آرشيو خبر صفحه هرمزگان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مسئول بسیج سازندگی میناب خبر داد
آغازبهره برداری از مساجد روستاهای شهرستان میناب با همت بسیج سازندگی
سه شنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۴
مسئول بسیج سازندگی میناب از آغاز بهره برداری مساجد امام علی الهادی(ع) روستای امیرآباد میناب و درجگ و تم بابل بخش محروم سندرک در شهرستان میناب با تلاش بسیجیان این سازمان خبرداد.
آغازبهره برداری از مساجد روستاهای شهرستان میناب با همت بسیج سازندگی
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: سید مجتبی موسوی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت ساخت مسجد اظهار داشت: احداث مسجد امام علی الهادی(ع) در روستای امیرآباد میناب توسط جهادگران بسیجی انجام شده و در حال حاضر آماده بهره‌برداری است.

وی در ادامه بیان داشت:  مساجد امام حسن مجتبی(ع) روستای درجگ و حضرت ابوالفضل(ع) در روستای «تم بابل» سندرک نیز توسط بسیج ساخته شده و آماده بهره‌برداری است.

مسئول بسیج سازندگی میناب تاکید کرد: در هر کدام از این مساجد یک پایگاه بسیج نیز دایر می شود چرا که پایگاه های بسیج مکانی مناسب برای اجرای فعالیت های فرهنگی است.

موسوی گفت: با توجه به اینکه پایگاه دینی و فرهنگی ما مسجد است، شایسته است به ساخت مسجد اهمیت بیشتری داده شود که در این راستا بسیج سازندگی با تمام توان وارد کار شده است.

وی افزود: در روستاها و مناطقی که مسجد وجود ندارد یا نیمه کاره مانده است گروه های بسیجی ما در رده‌های مختلف باید به سرعت در جهت اتمام و ساخت مسجد توجه بیشتری کنند.

مسئول بسیج سازندگی میناب با بیان اینکه ساخت مسجد از منظر آیات و روایات از جایگاه والایی برخوردار است، گفت: از این روز به بعد مردم روستا می‌توانند نمازهایشان را به جماعت در مسجد برپا کنند.

موسوی با بیان اینکه محرومیت زدایی از چهره شهرستان‌های محروم کشور یکی از اولین پازل‌های نقشه پیشرفت کشور است، گفت: اگر روستاها محرومیت زدایی شوند می‌توانند قطب اقتصادی کشور شوند.

وی بسیج سازندگی را پیشگام در زمینه محرومیت زدایی دانست و افزود: این سازمان اقدامات گسترده ای در ساخت و بهسازی مدارس، مساجد، خانه های عالم، خانه های بهداشت و غیره انجام داده است.

مسئول بسیج سازندگی میناب با اشاره به اهمیت محرومیت زدایی در استان هرمزگان گفت: این استان از سال های دور با  محرومیت مواجه است و نبود امکانات و آب شرب از جمله اصلی ترین مشکلات روستائیان شرق استان است.

موسوی گفت: گروه‌های جهادی بسیجی در میناب با هدف محرومیت‌زدایی از مناطق مختلف کشور به هرمزگان و سایر مناطق محروم سفر می‌کنند.

وی اظهار کرد: با پایان این دو پروژه، پروژه‌های بعدی محرومیت زدایی کلید می‌خورد.

انتهای پیام/

د

منبع : تسنیم
کد: 298039