آرشيو خبر صفحه اقتصادی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ادامه کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن
پنجشنبه ۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۴
نرخ اوراق تسهیلات مسکن نسبت به هفته گذشته مجددا افت کرد و به کمتر از ۷۰ هزار تومان رسید.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: اوراق تسهیلات مسکن که از ابتدای شهریور ماه دچار نزول شده و به دلیل رکود حاکم در بخش مسکن و کاهش تقاضا در سراشیبی قرار گرفته است، مجددا در هفته گذشته اندکی افت کرد و به محدوده ی پایین تری از ۷۰ هزار تومان رسید.به این ترتیب در هفته گذشته قیمت این اوراق در برخی سررسید ها بدون تغییر ماند و در اکثر سررسید ها با افت مواجه شد و به محدوده ی ۶۸ هزار تومان رسید.

بررسی وضعیت اوراق "تسه" در فرابورس نشان می‌دهد که قیمت "تسه" مرداد ۹۴ در همان محدوده ی ۷۰ هزار تومان باقی ماند اما تسه اردیبهشت و تیر در محدوده ی ۶۹ هزار تومان قرار گرفت.

در این میان تسه های سال گذشته در قیمت های ۶۹ هزار تومان معامله شدند به طوری که "تسه" اسفند بدون تغییر نسبت به هفته گذشته در قیمت ۷۰ هزار تومان معامله شد و تسه مهر، آبان و دی در محدوده ی ۶۹ هزار تومان معامله شد.تسه مرداد به ۶۸ هزار تومان رسیدو تسه شهریور در محدوده ی ۶۹ هزار تومان معامله شد در این میان تسه تیر و خرداد نیز ۶۹ هزار تومانی شدند و تسه فروردین ماه تا سطح ۶۸ هزار تومان نزول کرد.

ادامه‌دار شدن رکود حاکم در بازارها به خصوص بازار مسکن، افزایش پیدا نکردن وام مسکن و در کنار آن مطرح شدن موضوع اخذ مالیات از مسکن عواملی است که افت تقاضا و کاهش قیمت این اوراق را در روزهای اخیر رقم زده است.

اوراق تسهیلات مسکن اوراقی است که متقاضیان استفاده از انواع تسهیلات مسکن باید در ازای هر ۵۰۰ هزار تومان، یک برگه حق تقدم تسهیلات مسکن خریداری کرده و به بانک مسکن ارائه کنند، یعنی برای دریافت وام ۴۵ میلیونی مسکن باید ۹۰ ورقه حق تقدم تسهیلات با در نظر گرفتن قیمت ۷۰ هزار تومانی به ملبغ شش میلیون و ۲۱۰ هزار تومان خریداری شود.
م
منبع : ایسنا
کد: 302321