آرشيو خبر صفحه اقتصادی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
25هزارمیلیاردتومان واردات کالاهای اساسی/رکوردی جدیدثبت شد
دوشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۵۵
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت سال گذشته ۲۳ میلیون تن به ارزش ۲۵۰ هزار میلیارد ریال کالای اساسی شامل گندم، برنج، روغن و شکر توسط این شرکت خریداری و وارد کشور شد.
25هزارمیلیاردتومان واردات کالاهای اساسی/رکوردی جدیدثبت شد
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:  به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، علی قنبری در حاشیه‌ی برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه رسیدگی به صورتهای مالی سال ۹۳ شرکت، با اشاره به صورتهای مالی مصوب شرکت، حجم عملیات تامین شامل: خرید، حمل و توزیع کالاهای اساسی گندم، برنج، روغن و قند و شکر در سال گذشته را ۲۳ میلیون تن اعلام کرد.

قنبری با بیان اینکه این حجم عملیات یک رکورد در تاریخ انجام وظایف و ماموریتهای این شرکت به شمار می‌آید، گفت: ارزش ریالی عملیات تامین کالاهای اساسی در سال ۱۳۹۳، بیش از ۲۵۰ هزار میلیارد ریال است.

قنبری افزود: گردش مالی شرکت در سال ۹۳ برای خرید ذخیره‌سازی،حمل و توزیع رقمی در حدود ۷۳۴ هزار میلیارد ریال بوده که این شرکت را در رتبه‌ی دوم شرکت های بزرگ دولتی به لحاظ گردش مالی، پس از شرکت نفت قرار داده است.


معاون وزیر جهاد کشاورزی تشریح کرد: شرکت بازرگانی دولتی ایران در سال گذشته ۶ میلیون و ۷۷۶ هزار تن گندم را به نرخ تضمینی از کشاورزان خریداری و در حدود ۶ میلیون و ۲۲۴ هزار تن گندم وارد کشور کرد.

قنبری افزود: همچنین در حوزه سایر کالاهای اساسی مورد عمل، ۲۷۶ هزار تن شکر خام، ۲۵۹ هزار تن روغن خام و ۷۸ هزار تن برنج نیز در راستای تامین مایحتاج مردم از خارج خریداری و وارد کشور شد.

ش
کد: 302012