آرشيو خبر صفحه علمی فرهنگی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
علت ورود بیمه ها به ساختمان سازی با پول مردم
چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۸
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با توضیح درباره دیرکرد پرداخت مطالبات حوزه سلامت و علت ورود بیمه‌ها در زمینه ساختمان‌سازی و هتل‌سازی با پول مردم را نیز تشریح کرد.
علت ورود بیمه ها به ساختمان سازی با پول مردم
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: سیدتقی نوربخش در حاشیه دوازدهمین کنگره یبن‌المللی بیهوشی، مراقبت‌های ویژه و درد درباره آخرین وضعیت پرداخت مطالبات تامین اجتماعی به نظام سلامت اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی براساس قوانینی که وجود دارد یک ماه طول می‌کشد تا اسناد بدهی‌ها به دستش برسد، یک ماه نیز طول می‌کشد تا این اسناد را بررسی کند و در نهایت بدهی‌ها را پرداخت می‌کند. براین اساس با این شرایط ما تا خردادماه بدهی‌ داروخانه‌ها و پزشکان را پرداخت کرده‌ایم.

وی درباره کل بدهی‌های تامین اجتماعی نسبت به حوزه سلامت توضیح داد: ما سعی کردیم پرداختی‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی که سیستم ارجاع را پیاده می‌کنند از جمله در استان‌های فارس و مازندران و همچنین دانشگاه‌های علوم پزشکی مناطق محروم را زودتر پرداخت کنیم ولی در مجموع حدود ۷۰۰ میلیارد تومان به دانشگاه‌های علوم پزشکی بدهکار هستیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به نقد وزیر بهداشت مبنی بر اینکه چرا تامین اجتماعی پول پزشکان خود را پرداخت می‌کند ولی پول پزشکان دیگر حوزه‌ها را به موقع نمی‌پردازد، تصریح کرد: ده‌ها پزشکی که در مراکز پزشکی فعالیت می‌کنند کارمند ما به حساب می‌آیند بنابراین مانند همه جا حقوق کارمند در پایان ماه پرداخت می‌شود ولی درباره پزشکان دیگر باید اسناد پرداختی آن به تامین اجتماعی بیاید و بعد از یک مدت مشخص بررسی شود و به همین دلیل یک زمانی طول می‌کشد تا پرداختی‌ها انجام شود کما اینکه قانونگذار نیز این زمانی را هم که طول می‌کشد پذیرفته است.

نوربخش در پاسخ به نقد دیگری مبنی بر اینکه رئیس جراحان ارتوپدی ایران نیز به بیمه‌ها انتقاد کرده است که چرا بیمه‌ها پول مردم و حق پزشکان را صرف ساختمان‌سازی و هتل‌سازی می‌کنند، توضیح داد: این پاسخ را باید همان شخص توضیح دهد ولی بنده به زعم خودم درباره سازمان تامین اجتماعی باید عنوان کنم که این سازمان صرفا فقط کار درمان انجام نمی‌دهد بنابراین برای حفظ سرمایه بیمه‌گذاران باید سرمایه‌گذاری جهت ذخایر نسل‌های آینده انجام دهد کاری که در همه دنیا انجام می‌شود، بنابراین وقتی کسی امسال پول بیمه می‌پردازد باید ارزش نسبی سرمایه‌گذاری‌اش را در ۲۰ تا ۳۰ سال آینده نیز مشاهده کند. بنابراین تامین اجتماعی فقط یک سازمان درمانی نیست.
د
منبع : تسنیم
کد: 302237