آرشيو خبر صفحه علمی فرهنگی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تعدادمهمانان شهدا درسال جاری
يکشنبه ۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۴۷
نشست امضای تفاهم نامه میان سازمان اوقاف و امور خیریه با ستاد مرکزی راهیان نور در ساختمان شهید مطهری سازمان اوقاف برگزار شد. حجت الاسلام شرفخانی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و نادر ادیبی دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور در این مراسم حضور داشتند.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: نشست امضای تفاهم نامه میان سازمان اوقاف و امور خیریه با ستاد مرکزی راهیان نور در ساختمان شهید مطهری سازمان اوقاف برگزار شد. حجت الاسلام شرفخانی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و سرهنگ نادر ادیبی دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور در این مراسم حضور داشتند.

نادر ادیبی دبیر اجرایی ستاد مرکزی راهیان نور کشور کشته شدن حجاج در پی حادثه منا را تسلیت گفت و تاکید کرد: انشاالله تا سال آینده حکومت آل سعود برچیده شود.

ادیبی گفت: امروز سالروز شکست حصر آبادان است و درهفته‌ای قرار داریم که یادآور مجاهدت‌های ملت ایران برای مقاومت و ایستادگی تا پیروزی است.

وی افزود: اقدام دستگاه‌های مختلف برای توسعه فرهنگ جهاد و شهادت امری لازم است. این تفاهم‌نامه کمک‌ می‌کند تا زمینه یک حرکت بنیادین را در راهیان نور آماده کنیم. امیدواریم با یاری سازمان اوقاف، شاهد ادامه اداره مردمی حرکت راهیان نور باشیم.

* ثبت ملی ۱۴ یادمان دفاع مقدس

دبیر اجرایی ستاد مرکزی راهیان نور کشور تصریح کرد: در سال جاری ۵میلیون زائر در قالب کاروان‌های راهیان نور عازم مناطق جنگی شده‌اند که ۱میلیون نفر از آنها را دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند. ۱۴ یادمان ثبت ملی کرده‌ایم و برای ثبت ۴۵ یادمان دیگر، تشکیل پرونده داده‌ایم که امیدواریم تا آخر امسال به نتیجه برسد.

ادیبی تاکید کرد: با سازمان‌ها و نهادهای مرتبط وارد گفت‌وگو شده‌ایم تا مالکیت اراضی مناطق جنگی را تضمین کنیم که هیچکس در هیچ زمانی نتواند به سرمایه فرهنگی این ملت دست‌اندازی کند. طرح جامعی تهیه کردیم که اگر اعتبار خوبی از دولت اختصاص بگیرد آنرا اجرا خواهیم کرد. در این طرح قصد داریم تا گونه‌سازی مناطق عملیاتی را آغاز کنیم، یعنی سرزمین به نوعی شبیه‌سازی می‌شود که اگر زائر فقط یک لباس جنگی بپوشد، می‌تواند خودش را دقیقا میان هور در عملیات خیبر ببیند.
م
منبع : تسنیم
کد: 302674