشود این گونه دیدارها و مواضع فرجام و آینده خوشی برای هاشمی ندارد فکر می کنم که این تغییر و تحولات در رفتار وی بعد از اجرایی شدن حکم زندان برای فرزندشان مهدی هاشمی اتفاق افتاده و رفتار ایشان از روی احساسات است و از روی تعقل نیست (8610)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۵ ۰۱:۵۶:۰۰
کوری بیاید و عصا کش کور دگر شود (8611)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۶-۰۵ ۱۴:۵۸:۰۳
درود برهاشمی (8617)
 
خلىل محمدى
۱۳۹۴-۰۶-۰۵ ۲۳:۱۱:۴۲
خدا بهتر داند. (8658)
 
یک جامانده ازشهدا
۱۳۹۴-۰۶-۰۸ ۰۱:۰۵:۴۶
خوبه اگر شما ازهم تعریف نکنید چه کسی تعریف کندیادتان باشد ملاک حال امروز شما باانقلاب است انقلابی ماندن مهمتراست از انقلاب نمودن است. (8678)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۴:۱۸:۵۶
درود بر هاشمی (8725)