آرشيو خبر صفحه فارس داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
نشریات مروج فرهنگ ایثار و شهادت یارانه ۳۵ درصدی دریافت می‌کنند
چهارشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۹:۴۶
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هر نشریه‌ای که در زمینه ترویج ایثار و فداکاری کار کند ضریب یارانه ۳۵ درصدی را دریافت می‌کند.
نشریات مروج فرهنگ ایثار و شهادت یارانه ۳۵ درصدی دریافت می‌کنند
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: سردار سعید الفتی شامگاه سه شنبه در مراسم تجلیل از ایثارگران اداره کل فرهنگ و ارشاد استان فارس با بیان اینکه ما پرچم‌دار نهضت عاشورایی هستیم اظهار داشت: اوج این نهضت پس از 1400 سال با وقوع انقلاب و دفاع مقدس رخ داد.

وی با بیان اینکه ما هر چه ارزش داریم از دفاع مقدس حاصل شده عنوان کرد: جنگ تبلور ایثار و شهادت و از خودگذشتگی بود.

مشاور وزیر ارشاد با اشاره به وجود 527 نهاد و مجموعه فرهنگی در کشور و حدود 117 مرکز در خارج از ایران گفت: بهترین ابزار فرهنگی ما یعنی حج  به نوعی تجارت تبدیل شده است و باید در این زمینه بیشتر فرهنگ‌سازی شود.

سردار الفتی رسالت نخست همگان را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت عنوان کرد و افزود: این فرهنگ را آزاده‌ها و خانواده‌های شهدا چشیده‌اند و با اشاعه آن می‌توان جامعه کنونی را نجات بخشید.

مشاور وزیر ارشاد با تاکید بر اینکه مردم ما باید از خودگذشتگی کنند و جنس خارجی نخرند تصریح کرد: صنعت‌گران باید قسم‌نامه‌ای امضا کنند و با تولید جنس با کیفیت ایثار را نشان دهند.

وی توان نظامی ایران را قوی دانست و تاکید کرد: حضور مردم به این مسئله ارزش بخشیده و ایثار و وفاداری با فرهنگ ملی و دینی ما عجین شده است.

سردار الفتی با اشاره به تغییر الگوهای ایثار در جامعه امروزی گفت: ایثار در حال حاضر در از خودگذشتگی آتش‌نشان مازندرانی، معلم مریوانی یا دیگر نمونه‌های نمود پیدا می‌کند و باید با شناسایی مصادیق ایثار در جامعه عصبیت‌ها را با از خودگذشتگی درست کنیم.

وی با بیان اینکه ایثار قابل ارزش‌گذاری نیست خاطرنشان کرد: اسارت و زندانی شدن بدترین اتفاق است و غریب‌ترین ایثارگران خواهران و برادران شهدا هستند.

سردار الفتی در پاسخ به ایثارگرانی که مشکلات خود را که شامل مشکلاتی چون بیمه، بازنشتگی و دیگر موارد را مطرح کردند اظهار داشت: در برنامه سوم تا پنجم توسعه به امور رزمندگان و ایثارگران توجه شده و قانون‌ها در حال اصلاح هستند.

وی با بیان اینکه بر اساس ماده 51 جانبازان علاوه بر حقوق خود 25 درصد مازاد دریافت می‌کنند تصریح کرد: در تلاشیم تا این مورد برای کارمندان ارشاد نیز میسر شود.

سردار الفتی در خصوص خدمات درمانی ایثارگران گفت: کمترین بودجه سازمانی به ارشاد تعلق دارد درحالی‌که اگر بودجه خدمات ایثارگری که تحت نظر بنیاد شهید است به خودمان واگذار شود کارها سامان بهتری می‌یابد.

وی درباره بازنشستگی پیش از موعد ایثارگران عنوان کرد: این قضیه زیرنظر سازمان تامین اجتماعی اداره می‌شود که بیش از 10 سال است که سازمانی مستقل است.

سردار الفتی با ترغیب نشریات به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: هر نشریه‌ای که در زمینه ترویج ایثار و فداکاری کار کند ضریب یارانه 35 درصدی را دریافت می‌کند.

انتهای پیام/


د
منبع : تسنیم
کد: 299882