آرشيو خبر صفحه هرمزگان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
با هدف گسترش حمل و نقل دریایی صورت گرفت
بازدید هیئت تجاری و اقتصادی عمان از جزیره قشم
دوشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۹:۵۶
هیئتی متشکل از تجار و فعالان اقتصادی عمان با هدف گسترش حمل و نقل دریایی با کشتی الحلانیات وارد جزیره قشم شدند و از بندر بهمن این جزیره بازدید کردند.
بازدید هیئت تجاری و اقتصادی عمان از جزیره قشم
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم در حاشیه دیدار با هیئت عمانی گفت: هیئت عمانی پس از راه‌اندازی خط دریایی بندر شهید رجایی به عمان و بالعکس برای تردد دریایی از مسیر قشم به عمان نیز آمادگی خود را اعلام کردند.

سیدباقر موسوی افزود: ارزیابی و بازبینی امکانات بندر بهمن جزیره قشم از برنامه‌های هیئت عمانی در بازدید جزیره قشم بود.

وی اظهار داشت: ورود و پهلودهی شناورهای خط کشتیرانی عمان به قشم و بالعکس برای حمل خودرو و مسافر در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم با اشاره به زیرساخت‌های ایجاد شده و اعمال استانداردها به منظور فراهم کردن شرایط ایمن پهلوگیری کشتی‌های مسافری بین‌المللی در بندر بهمن اضافه کرد: طی نشستی مشترک با حضور معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد و مسئولین بنادر و دریانوردی قشم، شرایط و درخواست‌های طرف عمانی به منظور انجام سفرهای ایمن دریایی بررسی شد.

این مقام مسئول گفت: فعال شدن این خط کشتیرانی نقش مهمی در کاهش قاچاق کالا در این منطقه دارد.

موسوی افزود: پس از انجام هماهنگی‌های لازم بین مسئولان بنادر و دریانوردی، سازمان منطقه‌ی آزاد قشم و شرکت عمانی، خط کشتیرانی بین بندر خصب و جزیره‌ قشم به صورت دو بار در هفته راه‌اندازی خواهد ‌شد.

یادآور می‌شود، اردیبهشت امسال با حضور مسئولان بنادر و استانداری هرمزگان و جمعی از مسئولین عمانی آغاز مبادلات کالا با راه‌اندازی خط کشتیرانی کالای کانتینری و فله‌بر از بندر شهید رجایی به بندر صحار عمان به‌صورت رسمی آغاز شد.

انتهای پیام/

د

منبع : فارس
کد: 299270