آرشيو خبر صفحه اقتصادی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فروش سایپا عادی شد؛پراید صادراتی ۵۸۰۰ دلار
سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰:۰۷
مدیرعامل خودروسازی سایپا با اعلام اینکه قیمت صادراتی پراید به صورت سی کی دی به کشورهای همسایه ۵۸۰۰ دلار است، گفت: برخی تلاش می کردند با تولید داخلی مقابله کنند اما در سایپا با ارائه مدل های جدید ، فروش در سایپا عادی شده است.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:مهدی جمالی با تاکید بر صادرات ۴۵ هزار دستگاه خودرو تا پایان سال گفت: در نیمه اول امسال ۱۸ هزار دستگاه خودرو پراید و تیبا به بازارهای صادراتی سایپا صادر شده است.

وی در حاشیه نشست خودروسازان و قطعه سازان با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و وزیر صنعت ، معدن و تجارت افزود : بطور متوسط روزانه ۱۵۰۰ تا ۱۷۰۰ دستگاه انواع خودرو در گروه خودروسازی سایپا تولید می شود که در سه ماه پیش رو این رقم به ۲۰۰۰ دستگاه در روز افزایش می یابد.
مدیرعامل سایپا با بیان اینکه سایپا بزرگترین صادرکننده کشور در شرایط حاضر است ، گفت : قیمت صادراتی هر دستگاه خودرو پراید به صورت قطعات منفصله ( سی کی دی ) به کشورهای همسایه ۵۸۰۰ دلار است.
جمالی با بیان اینکه محصولات سایپا به بیش از ۵ کشور صادر می شود ،افزود : گروه خودروسازی سایپا حدود ۸۰ درصد از صادرات خودرو کشور را در اختیار دارد و این شرکت خودروساز فرصت های بسیار خوبی در بازار های صادراتی ایجاد کرده است.
وی با اشاره به رکود بازار خودرو گفت : برخی تلاش می کردند با تولید داخلی مقابله کنند اما در سایپا با ارائه مدل های جدید ، فروش در سایپا عادی شده است و صنعت خودروسازی کشور توانست این پدیده را مدیریت و وضعیت را به شرایط عادی برگرداند.
ب
کد: 302764