آرشيو خبر صفحه بین الملل داخلی
۱
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سخنان گستاخانه عربستان درباره شهدای مناو واکنش ایران
سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۳
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان تاکید کرد توصیه میکنیم عربستان مسئولیت این فاجعه را بپذیرد و از کشورهای اسلامی عذرخواهی کند.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: سخنگوی وزارت امور خارجه اظهارات عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی در مصاحبه با شبکه العربیه را غیر سازنده توصیف کرد و با تاکید مجدد بر ضعف مدیریت و بی تدبیری مسئولین عربستان در فاجعه منا گفت: اظهارات شاهدان عینی و مجروحین این حادثه ابعاد تاسف باری از بی توجهی کارگزاران حج عربستان به حجاج بیت الله الحرام را برملا ساخته است, و توصیه میکنیم عربستان مسئولیت این فاجعه را بپذیرد و از کشورهای اسلامی عذرخواهی نماید .

مرضیه افخم اضافه کرد: لجاجت و فرافکنی و شانه خالی کردن از بار مسئولیت سنگین جان باختن چند هزار زائر بیت ا.. الحرام وجهه عربستان را در دنیا بیش از پیش مخدوش می سازد.

سخنگوی وزارت امورخارجه افزود : در حال حاضر شناسایی و تعیین وضعیت یکایک حجاج مفقود ایرانی در منا در اولویت برنامه های ج.ا.ا قرار دارد و عربستان بعنوان کشور میزبان حجاج باید همکاری همه جانبه را در این خصوص بعمل آورد.

مرضیه افخم همچنین با اشاره به اظهارات غیر مفید و نامربوط وزیر خارجه عربستان در خصوص تحولات سوریه و یمن گفت: تداوم رویکرد مداخله مسلحانه در سوریه و یمن و تخریب زیر ساخت های کشورهای عربی و مسلمان موجب گسترش افراط گرایی و بی ثباتی فرا گیر در منطقه شده است.

وی خاطر نشان ساخت: متاسفانه عربستان سعودی با اتخاذ سیاستهای جنک طلبانه به منبع اصلی گسترش إفراط گرایی و جنگ افروزی تبدیل شده و درست در زمانی که در داخل کشور هزاران نفر از حجاج کشورهای اسلامی را قربانی بی تدبیری خود نموده، صدها غیر نظامی یمنی را نیز در حمله هوایی به یک مراسم عروسی در یمن به قتل رسانده است جا دارد جامعه بین المللی به وظیفه خود برای توقف رویکرد جنگ سالارانه و کشتار غیر نظامیان بصورت جدی عمل نماید.
ش
کد: 302904
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۷-۰۸ ۰۸:۰۷:۰۴
آيا فقط با معذرت خواهي کارها راست وريست ميشود .بابا اي عرب پرست ها .من به عنوان يک ايراني هيچ وقت اين فاجعه از سرم بيرون نمي ره .عربستان بايد مثل اسراييل از صفحه روزگار محو بشه تا دل خانواده شهدا آرام بگيره مرگ بر عربستان وحشي . (9208)