آرشيو خبر صفحه اقتصادی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
پشت پرده ترفند «یکی بخر، دو تا ببر»
جمعه ۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۵
رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: درج قیمت مصرف‌کننده روی کالاها، ابزاری برای سوء استفاده برخی افراد شده است در صورتیکه اگر قیمت کارخانه روی کالاها درج شود بسیاری از فروشگاه‌ها و عرضه کنندگان نمی‌توانند از عنوان "تخفیف" برای کالاهای خود استفاده کنند و تحت عناوین "یکی بخر دو تا ببر" از این موضوع به نفع خود بهره ببرند.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:محمد آقاطاهر در گفت‌و‌گو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت مصرف‌کننده روی کالاها درج می‌شود و این در حالی است که اگر قیمت کارخانه روی کالاها عنوان شود از بسیاری تخلفات و سوءاستفاده‌های فرصت طلبان جلوگیری می‌شود که مدت ها پیش در این زمینه بحثی مطرح شده بود اما هنوز به نتیجه نرسیده است.

وی افزود: اگر قیمت کارخانه روی کالاها درج شود بسیاری از فروشگاه‌ها و عرضه کنندگان نمی‌توانند از عنوان "تخفیف" برای کالاهای خود استفاده کنند و تحت عناوین "یکی بخر دو تا ببر" از این موضوع به نفع خود بهره ببرند.

آقاطاهر در عین حال بیان کرد: در حال حاضر سود عمده فروشی سه درصد و سود خرده فروشی ۱۲تا ۱۵ درصد است، درحالیکه در برخی کالاها شاهدیم سودهای ۱۰۰ درصدی دریافت می‌شود ولی با درج قیمت کارخانه روی کالاها، البته با در نظرگرفتن ضوابط و شرایط خاص می‌توان از بسیاری تخلفات جلوگیری کرد.

رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی درباره بیشترین میزان تخلفات در این حوزه گفت: در همه صنوف با برخی تخلفات مواجه هستیم و همیشه همه واحدهایی که بدون پروانه هستند مقصر به نظر می‌رسند اما این سوال مطرح می‌شود که آیا داشتن یک پروانه، دلیل بر نداشتن تخلف واحد مربوطه است؟

به گفته وی بیشتر تخلفات در این حوزه مربوط به برنج و تقلب هایی است که در این زمینه انجام می‌شود.

آقاطاهر ادامه داد: علاوه بر نظارت بازرسان اتحادیه و دیگر بخش‌های مربوطه، باید واحدهای صنفی را مدنظر داشته باشیم و مردم نیز اگر با تخلفی مواجه شدند می توانند شکایت خود را برای رسیدگی مطرح کنند.
ب
منبع : ایسنا
کد: 302372