آرشيو خبر صفحه همدان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصار الحسین(ع) همدان:
ایفای نقش عمار اثرگذارترین راهکار مواجهه با جنگ نرم است
سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۰
معاون هماهنگ‌کننده حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصار الحسین(ع) همدان گفت: بهترین و اثرگذارترین راهکار برای مواجهه با جنگ نرم در جبهه فرهنگی به دوش گرفتن نقش عمار است.
ایفای نقش عمار اثرگذارترین راهکار مواجهه با جنگ نرم است
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: محمود قاسمی در همدان در خصوص ارتباط جنگ تحمیلی هشت ساله با جنگ نرم دشمن اظهار کرد: در جنگ 2 هزار و 887 روزه یا همان جنگ سختی که با آن درگیر بودیم، با یک محاسبه سرانگشتی در طول هشت سال، کشور ما با 60 کشور دنیا مبارزه کرد.

وی افزود: در خصوص جنگ سخت و جنگ تحمیلی هشت ساله در قطعنامه 595 گزینه جنگ نظامی برای جمهوری اسلامی ایران به پایان رسید، اما جنگ در واقعیت امر همچنان ادامه پیدا کرده و تمام نشد.

معاون حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالحسین(ع) همدان به بیان مفهوم جنگ پرداخت و گفت: واژه جنگ مانند واژه آلودگی که به مواردی چون میکروبی و هسته‌ای تقسیم می‌شود، معنای جنگ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را در بر می‌گیرد.

قاسمی تصریح کرد: در کشور ما جنگ نظامی دشمن در استفاده از توپ و تانک منتفی شد و جای خود را به جنگ فرهنگی با استفاده از ابزارهای فرهنگی چون اینترنت، ماهواره و شبکه‌های بیگانه داد و به این ترتیب جنگ دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی به شکل فرهنگی ادامه پیدا کرد.

وی با بیان اینکه ما معتقد هستیم که دفاع مقدس هنوز ادامه دارد و فقط شکل آن تغییر یافته است، خاطرنشان کرد: دشمن با اصل نظام مقدس جمهوری اسلامی و اندیشه‌های امام راحل و بنیانگذار جمهوری اسلامی همچنان در حال جنگ است و گلوله‌های نظامی استکبار جای خود را به گلوله‌های فرهنگی داده است.

معاون هماهنگ‌کننده نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه استان همدان در زمینه شکل و شمایل جدید جنگ در حال حاضر در کشور گفت: دیدگاه ما این است که جنگ تحمیلی حتی یک روز با استکبار به پایان نرسیده و این شکل جنگ است که تغییر یافته و با توجه به تکنولوژی و ابزارهای پیچیده در دست دشمن، شکل جنگ در قالب و گلوگاه‌های فرهنگی بیشتر شده است زیرا دشمن می‌داند که با گزینه جنگ نظامی نمی‌تواند به اهداف خود برسد.

قاسمی در پاسخ به این سؤال که چه اقداماتی در مقابله با جنگ نرم صورت گرفته است، بیان کرد: یک سری از اقدامات در قالب دستورالعمل‌های ابلاغی و سراسری براساس وظیفه به انجام رسیده است.

وی یادآور شد: واقعیت این است که جامعه ما مشابه زمان حضرت علی(ع) پس از رحلت پیامبر است که از جبهه نفاق و داخل جامعه اسلامی به شدت آسیب می‌دید.

قاسمی به راهکار مواجهه با این جبهه اشاره کرد و افزود: بهترین و اثرگذارترین راهکار برای مواجهه با این جبهه به دوش گرفتن نقش عمار است که در مواجهه با جبهه فرهنگی دشمن حقایقی از اصول و اندیشه امام راحل و پیروی از خط ولایت در قالب صدها هزار حلقه از صالحین در حال حاضر در کشور در حال انجام است.

وی ادامه داد: تربیت حلقه‌های صالحین در سطح کشور با هدف خنثی کردن جنگ فرهنگی دشمن همراه با بازگویی اطلاعات و حقایق سیاسی است.

معاون نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصار الحسین(ع) همچنین در زمینه بروز جنگ نرم در بعد سیاسی کشور که چگونه باید باشد، تأکید کرد: یکی از بهترین راهکارها پذیرفتن و عمل کردن به فرمایشات مقام معظم رهبری است، چراکه ایشان دیده‌بانی امین هستند که به واقع در سطح بالایی آرایش جنگی و نفاق دشمن را می‌بینند.

قاسمی یادآور شد: بهتر است که جنگ نرم در بعد سیاسی با انگیزه ولایت فقیه تنظیم شود و اگر بخواهیم در این حوزه هدفمند برخورد کنیم باید رویکرد سیاسی و تحلیل‌های سیاسی در راستای فرمایشات امام خامنه‌ای باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز امیدوارم هم مردم و هم رزمندگان احساس نکنند که جنگ به اتمام رسیده است، بلکه در قالب جنگ فرهنگی بتوانیم عمارهای مقام معظم رهبری و علی زمان خود باشیم.

انتهای پیام/
د

منبع : فارس
کد: 302875