آرشيو خبر صفحه همدان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه ملایر:
مسئولان مردم را برای ساختن آینده بهتر کشور تشویق کنند
شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۰
امام جمعه ملایر با بیان اینکه دشمن پیشتاز گمراهی است، بر مراقبت بیشتر مسئولان و مردم در برابر دشمن تاکید کرد و گفت: مسئولان باید مردم را برای ساختن آینده بهتر کشور در همه زمینه‌ها تشویق کنند.
مسئولان مردم را برای ساختن آینده بهتر کشور تشویق کنند
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:  حجت‌الاسلام سیدرضا فاضلیان ظهر امروز در خطبه‌های عبادی، سیاسی نماز جمعه ملایر ضمن سفارش نمازگزاران به تقوای الهی اظهار کرد: تقوا همان اوج عبودیت است که انسان را به سعادت می‌رساند.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین درجات تقوا رعایت حلال و حرام در معاملات روزمره است گفت: مومنان باید در این زمینه مراقب باشند تا حرام وارد زندگی آنها نشود.

خطیب جمعه ملایر در ادامه انسان را اشرف مخلوقات دانست و افزود: عقل بزرگترین نعمتی است که خداوند به انسان عطا کرده و با استفاده درست از این نعمت الهی می‌توان به شادابی همراه معنویت در زندگی دست پیدا کرد.

وی با اشاره به آخر ماه ذی‌القعده و شهادت امام جواد(ع) تصریح کرد: ایشان جوان‌ترین امام بودند که با کینه دشمنان به شهادت رسیدند.

فاضلیان با اشاره به فضایل و کمالات این امام همام و تربیت شاگردان زیادی برای ترویج دین اسلام، بر الگوگیری مردم به‌ویژه جوانان از امام جواد(ع) تاکید کرد و افزود: هر کس راه ائمه(ع) را ادامه دهد علاوه بر سعادت در آخرت مورد شفاعت نیز قرار می‌گیرد.

وی در ادامه با اشاره به آغاز ماه ذی‌الحجه و ایام حج گفت: ماه ذی‌الحجه ماه مبارکی برای ارتباط بیشتر با خداوند است که مومنان باید از فرصت‌های این ماه به‌ویژه دعای پرفیض عرفه بهره لازم را ببرند.

امام جمعه ملایر پنج رکن مهم دین را در اسلام، نماز، روزه، زکات، حج و ولایت دانست و تصریح کرد: طبق فرموده امام محمد باقر(ع) ولایت ستونِ چهار رکن دیگر است.

وی با مهم برشمردن امر ولایت اظهار کرد: طبق روایات اگر کسی عمری به بلندی عمر نوح داشته باشد اما بدون شناخت ولایت و ولایت‌پذیری از دنیا برود خداوند با صورت او را به جهنم می‌فرستد.

فاضلیان در ادامه با اشاره به دیدار اخیر اعضای مجلس خبرگان با مقام معظم رهبری گفت: ایشان در این دیدار بر لزوم هوشیاری اعضای مجلس خبرگان و شناخت بیشتر ترفندهای دشمن تاکید فراوان داشتند.

وی با بیان اینکه خبرگان به عنوان صاحبنظران نقش مهم و اساسی در سرنوشت نظام دارند افزود: توجه به مسائل داخلی کشور نیز باید مورد توجه ویژه اعضای مجلس خبرگان باشد.

خطیب جمعه ملایر با بیان اینکه دشمن پیشتاز گمراهی است، بر مراقبت بیشتر مسئولان و مردم در برابر دشمن تاکید کرد و گفت: مسئولان باید مردم را برای ساختن آینده بهتر کشور در همه زمینه‌ها تشویق کنند.

 وی با بیان اینکه منافقان از صدر اسلام تا به امروز درصدد آزار و اذیت مسلمانان و آسیب رساندن به دین اسلام بوده‌اند خاطرنشان کرد: در قرآن کریم نیز سوره توبه بدون «بسم‌الله» آمده و این امر به خاطر این است که رحمت و غضب یک جا با هم جمع نمی‌شوند.

انتهای پیام/

د

منبع : فارس
کد: 300459