آرشيو خبر صفحه بوشهر داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه بوشهر خبر داد
تألیف کتب حوزه‌های علمیه شیعه در مدرسه علمیه امام خمینی (ره) بوشهر
يکشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۴
امام جمعه بوشهر از تألیف کتب حوزه‌های علمیه شیعه جهان در مدرسه علمیه امام خمینی (ره) بوشهر خبر داد.
تألیف کتب حوزه‌های علمیه شیعه در مدرسه علمیه امام خمینی (ره) بوشهر
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی مدرسه علمیه امام خمینی(ره) بوشهر گفت: اگر انسان اراده کند و توجه ویژه‌ای به دین داشته باشد آن را عالم دینی می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به تاثیرگذاری وجود عالم دینی در جامعه بیان کرد: بنا بر روایت متعددی که در این باره عنوان شده حضور عالم دینی تاثیر ویژه‌ای در نجات خود شخص و جامعه و جلوگیری از سقوط در باتلاق دنیا، زندگی برمدار آموزه‌های اسلام، دفاع مقدس فرهنگی در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن، ایجاد بصیرت برای خود و دیگران، کسب رستگاری اخروی و عدم سقوط در جهنم و حضور در بهشت برین می‌شود و این از نعمات حضور روحانیت است.

نماینده مقام معظم رهبری در استان بوشهر افزود: اگر علما نبودند مردم مرتد می‌شدند اما حضور علمای مکتب اهل بیت(ع) همچون ناخدایی است که کشتی را هدایت می‌کند و آنان سفینةالنجاة هر جامعه بشری هستند بدین جهت که استکبار و ابلیس، روحانیت را نشانه گرفته است چراکه اگر روحانیت را تخریب کنند جامعه دچار ابتذال می‌شود.

صفایی بوشهری در ادامه سخنان خود به توصیه نکات اخلاقی پرداخت و گفت: آغاز روحانیت با کار طلبگی است و تهذیب نفس و پاکی باطن از رذایل اخلاقی گام اول یک طلبه است.

این استاد اخلاق حوزه علمیه تحصیل علم و علوم معارف دینی، داشتن بصیرت سیاسی و عهده دار شدن هدایت دینی مردم را گام‌های بعدی طلاب عنوان کرد و اظهار داشت: به همین جهت باید طلبه با دقت تمام از اخلاق خود مواظبت کند.

امام جمعه بوشهر درس اخلاق را یکی از مهم‌ترین علوم حوزه دانست و تاکید کرد: اگر انسان در درون خود رذایل اخلاقی داشته باشد هراندازه که در دوران خود علوم و معارف اندوخته کند، آن علوم و معارف از بین می‌رود.

وی اضافه کرد: کسانی در تاریخ موفق شدند که اهل اخلاق بودند، درس اخلاق و مباحث اخلاقی عمده‌ترین کار یک طلبه است.

صفایی بوشهری بیان داشت: طلبه‌ای که وارد حوزه علمیه می‌شود باید در همان سال اول آن قدر معارف حوزه را بیاموزد که متحول شود و از آن طرف در عرصه علم باید برای مدیریتی ویژه تلاش و وقت خود را صرف مطالعه و درس کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر از تألیف کتب حوزه‌های علمیه شیعه جهان در مدرسه علمیه امام خمینی (ره) بوشهر خبر داد، و بیان داشت: امسال این مدرسه وارد فاز جدیدی خواهد شد و به امید خدا امسال تألیف کتب حوزه‌های علمیه شیعه جهان در این مدارس آغاز خواهیم کرد.

وی افزود: با این کار شاهد تجلی آموزش در حوزه‌های علمیه جهان اسلام بخواهیم بود و آن وقت است که نام حوزه علمیه بوشهر جهانی می‌شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره راه و روش حوزه‌های علمیه در استان در عرصه سیاسی اظهار داشت: در این عرصه در مدار حرکت منظومه مقام معظم رهبری هستیم و مطیع هیچ شخصی غیر معظم له نیستیم.

وی با بیان اینکه تبدیل حوزه علمیه بوشهر به قطب حوزوی خلیج فارس در دستور کار است، گفت: در پنج سال گذشته 100 هزار مترمربع به فضای مدارس علمیه استان بوشهر افزوده شده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: پروژه ساخت منازل مسکونی ویژه طلاب نیز در دستور کار مدیریت حوزه علمیه این استان قرار گرفته است.

آیت‌الله صفایی بوشهری در پایان یادآور شد: مدرسه علمیه امام خمینی (ره) بوشهر از مدارس موفق کشور در عرصه مباحث اخلاقی است و امسال از نقاط مختلف کشور برای تحصیل در این مدرسه درخواست وجود داشته است.

انتهای پیام/

د

منبع : فارس
کد: 300560