آرشيو خبر صفحه علمی فرهنگی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تازه ترین خبرها از راه‌آهن تهران همدان
چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۳۱
استاندار همدان با اعلام اینکه جذب اعتبارات ملی در اولویت مدیران استان همدان قرار گیرد، گفت: ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای راه‌آهن همدان-تهران تخصیص یافت.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:  محمدناصر نیک بخت عصر امروز در آیین تکریم سرپرست معاونت برنامه ریزی استانداری همدان و معارفه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان اظهار داشت: در مجموعه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هیچ غریبه‌ای نمی‌تواند موفق باشد.

وی با بیان اینکه در سازمان مدیریت به کارشناس اهمیت داده می‌شود، خطاب به رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان گفت: در هشت سال شاید مورد بی‌مهری قرار گرفته باشید ولی نباید قصد انتقام‌گیری از کسی را داشته باشید.

نیک بخت با بیان اینکه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان با تمامی کارشناسان و کارکنان رفیق باشد، تصریح کرد: برای تمامی کارشناسان هزینه و سرمایه‌گذاری شده تا کارشناس شده‌اند.

وی با اعلام اینکه دستگاه‌های اداری و استانداری ملک شخصی مدیران نیست که هر طور بخواهند رفتار کنند، بیان کرد: مدیران بومی در این استان ماندگارند و باید تلاش روزافزونی را داشته باشند تا خدمتی به مردم صورت گیرد.

استاندار همدان بیان کرد: امروز شاهد هستیم که لایحه بودجه در زمان مقرر به مجلس تحویل می‌شود برخلاف سال‌های گذشته که ماه‌ها برای تقدیم بودجه به مجلس تاخیر ایجاد می‌شد.

وی با اعلام اینکه خسرو سامری ۱۸ ماه سرپرست معاونت برنامه‌ریزی بود که بخشی از آن نیز غیرقانونی بود، بیان کرد: ولی به سبب تعهد و تعصب نسبت به استان همدان مسئولیت این سازمان را برعهده داشت در شرایطی که بیشترین فعالیت‌های اقتصادی را براساس تاکیدات دولت در سال‌های گذشته داشتیم.

نیک بخت با اعلام اینکه سال گذشته در دهه فجر سال گذشته عملیات اجرایی چهار هزار میلیارد تومان طرح تولیدی بخشی خصوصی آغاز شد، گفت: امسال با نیز با حضور رئیس جمهور هزار و ۸۱۳ میلیارد تومان طرح کلنگ‌زنی و هزار و ۵۰ میلیارد تومان طرح در همدان به افتتاح رسید.

وی با اعلام اینکه از فروردین سال ۹۳ تاکنون ماهانه هزار نفر شغل جدید براساس آمار تامین اجتماعی در استان همدان ایجاد شده است، بیان کرد: از روز اول که دولت تشکیل شده بود رئیس جمهور تاکید داشتند که سازمان مدیریت باید احیا شده و امور از طریق سازمان پیگیری شود.

نیک بخت با اشاره به اینکه صلاح نبود فرد جدیدی برای سرپرستی سازمان مدیریت استان انتخاب شود، گفت: دستاورد سفر برای استان همدان ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی بوده که یکی از پروژه‌های مهم آن ۲۷۱ میلیارد تومان اعتبار برای راه‌آهن همدان-تهران بود که خوشبختانه ۱۲۰ میلیارد تومان از آن ابلاغ شده است.

استاندار همدان با اشاره به اینکه از سامری خواسته شده تا پیگیری مصوبات سفر را بدون حکم و ابلاغ داشته باشد، عنوان کرد: باید هر دو ماه در هیئت دولت حاضر شده و گزارش پیگیری مصوبات سفر را ارائه دهیم چراکه دولت تدبیر و امید بر این سیاست است که پروژه‌های مصوب خود را در مدت مشخص شده به اتمام برساند.

وی با اعلام اینکه تنها استانداری هستم که پسر، عمو، دایی، خاله و بستگان خود در استان همدان استخدام نکرده و یک نفر از نزدیکان خود را به استان همدان خودم نیاوردم، بیان کرد: حتی همشهری خود را نیز به همدان نیاوردم.

نیک بخت با تصریح بر اینکه مدیرکل میراث فرهنگی همدان اعلام کرده دیگر نمی‌تواند در استان همدان بماند، بیان کرد: تلاش شده تا کار مردم همدان را به مدیران بومی واگذار کنیم.

وی با اشاره به اینکه در انتصاب نیروها در استان بسیار مشورت می‌کنم ولی در زمینه عزل و نصب سازمان مدیریت کاری ندارم، عنوان کرد: در استان همدان فشار بسیاری روی من هست، از خودی‌ها فشار بیشتری وارد می‌شود البته من خودی و ناخودی ندارم.

استاندار همدان با اعلام اینکه توده مردم همکار دولت بوده و استقبال از رئیس جمهور نشاندهنده این موضوع بود، گفت: متاسفانه خواص توقعاتی دارند که شاید در توان من نبوده یا اینکه در راستای سیاست‌های دولت نباشد.

وی با اشاره به اینکه دولت، دولت تدبیر بوده و مسائل مردم برای آنها مهم‌تر است، گفت: سایه شوم تحریم‌ها به تدبیر دولت در حال رفع بوده و وضع بودجه کشور خوب نیست، از نظر بودجه و اعتبارات امسال بدترین سال دولت ایران است ولی مدیریت می‌شود.

نیک بخت با بیان اینکه همدان استان سردسیر بوده و دیگر فصل کار از دست رفته است، تصریح کرد: جلسات مفصلی با سازمان‌ها و وزارت‌خانه‌ها در زمینه تفویض اختیارات به استان‌ها داشتیم که خوشبختانه ۴۰ تا ۵۰ مورد از اختیارات وزارت‌خانه و سازمان‌ها به استان‌ها محول شده است.

استاندار همدان از ایجاد معاونت اقتصادی در استانداری همدان خبر داد و گفت: به سبب اینکه معاونت برنامه‌ریزی در استانداری همدان نداریم فردا فردی را به عنوان سرپرست معاونت اقتصادی معرفی می‌کنیم تا امور را پیگیری کند.

وی با اشاره به اینکه ابلاغ برای هر کسی زده شد این طور فکر نشود که وی معاون اقتصادی خواهد بود، اظهار داشت: مدیران دستگاه‌های اجرایی در راستای جذب اعتبارات ملی تلاش لازم را داشته باشند چراکه ۱۳ درصد اعتبارات بین استان‌ها توزیع شده و مابقی در سطح وزارت‌خانه و سازمان‌های مرکزی باقی مانده است.

د
منبع : تسنیم
کد: 302302