آرشيو خبر صفحه خراسان رضوی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آیت‌الله علم‌الهدی:
توسعه بی‌بند و باری‌ها با نام هنر زمینه نفوذ دشمن را فراهم می‌کند/ کنسرت جولانگاه فرهنگ غرب
شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۱
امام جمعه مشهد با بیان این که کنسرت جولانگاه فرهنگ غرب است، گفت: توسعه بی‌بندوباری‌ها با نام هنر زمینه نفوذ فرهنگی دشمن را فراهم می‌کند.
توسعه بی‌بند و باری‌ها با نام هنر زمینه نفوذ دشمن را فراهم می‌کند/ کنسرت جولانگاه فرهنگ غرب
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی دقایقی پیش در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: کلام ما در خطبه نخست نماز جمعه در زمینه سبک زندگی اسلامی بوده و از حیث ضرورت به این مسئله می‌پردازیم.

وی افزود: آنچه مسلم بوده، بر کیفیت عذاب برای کافران در قرآن اشاره شده و اینگونه نیست که در قیامت بهشت و دوزخ به‌وجود آید بلکه از هم‌اکنون این مهم محقق شده است.

امام جمعه مشهد گفت: اعمال ما به‌وجود آورنده بهشت و جهنم است.

امام جمعه مشهد با اشاره به ارتحال آیت‌الله خزعلی ابراز داشت: داغ جانگداز الگوی جهاد و خستگی‌ناپذیری آیت‌الله خزعلی بر قلب و دل جامعه ما سنگینی می‌کند. از دست دادن این ذخیره ارزشمند امام (ره)، ثلمه‌ای بزرگ در جامعه انقلابی ما بود که امیدواریم این رخنه را حضرت حق به احسن وجه برای جامعه ما جبران کند.

وی اضافه کرد: این فضیلت برای ما و شما به‌وجود آمده است که نماز جمعه در جوار پیکر مطهر این عالم ربانی و عبد صالح پروردگار و همچنین سرباز پاک‌باخته مورد نظر بقیة‌الله برگزار می‌شود.

علم‌الهدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حادثه اخیر مکه ابراز داشت: در حالی که کنگره عظیم حج در حال برگزاری است، این سرزمین مقدس در دست رژیم ناپاک و دست‌نشانده استکبار قرار دارد که نه قدرت و نه انگیزه مدیریت مدبرانه این سرزمین مقدس را دارد.

وی تأکید کرد: امروز شاهد ضایعه جبران‌ناپذیر از دست دادن عزیزان مسلمان در یک حادثه هستیم که بر اثر سوء مدیریت و تدبیر جریان حاکم سعودی اتفاق افتاده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در دهه مبارکه ذی‌الحجه امسال دو جریان اسف‌بار رخ داده است که مایه تأسف است، ادامه داد: نخستین جریان اسف‌بار کشته شدن مسلمانان در قبله دوم یعنی مسجدالحرام است و دومین جریان نیز جنایات رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی نخستین قبله مسلمانان است. تقارن این دو جریان بازگوکننده این است که هر دوی این موارد از یک آبشخور سیاسی و استکباری الهام می‌گیرند.

وی تأکید کرد: اینها نتیجه نفوذ دشمن در بلاد اسلامی است. وقتی که دشمن در کشور اسلامی نفوذ کند، طبیعی است که نتیجه همین می‌شود. آن روزی که دشمن به کشور اسلامی نفوذ کند تا آخر جز به براندازی اسلام از این سرزمین قانع نخواهد شد.

امام جمعه مشهد افزود: نکته‌ای که مقام معظم رهبری اخیراً در بیاناتشان بر آن تأکید دارند، هوشیاری مسئولان و توجه ویژه مردم برای پیش‌گیری از نفوذ دشمنان به داخل کشورمان است.

وی با بیان اینکه مردم موظف هستند از مجموعه عناصری که عامل نفوذ دشمن در داخل کشور است، جلوگیری کنند، افزود: جلودار و خط مقدم جلوگیری از نفوذ دشمن مسئولان نظام، نیروهای غیور مسلح و نهاد مقدس سپاه انقلاب اسلامی هستند.

علم‌الهدی با بیان اینکه نفوذ فرهنگی دشمن، نفوذ فکری را به دنبال خواهد داشت، ادامه داد: اگر دشمن موفق شود جریان فرهنگی خود را در کشور به راه بیندازد و ولنگاری‌های مرزنشناس و بی‌حجابی‌ها را تحت عنوان رفاه، هنر و آزادی در کشور حاکم کند، توانسته است در عرصه نفوذ فرهنگی موفق باشد.

این مسئول تصریح کرد: آنهایی که خیال می‌کنند باید به بهانه آزادی کنسرت برگزار شود، توجه داشته باشند که موسیقی بنابه نظر مراجع اعظام تقلید، باید عمل شود،‌ اما باید توجه داشت که کنسرت میدان کدام جریان سیاسی است. عزیزان مسئولان نسبت به این موضوع توجه کنند.

وی ادامه داد: مسئولان باید دغدغه رفاه و تفریح جوانان را داشته باشند، اما کدام رفاه؟! رفاهی که عرصه فرهنگی دشمن است؟ جمعی که به دنبال شهوات در قالب رفاه و آزادی می‌روند به لحاظ فکری دیگر معتقد به انقلاب نخواهند بود و پای نظام نخواهند ایستاد.

علم‌الهدی با بیان اینکه راه نفوذ سیاسی دشمن به کشور دروازه باز مردم‌سالاری است، خاطر نشان کرد: فکر نکنید در عرصه انتخابات جاسوس‌های آمریکایی و انگلیسی می‌آیند و کاندیدا می‌شوند؛ چراکه می‌دانند مردم ما هوشیار هستند و اجازه نفوذ دشمن به کشور را از این طریق به آن‌ها نمی‌دهند.

وی تصریح کرد: هنگامی که مردم بر حسب اطمینان فردی را در عرصه انتخابات برمی‌گزینند و او را به مجلس شورای اسلامی می‌فرستند، فعالیت دشمن برای نفوذ سیاسی به کشور تازه آغاز می‌‌شود و از میان منتخبان ملت افراد هم‌سو و یاور خود را غربال می‌کند. بدون شک کسانی که پس از موفقیت در عرصه انتخابات با دشمن همراه می‌شوند، زاویه‌دار با ولایت هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه مردم نباید هیچ‌گاه به زاویه‌دار با رهبری و ولایت رأی بدهند، تأکید کرد: این وظیفه شماست که از راه نفوذ دشمن به کشورمان در عرصه سیاست با انتخاب افراد در مسیر ولایت در عرصه انتخابات جلوگیری کنید و مسئولان نیز باید در این راستا به وظایف خود عمل کنند.

انتهای پیام/

د

منبع : فارس
کد: 301694