آرشيو خبر صفحه اقتصادی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
از سوی مرکز آمار ایران اعلام شد؛
نرخ تورم روستایی۱۲.۹درصد
چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۹:۴۲
مرکز آمار ایران نرخ تورم روستایی شهریور ۹۴ را ۱۲.۹ درصد اعلام کرد که نسبت به ماه قبل کاهش جزئی ۳ دهم درصد نشان می‌دهد.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: به گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم روستایی شهریور ماه سال ۱۳۹۴ منتشر شد.

بر اساس نتیجه این آمار، شاخص کل (برمبنای ۱۳۹۰=۱۰۰) در شهریورماه سال ۱۳۹۴ عدد ۲۲۷.۰ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۰.۳ درصد افزایش داشته است.

افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۱۱.۱ درصد است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۱۱.۸) کاهش یافته است.

درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم روستایی) در دوازده ماه منتهی به شهریور ماه سال ۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۲.۹ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به مردادماه ۱۳۹۴ (۱۳.۰) کاهش است.

شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۲۴۸.۴ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» در ماه مورد بررسی به عدد ۲۴۵.۶ رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۱.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۱۱.۳ درصد است شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۱.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به شهریور ماه ۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۰.۸ درصد است که نسبت به تورم دوازده‌‌ ماهه منتهی به مردادماه ۱۳۹۴ (۱۰.۵) افزایش یافته است.

شاخص گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» در شهریورماه ۹۴ به رقم ۲۱۲.۷ رسید که ۰.۷ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می‌دهد.

میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۱.۱ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به شهریورماه سال ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۱۴.۶ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به مردادماه ۱۳۹۴ (۱۵.۱) کاهش یافته است.
م
منبع : جهان
کد: 302922