آرشيو خبر صفحه البرز داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم کرج در مجلس:
بی‌کفایتی آل سعود جهان اسلام را عزادار کرد/ امت اسلام نباید سکوت کند
شنبه ۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۸
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: بی‌کفایتی آل سعود موجب شد که امت اسلام در روز عید قربان عزادار شود.
بی‌کفایتی آل سعود جهان اسلام را عزادار کرد/ امت اسلام نباید سکوت کند
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: عزیز اکبریان اظهار داشت: سال‌ها است که رژیم بی‌کفایت آل سعود که دست‌های سران آن به خون مردم بی‌گناه مسلمان در کشورهای مختلف به ویژه یمن آغشته شده است، با بی‌تدبیری موجب خسارات بسیاری به جان حجاج و زائران خانه خدا می‌شود.

وی تصریح کرد: سرزمین وحی از زمان نبوت حضرت رسول (ص) به عنوان سرزمین امن و پناهگاه تمام بشریت به ویژه مسلمانان شناخته می‌شود، اما یک رژیم بی‌کفایت اداره مناسک حج را بر عهده گرفته و هر سال موجب کشته شدن ده‌ها زائر خانه خدا می‌شود.

این مسئول با اشاره به حادثه تاسف‌بار منا گفت: چگونه حکومتی مدعی کلیدداری خانه خدا و اداره مناسک حج است، اما در حین برگزاری این مراسم معنوی بیش از هزار نفر کشته می‌شوند و آنها تنها ابراز تاسف می‌کنند.

اکبریان با تاکید بر اینکه سکوت امت اسلام موجب شده که سران آل سعود نیازی به پاسخگویی نبینند، گفت: امت اسلام و سازمان‌های اسلامی به ویژه سازمان همکاری‌های اسلامی باید به خود آمده و واکنشی قاطع و جدی در برابر این رژیم داشته باشند.

وی تاکید کرد: سران کشورهای اسلامی باید با استفاده از راهکارهای حقوقی و بین‌المللی مانع از تداوم جنایات این رژیم شوند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: متاسفانه در شرایطی که بیش از یک هزار نفر از مردم مسلمان کشورهای مختلف در حین برگزاری مناسک حج به دلیل بی‌تدبیری آل سعود جان خود را از دست داده‌اند، سران بسیاری از کشورهای اسلامی سکوت کرده و تنها به پیام تسلیت اکتفا می‌کنند.

اکبریان افزود: باید اقدامی جدی در برای این حکومت داشته باشیم تا مانع از تداوم بی‌تدبیری‌ها و جنگ‌افروزی‌های آل سعود باشیم.

انتهای پیام/

د

منبع : فارس
کد: 302531