آرشيو خبر صفحه هرمزگان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم:
۳ فروند اسکله شناور در جزیره قشم به بهره برداری رسید
سه شنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۸
مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم از بهره‌برداری ۳ فروند اسکله مسافری و تفریحی در قالب طرح‌های ارائه شده در هفته دولت خبرداد.
۳ فروند اسکله شناور در جزیره قشم به بهره برداری رسید
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:  "سید باقر موسوی" در حاشیه مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های دریایی و بندری این شهرستان، اظهار داشت: اسکله های شناور که از جنس فولاد است،1.2 متر ارتفاع آزاد، 25 متر طول و 5 متر عرض دارد.

وی افزود: این اسکله ها با تلاش 50 نفر از متخصصان داخلی در مدت 2 ماه و با اعتبار 32.5 میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی سازمان بنادر و دریانوردی ساخته شده است.

به گفته موسوی، در این طرح، 12 شمع به طول 13 متر در بستر دریا ایجاد و 3 پل دسترسی 20 متری نیز آماده و نصب شده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم هدف از ساخت اسکله های جدید را پهلودهی به تعداد بیشتری از شناورها و سهولت سوار و پیاده شدن مسافران دریایی عنوان کرد.

موسوی بیان کرد:با نصب و بهره برداری از اسکله امید کندالو، مشکل گردشگران دریایی که به صورت غیر ایمن سوار قایقهای تفریحی می شدند، رفع شده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم با اشاره به اینکه تکمیل مسیر دسترسی به سایت VTS جزیره لارک دیگر پروژه افتتاحی هفته دولت در جزیره قشم بود، گفت: این طرح با هدف افزایش ایمنی و تسهیل ترددها در مسیر دسترسی سایت VTS در مدت 6 ماه ساخته شده است.

وی افزود: این طرح عمرانی 30 نفر اشتغالزایی به دنبال داشته است.

سالانه 3 میلیون نفر مسافر در مسیر بنادر قشم به بندرعباس و هرمز و همچنین 400 هزار نفر گردشگر تفریحی در بندر کندالو به سمت جزیره هنگام جابه‌جا می‌شوند.    

انتهای پیام/

د

منبع : تسنیم
کد: 298042