آرشيو خبر صفحه علمی فرهنگی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
«محمدرسول الله(ص)»پرفروشترین فیلم سال
شنبه ۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۴
با اعلام رسمی فروش فیلم سینمایی «محمد رسول الله(ص)» تا به امروز شنبه ۴ مهرماه، به فروش ۶میلیارد و ۶۷۶ میلیون تومان رسید و در رتبه‌ای بالاتر از فیلم سینمایی «نهنگ عنبر» پرفروش ترین فیلم امسال جای گرفت.
«محمدرسول الله(ص)»پرفروشترین فیلم سال
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:  فیلم سینمایی «محمد رسول الله(ص)» که از پنجشنبه 5 شهریورماه اکرانش را شروع کرده است بعد از گذشت نزدیک به یک ماه اکران، بنا به اعلام سایت سینما تیکت، به فروش 6 میلیارد و 676 میلیون و 600 هزار تومان رسید.

البته این آمار فروش در سینما‌های مکانیزه در ساعات مختلفی صورت می‌گیرد و نمی‌توان فقط به اعلام آمار فروش سیستم مکانیزه سایت سینما تیکت اکتفا کرد، چون آمار فروشی که اعلام شده است متعلق به سالن‌هایی است که مجهز به سیستم مکانیزه فروش بلیت هستند و آمار دقیق از فروش سالن‌هایی که مجهز به این سیستم نیستند، در دست نیست.

با احتساب این آمار فروش، فیلم سینمایی «محمد رسول الله(ص)» در رتبه‌ای بالاتر از فیلم سینمایی «نهنگ عنبر» جای گرفت و می‌توان فیلم مجید مجیدی را به‌عنوان پرفروش‌ترین فیلم امسال تا به امروز در نظر گرفت.

پیش‌بینی می‌شود اکران فیلم «محمد رسول الله(ص)» رکورد فروش سینماهای کشور را بشکند و بیش از شش ماه اکران سالنهای سینمای کشور را بگیرد.

فیلم سینمایی «محمد رسول الله(ص)» به‌کارگردانی مجید مجیدی، که به‌تازگی به‌جز سینماهای ایران در جشنواره بین المللی فیلم مونترال هم اکران شده با بازی چهره‌هایی چون مهدی پاکدل، علیرضا شجاع نوری، ساره بیات، مینا ساداتی، محسن تنابنده و... ساخته شده است.

قصه فیلم سینمایی «محمد رسول الله(ص)» از روزهای آخر شعب ابوطالب آغاز می‌شود، بخشهایی از فیلم زمان حصر پیامبر اکرم(ص) در شعب ابوطالب خواهد بود و سایر صحنه‌ها به‌صورت فلاش‌بک قبل از تولد تا مقطع 12سالگی پیامبر اکرم(ص) است.
م

منبع : تسنیم
کد: 302470