آرشيو خبر صفحه خراسان رضوی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد
بازنگری قانون مالیات بر ارزش افزوده در مجلس/ دولت تدابیر جدی برای فرار مالیاتی اتخاذ کند
چهارشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۸
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بازنگری قانون مالیات بر ارزش افزوده در مجلس خبر داد و گفت: امروز افرادی هستند که بیش از 120 میلیارد تومان فرار مالیاتی دارند که ضرورت دارد دولت تدابیر جدی برای فرار مالیاتی اتخاذ کند.
بازنگری قانون مالیات بر ارزش افزوده در مجلس/ دولت تدابیر جدی برای فرار مالیاتی اتخاذ کند
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: رمضانعلی سبحانی‌فر ظهر امروز در بازدید از اتاق اصناف سبزوار با اشاره به بازنگری قانون مالیات بر ارزش افزوده در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مشکلات این قانون عدم شفافیت اجرای آن است.

وی با بیان اینکه همین مسئله سبب شده تا در کارگروه موضوع بازنگری قانون مالیات بر ارزش افزوده در دستور کار قرار گیرد، تصریح کرد: متاسفانه در برخی از محصولات مانند طلا و آهن‌آلات مالیات چندین بار در فرآیند تولید، عرضه به فروشنده و عرضه به خریدار دریافت می‌شود که این مسئله سبب نارضایتی بسیاری از کسبه می‌شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه عدم وجود نرم‌افزارها و سازوکارهای درست در زمینه دریافت مالیات از مودیان سبب شده تا این چرخه به درستی اجرا نشود، خاطر نشان کرد: مسئولان مالیاتی کشور باید در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند که مالیات ارزش افزوده به درستی گرفته شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه امروز عرضه‌کنندگان کالا در هنگام خرید از فروشندگان کالا فاکتور دریافت نمی‌کنند، گفت: این موضوع یکی از مهم‌ترین معضلات این عرصه است و خریداران و فروشندگان نیز باید رعایت این مسائل را مد نظر داشته باشند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم صدور فاکتور سبب ایجاد بازارهای دلالی در سطح کشور می‌شود، ادامه داد: ایجاد این بازارها سبب می‌شود تا دلالان مالیات بر ارزش افزوده 9 درصدی را پرداخت نکنند و به جای آن این مالیات از خریدار و یا فروشنده گرفته شود.

وی با گلایه از عملکرد و برخورد برخی از ماموران مالیاتی با اصناف و بازاریان اضافه کرد: مسئولان ادارات مالیات و ماموران آنها نباید با مردم طوری برخورد کنند که گویی آنها قصد پرداخت مالیات را ندارند و باید به آنها احترام بگذارند و سازمان‌های نظارتی موظفند با این مامورین برخورد کنند.

سبحانی‌فر با بیان اینکه در بودجه 94 پیش‌بینی شده که اعتباری بالغ بر 84 هزار میلیارد تومان از بودجه از طریق مالیات تامین شود، گفت: این موضوع دلیل بر فشار وارد کردن بر مردم و بازاریان نیست و ادارات مالیات به جای فشار آوردن به این افراد به دنبال جلوگیری و برخورد با کسانی باشند که فرار مالیاتی دارند.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه امروز اشخاصی شناسایی شده‌اند که بیش از 120 میلیارد تومان فرار مالیاتی دارند، افزود: دولت باید راه‌های فرار مالیاتی را ببندد و مالیات پیش‌بینی شده در بودجه را از طریق بستن مسیر فرارهای مالیاتی تامین کند.

انتهای پیام/

د

منبع : فارس
کد: 301129