آرشيو خبر صفحه علمی فرهنگی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تاکید آیت الله شاهرودی بر اجرای قانون آمران به معروف
شنبه ۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۰۵
نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری و رئیس شورای عالی حل اختلاف قوا لزوم اجرای قانونا امر به معروف و نهی از منکر را یادآور شد و ضمن تأکید بر لزوم توجه به پیوست های فرهنگی در انجام کارها، این موضوع را موجب برطرف شدن مشکلات فرهنگی کشور دانست.
تاکید آیت الله شاهرودی بر اجرای قانون آمران به معروف
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی، در مورد قانون امر به معروف و نهی از منکر و حکم اخیر شورای عالی حل اختلاف قوا در این خصوص، اظهار کرد: اجرای قانون امر به معروف و نهی از منکر باعث می شود که ما دارای فرهنگ متعالی اسلامی باشیم.

وی در پاسخ به این سؤال که امروز در عرصه فرهنگی کشور چه اتفاقی افتاده که حساسیت مقام معظم رهبری، رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان رهبری و دیگر مسئولان را به دنبال داشته است؟ افزود: مسائل فرهنگی کشور همیشه مورد توجه مقام معظم رهبری، خبرگان و مسئولان بوده و الآن هم همین طور است.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: چون بالأخره انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی است. مبنای آن فرهنگ، اخلاق اسلامی، اعتقادات، رفتار و سبک زندگی اسلامی است.

وی با اشاره به تاکید اعضای مجلس خبرگان رهبری بر لزوم توجه بیشتر به موضوعات فرهنگی در آخرین اجلاسیه خود، عنوان کرد: همیشه در کشور روی موضوعات و مسائل فرهنگی تأکید می شده و این دفعه نیز تأکید شده است. امروز نیز همان تأکیدات سابق، حساسیت ها و دغدغه های همیشگی وجود دارد.

آیت الله هاشمی شاهرودی درباره برنامه های کشور برای توجه بیشتر بر موضوعات فرهنگی که باید مورد تاکید بیشتری قرار گیرد، گفت: برنامه هایی در شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد پیوست های فرهنگی مطرح و قانون شده است، اگر آنها درست و دقیق اجرا شود، خیلی از مشکلات فرهنگی کشور حل خواهد شد.

رئیس شورای عالی حل اختلاف قوا همچنین یادآور شد: علاوه بر این برنامه های فرهنگی که از آن یاد شد، اگر قانون امر به معروف و نهی از منکر با سبک خوبی که در شورای نگهبان تصویب شد، اجرا شود باعث خواهد شد که ما دارای فرهنگ متعالی اسلامی باشیم.

  آیت الله محمد یزدی در اختتامیه هجدهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از وجود برخی مشکلات فرهنگی در درون جامعه و اظهار نگرانی در این مورد، از دولت و مسئولان اجرایی کشور درخواست کرد که نسبت به مسائل فرهنگی جامعه حساس باشند و قانون امر به معروف و نهی از منکر را جدی گرفته و در جهت اجرایی کردن آن تلاش کنند.

لازم به ذکر است کلیات طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر 16 مهر ماه سال 93 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و پس از رفت و برگشت به شورای نگهبان و رفع ایراداتی که شورای نگهبان به طرح مذکور گرفته بود، در تاریخ 9 اردیبهشت ماه 94 در قالب قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر از طرف رئیس مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهور کشورمان ابلاغ شد.

منبع:جماران

انتهای پیام

د

منبع : تسنیم
کد: 302565