آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
افخم:
رکن آبادی باگذرنامه عادی عازم حج شده
دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۴
سخنگوی وزارت امور خارجه خبر برخی رسانه های عربی در خصوص سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در لبنان را عجولانه توصیف کرد و گفت: رکن آبادی با گذرنامه عادی عازم سفر حج شده است.
رکن آبادی باگذرنامه عادی عازم حج شده
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: سخنگوی وزارت امور خارجه خبر برخی رسانه های عربی در خصوص سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در لبنان را عجولانه توصیف کرد و گفت: رکن آبادی با گذرنامه عادی عازم سفر حج شده است.

به گزارش اداره کل دیپلمای رسانه ای وزارت امور خارجه، مرضیه افخم خبر آن دسته رسانه ها مبنی بر اینکه آقای غضنفر اصل رکن آبادی دیپلمات ایرانی با نام دیگری و از راه غیر رسمی وارد عربستان شده است، شتاب زده خواند و افزود: ایشان با گذرنامه عادی خود عازم سفر حج شده اند و اطلاعات دقیق پاسپورت مربوط به همه حجاج و از جمله وی در اختیار مراجع رسمی دولت سعودی می باشد. از این رو هیچگونه شائبه ای در خصوص اطلاعات و جزییات مربوطه و نحوه ورود وی به کشور عربستان وجود ندارد.

سخنگوی وزارت خارجه ادامه داد: پاسپورت عادی آقای غضنفر اصل رکن آبادی همکار ما در وزارت امور خارجه ممهور به مهر روادید حج است و طبق اطلاعات واصله در شرایط کنونی به دلیل لزوم ارایه مدارک هویتی همه مفقودان، سوابق ایشان نیز که در فهرست اسامی مفقودان واقعه منا می باشند، در اختیار مقامات سعودی قرار گرفته و خبرسازی های موجود در خصوص این موضوع نادرست و ناشی از اغراض و اهداف دیگر است .

غضنفر اصل رکن آبادی سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در لبنان بود که نام وی جزو مفقودان فاجعه منا که در روز عید قربان رخ داد، اعلام شده است.
م
منبع : تابناک
کد: 302723